Google dnes spustil betu Androidu Q. A my pro vás máme první screenshoty!

Google dnes na svém blogu potvrdil start bety Androidu Q, a to pro aktuální i starší generace Pixelů (včetně zařízení z roku 2016). Finální verze Androidu Q nebude vydána dříve, než na konci třetího čtvrtletí letošního roku, první beta však dává tušit, jakým směrem se budou ubírat softwarové novinky.

Klíčových změn je v beta zatím jen několik. První novinkou má být lepší kontrola nad sdílením polohy, která je jednotlivými aplikacemi využívána. Aplikacím tak budete moci umožnit zjišťovat vaší polohu jen tehdy, když je aplikace v popředí, neustále (i na pozadí) nebo vůbec. Tzv. aktivní panel nastavení pak umožní zapnout a vypnout Wi-Fi nebo aktivovat režim Letadlo přímo v aplikacích, nebude třeba vůbec přecházet do Nastavení nebo stahovat informační lištu.

Funkce Digital Wellbeing debutovala již u Androidu Pie:

Při sdílení souborů bude možné s daným clipboardem rovnou skočit do aplikace v ní pokračovat ve sdílení obsahu. Mezi další novinky má patřit portrétový režim na výšku displeje, podpora skládacích zařízení, vylepšení běhového prostředí ART či očekávaná podpora schémat přímo na systémové úrovni. Mimo tapet půjdou měnit i barvy, zvýraznění, fonty a tvary ikon. K betaverzi Androidu Q se můžete přihlásit zde.

Zdroj Android-developers

Diskuze (24) Další článek: Doogee Y7 chce zaujmout mládežníky. Pomoci může i velmi příznivá cena

Témata článku: Android, Smartphony, Wi-Fi, Pixel, Aplikace, Android Q, Google I/O, Beta, Novinka, Sdílení, Digital Wellbeing, ART, Screenshot


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 9

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

** Třetí novinkou řady S10 je plusová varianta ** Výbava je podobná jako Galaxy S10, navíc je jen větší kapacita baterie a duální selfie ** Speciální keramická edice se ale může těšit na 12GB RAM a 1TB úložiště!

Martin Chroust, Tomáš Holčík | 45

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 65