Google jde po krku Surface Pro od Microsoftu. Představil Pixel Slate

Hlavním bodem včerejší prezentace společnosti Google byly bez pochyby nové telefony z řady Pixel. Současně však bylo představeno i nové 2v1 zařízení s názvem Google Pixel Slate, které by mělo přímo konkurovat obdobnému Microsoft Surface Pro 6 nebo velkému iPadu Pro. Běží na systému Chrome OS a má nejemnější displej ve své třídě.

Google Pixel Slate se chlubí novým Molecular displejem se zakřiveným 2,5D efektem. To je v překladu LCD panel s úhlopříčkou 12,3 palců, který je vyroben novou technologií LTPS (Low Temperature PolySilicon). Předností této technologie je zejména vyšší energetická úspornost. Díky ní mohli vývojáři zařízení Pixel Slate osadit lepším rozlišením (3 000 × 2 000 pixelů), aniž by tím snížili výdrž, a přitom tím docílili výsledné jemností displeje 293 ppi.

Na čelní straně nového tabletu si lze všimnout dvojice reproduktorů nebo 8Mpx čelní kamerky s širokoúhlým objektivem. Další fotoaparát, rovněž 8Mpx, je i na zadní straně a Google tvrdí, že dokáže fotit skvěle i v horších světelných podmínkách. Tělo nového tabletu je vyrobeno z anodizovaného hliníku a v pase má pouhých 7 mm. Google však tvrdí, že i přes tenké tělo by měla výdrž Pixel Slate dosahovat zhruba 12 hodin v běžném provozu.

Procesory od Intelu

Délka výdrže samozřejmě bude záviset i na ostatní výbavě. Nový tablet přitom přijde v různých hardwarových variantách, přičemž na výběr bude hned z několika typů procesorů 8. generace od Intelu (od Core M3 po i7) a velikostí RAM (od 4 do 16 GB). Od toho se bude odvíjet i cena, která bude startovat na 599 dolarech a končit na 1 699 dolarech za nejlépe vybavený model.

Po obvodu nového Pixel Slate jsou umístěný dva porty USB-C. Nikde však nenajdeme 3,5 mm jack pro připojení sluchátek, slot pro SIM kartu, a dokonce ani slot pro microSD kartu. Vzhledem k tomu, že maximální kapacita paměti bude 256 GB (SSD), působí absence slotu pro paměťovou kartu minimálně diskutabilně. Čtečka otisků prstů naštěstí zůstala a je elegantně ukryta na boku v zapínacím tlačítku.

Chrome OS

Po stránce softwaru spoléhá nový Google Pixel Slate na nejnovější verzi systému Chrome OS, který dokáže spustit a využívat i aplikace z obchodu Google Play určené pro systém Android. Oproti jiným zařízením s Chrome OS se bude lišit mj. využitím čipu Titan, který tabletu poskytne vyšší ochranu a zabezpečení dat a přístupových údajů.

Google k novém tabletu představil i inovovanou klávesnici s trackpadem a podsvícenými kulatými tlačítky. Špatná zpráva je, že klávesnice se bude muset dokupovat zvlášť, a to za nezanedbatelných 199 dolarů. Tablet přitom automaticky rozezná, zda je magnetická klávesnice připojena (přes pogo piny), a změní prostředí na desktop.

 

Google Pixel Slate na videu:

 

Po odpojení klávesnice se naopak prostředí promění do režimu tabletu uzpůsobeného pro ovládání dotykem. Dalším dokoupitelným příslušenstvím (za 99 dolarů) je i Pixelbook Pen představený loni, který se dle vyjádření představitelů z Googlu stále chlubí nejmenší odezvou na trhu.

Závěrem je nicméně nutné poznamenat, že ani letos si nové výrobky od Google v ČR oficiálně nekoupíte, jelikož Google Store pro nás stále není dostupný. Nové telefony řady Pixel nebo tablet Google Pixel Slate tak bude možné pořídit pouze formou nákupu v některých e-shopech (samozřejmě s nezbytnou přirážkou).

Diskuze (6) Další článek: Google Home Hub: Když si hlasový asistent vezme na pomoc pořádný displej

Témata článku: Google, Android, Tablety, Intel, USB-C, Google Assistant, Výdrž, Chrome OS, Chrome, Pixel, Klávesnice, Hardware, Paměťová karta, Anodizovaného hliník, Nový pixel, Nový výrobek, Čelní strana, Běžný provoz, LTPS, Česká republika, Vybavený model, Nejnovější verze, Ostatní výbava, Včerejší prezentace, Čelní kamerka


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy Note 9 — modrožlutý náčrtník tahá esa z rukávu

RECENZE: Samsung Galaxy Note 9 — modrožlutý náčrtník tahá esa z rukávu

** Nejnovější Note z dílny Samsungu vylepšil pero S Pen. Přes Bluetooth s ním můžete třeba fotit selfíčka ** Telefonu narostla paměť, zvýšila se kapacita baterie, nově dostal i kapalinové chlazení ** Note 9 se neprofiluje jen jako pracovní nástroj, stejně velký důraz je kladen i na mobilní hry

Martin Chroust | 31

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 137