Google Fit dostal největší aktualizaci v historii, prstence aktivity teď připomínají Apple Watch

Google aktualizoval aplikaci pro sledování fyzické aktivity Google Fit. Nový je čistý bílý „Material Design“ a přibyly nové metriky měření podle American Heart Association (AHA) a Světové zdravotnické organizace (WHO).

Dříve aplikace obsahovala jediný kruh aktivity, který se rozpadal na jednotlivé úseky. Ten je nyní rozdělen na tři prstence, dva se týkají pohybu a jeden srdeční aktivity. Ta je ovlivněna zejména náročnějšími tréninky, které vyhodnocují data z akcelometru v závislosti na rychlosti pohybu a sledování srdečního tepu za pomoci chytrých hodinek s Wear OS. Srdeční aktivitu však mohou monitorovat i hardware a aplikace třetích stran.

Aktivitu v kruzích zobrazují i hodinky Apple Watch, avšak jejich třetí kruh, se plní tím, že se pohybujete. Je jedno jak, důležité je pořád jen nesedět. Google však říká, že abyste dosáhli doporučené týdenní aktivity, stačí vám k tomu 30 minut rychlé chůze denně. A dle AHA a WHO si tím navíc snížíte riziko srdečního onemocnění, zlepšíte si spánek a zvýšíte si celkovou duševní pohodu. Aplikace Google Fit také dostala nové logo, aktualizace bude dostupná během tohoto týdne pro Android a Wear OS.

Jak vybrat chytré hodinky:

Zdroj: blog.google (via arstechnica.com)

Váš názor Další článek: Herní Doogee S70 s odolností IP69K to zkusí na Indiegogo. Bude mít úspěch?

Témata článku: Google, Android, Chytré hodinky, Wear OS, Aplikace, Apple Watch, Pro turisty a cyklisty, Hodinky, Google, Aktualizace, WHO, Srdeční aktivita, Rychlá chůze, Fyzická aktivita, Trénink, Kruh, Material design, Prstenec, Nové logo, Srdeční tep, Největší aktualizace, Aktivita, Třetí strana, Úsek


Určitě si přečtěte

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 59

Operátoři zlevňují neomezené tarify a přidávají gigabajty. Po Vodafonu se přidává T-Mobile

Operátoři zlevňují neomezené tarify a přidávají gigabajty. Po Vodafonu se přidává T-Mobile

** Vánoční nabídka Vodafonu pokračuje jakoby se nechumelilo ** Nový tarif T-Mobilu není úplně na očích, u nás ale odkaz najdete ** O2 na oba konkurenty nestačí přestože data zdojnásobil

Aleš Pospíšil | 83