Go Chat: zájem o chatování předčil očekávání

EuroTel je velmi překvapen zájmem o nedávno spuštěnou službu Go Chat, kterou jsme na MobilManii lehce kritizovali. I přesto si dokázala získat přes deset tisíc uživatelů.
Go Chat: zájem o chatování předčil očekávání
EuroTel je velmi překvapen zájmem o nedávno spuštěnou službu Go Chat, kterou jsme na MobilManii lehce kritizovali. I přesto si dokázala získat přes deset tisíc uživatelů.

Zájem o Go chatování je u uživatelů opravdu masivní. Je až s podivem, kolik lidí si tuto službu během posledních dní vyzkoušelo. Podle EuroTelu má Go Chat přes deset tisíc uživatelů, přesná čísla nám ze zřejmých důvodů Jan Kučmáš, tiskový mluvčí EuroTelu, říct nechtěl.

Padesát za textovku

I když je každá odchozí textovka, kterou pošlete do chatu, zpoplatněna (podle vašeho tarifu) a každá textovka, kterou z chatu dostanete, vás stojí padesát haléřů, jsou počty přijatých zpráv opravdu úctyhodné. 20. února obdrželi zaregistrovaní uživatelé 264 465 zpráv, 14. února pak 101 882. Každý den tak do kapsy EuroTelu jen z příchozích textovek přibude přes sto tisíc korun. K tomu si přidejte další penízky za textovky, které uživatelé odešlou: přihlášení a odhlášení z místnosti, registrace, příspěvky apod.

Jsou i nespokojení

Hodně z těchto uživatelů si však tento chat chtěli jen vyzkoušet a nikdy chatovat nebudou. Jejich počet bude určitě převažovat. Stále se však budou objevovat noví, kteří budou chatování zkoušet, ale věrných zůstane jen procento. Mezi uživateli jsou totiž i takoví, které tato služba zklamala:

„Tak jsem to zkusil. Byl nedelni vecer, do lasky zbyval jeste nejaky cas, jal jsem se tedy testnout jak to funguje. Registrace probehla v 19:20. A zacaly chodit zpravicky. Kdyz jich bylo po deseti minutach asi 30, prestaly mne nektere ty zvasty bavit a okamzite jsem se chtel odregistrovat. V 19:30 jsem odeslal prikaz k deregistraci, ovsem nic se nedelo. Dalsich minimalne 20 zprav ovsem prislo. To znamena dalsich 10 Kc v tahu. Opakoval jsem deregistraci. Opet nic, jen dalsich nekolik nesmyslnych SMSek. Volal jsem tedy okamzite GO linku, kde mi slecna sdelila, ze maji problem a do pul hodiny to bude vyreseno. Pul hodiny ovsem pro mne mohlo znamenat dalsich 50Kc v tahu. Pry to mohu reklamovat. A kdy prislo potvrzeni o deregistraci? Ve 23:30!!! Stalo mne to takovych 180Kc. Registrace probehla behem vteriny. Deregistrace behem 4 hodin! Tak jsem zadotoval EuroTel…“

Doufejme, že v tomto případě šlo o výjimku, která byla způsobena nedoladěním provozu. Určitě se totiž najde hafo lidiček, kteří chatují rádi.

Diskuze (5) Další článek: Stinger: telefony od Microsoftu ještě letos

Témata článku: Operátoři, O2, Zájem

Určitě si přečtěte