Google chce přimět lidi platit za aplikace. Za paušál by mohli stahovat stovky titulů

Google chce přimět lidi platit za aplikace. Za paušál by mohli stahovat stovky titulů

Uživatelé Androidu nejsou ochotní platit za aplikace v takové míře jako uživatelé platformy iOS a raději dávají přednost očesaným, ale bezplatným verzím. To samozřejmě Google, potažmo androidové vývojáře připravuje o velkou část výdělku. Google prý nyní podle portálu XDA Developers vymýšlí způsob, jak uživatele k nákupu placených aplikací přece jen motivovat.

Řešením by mohla být služba Play Pass, která by ve formě předplatitelského paušálu zpřístupňovala nejrůznější obsah z marketu Google Play. Uživatel by za daný obnos peněz mohl stahovat prakticky neomezené množství aplikací z příslušného balíku. Některé dražší aplikace by zůstaly mimo tento paušál, ale i tak by mohlo jít o zajímavou nabídku. Google prý v uplynulých dnech rozesílal vybraným uživatelům dotazník, kde se jich ptal, zda by takovou službu uvítali. Samotná firma ale zatím nic nekomentovala.

Z porovnání dvou největších marketů s aplikacemi pro smartphony AppStore a Google Play vyplynulo, že Google na placených aplikacích vydělává zhruba desetkrát méně než Apple, a to přesto, že aktivních smartphonů s Androidem je mnohem víc než iPhonů (zhruba v poměru 85 : 15). Předplatné na aplikace by tak mohlo alespoň některé majitele Androidu k nákupu přece jen přimět.

Co je nového v Androidu 9.0 Pie:

Diskuze (13) Další článek: #Superříjen nevynechá ani Apple, novinky ukáže dnes odpoledne. Pozvánky jsou umělecká díla!

Témata článku: Google, Android, Mobilní aplikace, Spekulace, Aplikace, Paušál, Google Play, Obchod s aplikacemi, Google, AppStore, Uplynulý den, Velká část, Nejrůznější obsah, Zajímavá nabídka, Největší trh, Drahá aplikace, Uživatelé, Neomezené množství, XDA Developers, Lid, Market, Bezplatná verze, Nový pius, Vybraný uživatel, Placená aplikace


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P30 – levnější než Pro a přitom stále profesionál

RECENZE: Huawei P30 – levnější než Pro a přitom stále profesionál

** Nechcete-li utrácet přes dvacet tisíc, je Huawei P30 přesně pro vás ** Přes některé ústupky si ponechal to důležité od vlajkové lodi P30 Pro ** Skvělý fotoaparát je stále na místě, i když je lehce ochuzen

Jakub Vrbacký | 32

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

** Tohle je vrchol mezi sportovními hodinkami. ** Forerunner 945 umí prakticky vše, co se sportovního měření týká. ** Navíc jsou lehké a potěší i výdrž kolem 30 hodin při zapnuté GPS.

Pavel Tomek | 21