Google Go se naučí předčítat webové stránky ve 28 jazycích

Android Go je operační systém, který proti plné verzi nabídne zjednodušené prostředí a lepší výkon na slabších zařízeních. Google ale nabízí i Go verze některých služeb a aplikací, jednou z nich je appka Google Go, které slouží k rychlému vyhledávání, sdílení a jeho výhodou je doporučování zajímavých stránek s možností přeložení do spousty jazyků.

Nyní se tato služba naučí webové stránky předčítat, a to ve 28 jazycích (výčet zatím neznáme). Za novinkou stojí umělá inteligence a Google slibuje, že přednes má znít plynule a přirozeně. Služba má pomoci zejména uživatelům se slabší gramotností, pro které je náročné čtení delších textů, ale i těm, kteří se učí cizí jazyk, jelikož se takto mohou snadno naučit správnou výslovnost. Uživatele rozvojových zemí, kam je služba především cílená potěší, že si předčítání vystačí pouze s 2G připojením.

Více o Google Go:

Zdroj: Google blog

 

Váš názor Další článek: Týden Živě z IFA 2018: Smršť berlínských počítačových novinek

Témata článku: Google, Android, Mobilní aplikace, Android Go, Umělá inteligence, Google Play, Google Now, AI, Služba, Rozvojová země, Dobrý výkon, Plná verze, Rychlé vyhledávání, Jazyk, Cizí jazyk, Webová stránka, Zjednodušené prostředí, Stránka, Operační systém, Verze, Dlouhý text, Uživatelé


Určitě si přečtěte