Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

  • Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky.
  • Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS.
  • Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Zálohování fotek do cloudu je příjemná záležitost: o nic se nestaráte, vše se děje na pozadí a automaticky, a máte-li dostatečný datový objem, mohou se snímky zálohovat hned po cvaknutí spouště. V případě Google Fotek to bylo (a ještě pár měsíců bude) zdarma, ale od června 2021 se zásadně zpřísní pravidla:

Přestože Google tvrdí, že si většina uživatelů vystačí s bezplatnými 15 GB, dříve nebo později narazíte na limit (hlavně jestli točíte videa). Pokud nechcete pravidelně zálohovat přes kabel do počítače, existuje řada alternativ: platit za Google Fotky, konkurenční cloudové služby, nebo váš osobní privátní cloud, který si vytvoříte pomocí i toho nejlevnějšího domácího NAS.

Přední výrobci (Synology, Asustor a QNAP) zpřístupní váš domácí NAS odkudkoli na světě, i když bude schovaný za barikádou routerů. Nastavení je triviální a zvládne jej každý.

Diskuze (108) Další článek: 5G neznamená nebezpečné ani drahé. Naopak

Témata článku: Android, Aplikace, iOS, Internet, NAS, Wi-Fi, Cloud, Google Fotky, Záloha, QNAP, Synology, Dropbox, Cloudová služba, Moments, Sestřih, Google Fotka


Určitě si přečtěte

RECENZE: Apple iPhone 12 Pro – být skvělý někdy nestačí

RECENZE: Apple iPhone 12 Pro – být skvělý někdy nestačí

** Apple iPhone 12 Pro je příjemnou evolucí s novým designem ** Hlavní novinkou je podpora 5G a LiDAR pro lepší noční fotky a AR ** Potěší ale i větší operační paměť a dvojnásobné úložiště v základu.

Martin Miksa | 147

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21