Google ladí nahrávání hovorů. Přidá skvělou vychytávku, převede záznam na text

Google ladí nahrávání telefonních hovorů. Podle XDA Developers už je součástí aplikace Google Telefon ve verzi 44, ale uživatelé ještě nemají k funkci přístup. Skvělé je, že nepůjde o pouhý audio záznam, ale doplní jej automatický převod řeči na text. Bude tak snadné v záznamech vyhledávat. Zvuková a textová stopa budou provázané, stačí tedy najít klíčové slovo a pustit si jím začínající nahrávku.

Technickou stránku věci jistě Google zvládne na výbornou, vlastně se jedná pouze o integraci existující aplikace Diktafon do aplikace Telefon. Do hry však vstupuje také legislativní aspekt věci. V mnoha zemích je totiž nahrávání hovoru dovolené pouze se souhlasem druhé strany.

Google tedy tento prvek integroval přímo do aplikace. Jakmile volající stiskne tlačítko pro nahrávání, obě strany uslyší hlasové oznámení o začátku záznamu.

Otázkou je vypuštění novinky mezi lidi. Pravděpodobné je, že si ji Google nechá jako jeden z efektních trumfů zanedlouho představeného Androidu 11. Také hrozí, že ji prvně dostanou pouze telefony Pixel od Googlu, ostatní telefony by tedy měly zpoždění. A aby obstrukcí nebylo málo, převod hlasu na text pravděpodobně bude pracovat pouze s angličtinou (resp. prioritními jazyky). Jinými slovy – dostupnost a reálná použitelnost pro českého uživatele je v nedohlednu.

Diskuze (33) Další článek: PanzerGlass vyrábí ochranná skla také pro chytré hodinky. Na výběr jsou různé tvary

Témata článku: Android, Aplikace, Google, Nahrávání hovorů, Vychytávka, Google Telefon, Pixel od Googlu, Text, Záznam, Nahrávání, Hovor, XDA Developers, Diktafon


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Note 10. První pokus o 108 MPx v mobilu vyšel na výbornou

RECENZE: Xiaomi Mi Note 10. První pokus o 108 MPx v mobilu vyšel na výbornou

** Telefon přináší unikátní zoomovací schopnosti a rekordní rozlišení ** Radost udělá i dlouhá výdrž baterie a bleskové dobíjení ** Škoda jen staršího Androidu a vyšší cenovky

Martin Miksa | 42

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 130