Google integroval údaje o sdílených kolech přímo do map. Najdete je ve 24 městech

Google integroval údaje o sdílených kolech přímo do map. Najdete je ve 24 městech

Sdílená kola, neboli bikesharingové služby jsou fenoménem posledních několika let. Dnes už se v každém větším městě nachází alespoň jedna společnost, která sdílená kola provozuje a další přibývají. Podle odhadů Googlu dnes na světě existuje 1 600 bikesharingových systémů, do nichž je zapojeno 18 milionů sdílených kol.

Klepněte pro větší obrázek

Situaci může poněkud znepřehledňovat, že většinou každá služba používá svoji vlastní aplikaci a má také jiný přístup k distribuci sdílených kol mezi zákazníky (nejčastěji zónový nebo staniční přístup). Je tedy nejprve potřeba o konkrétní službě vědět, nainstalovat její aplikaci, zorientovat se v systému sdílení, najít nejbližší kolo a to si zapůjčit.

Google začal už minulý rok v New Yorku testovat ve svých Google mapách funkci, která ukáže nejbližší stanice sdílených kol včetně informace o počtu disponibilních bicyklů. Data v reálném čase poskytuje společnost Ito World, které se mohou hlásit i jednotlivé bikesharingové společnosti a svá data nabídnout ke sdílení. Nově jsou informace o sdílených kolech v Google Maps k dispozici v dalších 23 městech po celém světě.

Města s bikesharingem v Google mapách:

Barcelona, Berlín, Brusel, Budapešť, Curych, Dublin, Hamburk, Helsinky, Chicago, Kao-siung, Londýn, Los Angeles, Lyon, Madrid, Mexico City, Montreal, Nová Tchaj-pej, New York City, Rio de Janeiro, San Francisco, São Paulo, Toronto, Varšava, Vídeň.

Diskuze (5) Další článek: Dochází vám slova? Podívejte se na 65 nových emotikonů pro Apple i Google

Témata článku: Pro turisty a cyklisty, Google Mapy, Aplikace, Barcelona, Bikesharing, Google Maps, Dublin, Rio de Janeiro, Mapa, Varšava, Berlín, Brusel, Rio, Data, Lyon, Londýn, New York, Kolo, Chicago, New York City, Toronto, Vídeň, Curych, Montreal, Helsinky