Google Home Hub: Když si hlasový asistent vezme na pomoc pořádný displej

Google rozšířil řadu Google Home o Home Hub. Jedná se o chytrý displej s Google Assistantem, který má sloužit jako centrum chytré domácnosti. Zařízení nabídne 7" obrazovku postavenou na stojánku obaleném barevnou látkou, která je pro řadu Home již ikonická. Přístroj tak vypadá elegantně a co víc, díky přijatelným rozměrům jej můžete umístit téměř kamkoliv v domácnosti.

Hlavním benefitem Home Hub je jeho snadné ovládání chytré domácnosti. Stažením horní lišty totiž máte rychlý přístup ke všem připojeným zařízením. Samozřejmě lze využít i hlasových povelů skrze Google Assistenta. Ten by vás díky dvojici citlivých mikrofonů měl slyšet odkudkoliv z místnosti a navíc podle hlasu rozpozná daného uživatele a nabídne mu personalizované odpovědi.

Nastavit si zde můžete tzv. rutiny, což jsou posloupnosti akcí, které se provedou na základě určitě fráze. Když pak před spaním například Google Hubu řeknete „Hey Google, good night”, tak se automaticky vypnou světla, nastaví se klimatizace a zkrátka vše další, co si nastavíte.

Google Home Hub, je díky displeji a silnému reproduktoru vhodný i pro konzumaci obsahu. Můžete si na něm pouštět videa na Youtube, procházet kuchařské recepty, nebo prohlížet fotografie s Google Fotek. Poměrně zajímavé je, že Google z důvodu ochrany vašeho soukromí záměrně Hub neosadil kamerou. Nemusíte tedy mít strach, že by vás doma někdo sledoval.

Google Home Hub je již nyní v předprodeji v USA za 149 dolarů, 21. října by měl být dostupný také v Austrálii. O dostupnosti a ceně u nás nemáme žádné informace, jelikož zařízení není primárně určeno pro český trh. Zájemci tak musí zajet buď do zahraničí nebo doufat, že jej sem časem doveze nějaký z českých obchodů.

Upoutávka na Google Home Hub:

Váš názor Další článek: První „trojočko“ od Samsungu v prodeji. Na co dalšího naláká model Galaxy A7?

Témata článku: Google, YouTube, Google Assistant, USA, Google Home, Chytré věci, Hlasový asistent, Hlasové ovládání, Chytrá domácnost, Virtuální asistent, Home, Austrálie, Multimédia, Chytrý displej, Rychlý přístup, Přijatelný rozměr, Snadné ovládání, Displej, Dolar, Domácnost, Hlavní benefit, Připojené zařízení, Horní lišta, Český trh, Pořádný displej


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 26

RECENZE: Honor Play — splněný sen pro mobilní hráče

RECENZE: Honor Play — splněný sen pro mobilní hráče

** Honor Play nabízí dynamické vibrace známé z konzolových ovladačů ** GPU Turbo režim dokáže zvýšit výkon grafické jednotky až o 60 % ** Výdrž telefonu je nadprůměrná, škoda jen pomalejšího dobíjení

Milan Měchura | 25

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117