Googe Mapy se naučily kličkovat mezi tornády, upozorní na záplavy a dovedou vás do bezpečí

Google Mapy už dávno nejsou jen o hledání tras, vývojáři přidávají řadu užitečných funkcí a ty nejnovější mohou zachraňovat životy.

SOS alerts jsou součástí aplikace už delší dobu a slouží k upozornění na přírodní katastrofy v okolí. Teď Google funkci zakomponoval také do Navigace. SOS alerts vás upozorní, že se na vaše město žene tornádo a Navigace vás vyvede z nebezpečí. Pravda, u nás se s tornády příliš nepotkáte, ale záplavy se občas objeví, lavina na horské cestě také není žádné sci-fi a se zemětřesením se můžete potkat na dovolené.

Přitom nejde jen o to, že by se změnila naplánovaná trasa. Google se snaží názorně ukázat, jaké proporce daná přírodní katastrofa má. Ukáže předpokládanou cestu hurikánu, území, které zasáhne tsunami, záplavové území rozvodněné řeky, epicentrum výbuchu a slábnoucí zóny kolem něj.

Karty s informacemi o přírodních živlech se na Android, iOS a web dostane v průběhu následujících týdnů. Do Navigace přijde později v létě.

Diskuze (2) Další článek: Crashtest! Keramická záda Samsungu Galaxy S10+ vydrží neskutečné věci

Témata článku: Android, Aplikace, Navigace, Pro turisty a cyklisty, Mapy, Pro řidiče, Update, Google Mapy, Sos, Záplavy, Tornádo, Epicentrum, Rozvod, Mapa, Bezpečí, Android / IOS, Přírodní katastrofa


Určitě si přečtěte