Google Go se naučí předčítat webové stránky ve 28 jazycích

Android Go je operační systém, který proti plné verzi nabídne zjednodušené prostředí a lepší výkon na slabších zařízeních. Google ale nabízí i Go verze některých služeb a aplikací, jednou z nich je appka Google Go, které slouží k rychlému vyhledávání, sdílení a jeho výhodou je doporučování zajímavých stránek s možností přeložení do spousty jazyků.

Nyní se tato služba naučí webové stránky předčítat, a to ve 28 jazycích (výčet zatím neznáme). Za novinkou stojí umělá inteligence a Google slibuje, že přednes má znít plynule a přirozeně. Služba má pomoci zejména uživatelům se slabší gramotností, pro které je náročné čtení delších textů, ale i těm, kteří se učí cizí jazyk, jelikož se takto mohou snadno naučit správnou výslovnost. Uživatele rozvojových zemí, kam je služba především cílená potěší, že si předčítání vystačí pouze s 2G připojením.

Více o Google Go:

Zdroj: Google blog

 

Váš názor Další článek: Týden Živě z IFA 2018: Smršť berlínských počítačových novinek

Témata článku: Google, Android, Mobilní aplikace, Google, Google Play, Služba, AI, Umělá inteligence, Android Go, Google Now, Dobrý výkon, Zjednodušené prostředí, Rozvojová země, Rychlé vyhledávání, Přeložení, Uživatelé, Pře, Stránka, Dlouhý text, Operační systém, Cizí jazyk, Google Go, Plná verze, Webová stránka, Str


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 107

RECENZE Realme 6: Tahle výbava za tyhle peníze? Konkurence by měla zpozornět

RECENZE Realme 6: Tahle výbava za tyhle peníze? Konkurence by měla zpozornět

** Realme 6 je nejlevnější telefonem na trhu s 90Hz displejem ** S 30W adaptérem dokáže telefon dobít z nuly na sto do 60 minut ** Čtyři fotosnímače sice neumí zázraky, ale ostudu neudělají

Milan Měchura | 9