Google integroval údaje o sdílených kolech přímo do map. Najdete je ve 24 městech

Google integroval údaje o sdílených kolech přímo do map. Najdete je ve 24 městech

Sdílená kola, neboli bikesharingové služby jsou fenoménem posledních několika let. Dnes už se v každém větším městě nachází alespoň jedna společnost, která sdílená kola provozuje a další přibývají. Podle odhadů Googlu dnes na světě existuje 1 600 bikesharingových systémů, do nichž je zapojeno 18 milionů sdílených kol.

Klepněte pro větší obrázek

Situaci může poněkud znepřehledňovat, že většinou každá služba používá svoji vlastní aplikaci a má také jiný přístup k distribuci sdílených kol mezi zákazníky (nejčastěji zónový nebo staniční přístup). Je tedy nejprve potřeba o konkrétní službě vědět, nainstalovat její aplikaci, zorientovat se v systému sdílení, najít nejbližší kolo a to si zapůjčit.

Google začal už minulý rok v New Yorku testovat ve svých Google mapách funkci, která ukáže nejbližší stanice sdílených kol včetně informace o počtu disponibilních bicyklů. Data v reálném čase poskytuje společnost Ito World, které se mohou hlásit i jednotlivé bikesharingové společnosti a svá data nabídnout ke sdílení. Nově jsou informace o sdílených kolech v Google Maps k dispozici v dalších 23 městech po celém světě.

Města s bikesharingem v Google mapách:

Barcelona, Berlín, Brusel, Budapešť, Curych, Dublin, Hamburk, Helsinky, Chicago, Kao-siung, Londýn, Los Angeles, Lyon, Madrid, Mexico City, Montreal, Nová Tchaj-pej, New York City, Rio de Janeiro, San Francisco, São Paulo, Toronto, Varšava, Vídeň.

Diskuze (5) Další článek: Dochází vám slova? Podívejte se na 65 nových emotikonů pro Apple i Google

Témata článku: Pro turisty a cyklisty, Google Mapy, Aplikace, Barcelona, Bikesharing, Los Angeles, Brusel, Chicago, Google, Sao Paulo, Varšava, Toronto, Curych, Budapešť, Tchaj-pej, Sdílení, Mapa, Berlín, Helsinky, Rio, New York City, Londýn, Madrid, Data, New York


Určitě si přečtěte

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

** Tohle je vrchol mezi sportovními hodinkami. ** Forerunner 945 umí prakticky vše, co se sportovního měření týká. ** Navíc jsou lehké a potěší i výdrž kolem 30 hodin při zapnuté GPS.

Pavel Tomek | 24

Nový Honor 20 a Honor 20 Pro: skvělé telefony zraněné politikou

Nový Honor 20 a Honor 20 Pro: skvělé telefony zraněné politikou

** Honor 20 a 20 Pro míří na vyšší střední třídu telefonů ** Zaujmou hlavně dírkou v displeji a čtyřmi fotoaparáty na zadní straně ** Uvedení následuje těsně po agresivním kroku USA, ohrožujícím celou budoucnost Huawei a Honoru

Tomáš Holčík, Filip Kůžel | 85

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

** Displej 18 : 9 jde udělat bez výřezu, hurá! ** Zapomeňte na paměťovou kartu a jack ** Čistý Android One je hodně svižný

Ondrej Papánek | 50