Google má dnes večer velkou tiskovku. Ukáže nejen Pixel 2

  • Dnes téměř po roce proběhne další Google Keynote zaměřená na HW
  • Hlavní hvězdou budou opět smartphony řady Pixel 2
  • Trumfne letos Google konkurenci?

Dnes v 18:00 začíná velká tisková konference společnosti Google, sledovat ji můžete přímo zde:

Co od akce čekat

Na MobilManii nám půjde hlavně o druhou generaci smartphonů Pixel. Menší model by znovu letos mělo vyrobit HTC, nabídne podobný design, lepší výbavu, ale kupodivu si ponechá stále široké rámečky kolem displeje.

Google nehodlá experimentovat a znovu vsadí na 5” AMOLED displej a osvědčený procesor Qualcomm Snapdragon 835. Můžeme počítat se 4 GB RAM a vzhledem k informacím z propagujícího videa posílí také fotoaparát, baterie a vnitřní paměť, zřejmě začne na 64 GB. Mluví se také o tom, že si HTC pro oba Pixely připravilo „mačkací” gesta známé z jeho funkce Edge sense u nových modelů.

Upoutávka na nové Pixely:

U většího Pixelu 2 XL už viditelné změny budou výraznější. O výrobu by se překvapivě mělo postarat LG a Korejci roztáhli displej skoro až k okrajům. Potvrzují to rendery od Android Police a Evana Blasse. Podle Engadget je úhlopříčka obrazovka 6" při 2K rozlišení. Jinak se i zde počítá s použitím Snapdragonu 835, 4 GB RAM a minimálně 64 GB paměti.

Oba telefonu dostanou stereo reproduktory a po vzoru konkurence přijdou o 3,5mm sluchátkový konektor. Na obou by od základu měl být nainstalovaný Android 8.0.1 Oreo, chybět nebude ani Google Assistant. Navzdory větší paměti mají Pixely 2 startovat na stejných cenách jako loni. Menší Pixel 2 zřejmě půjde do prodeje za 649 dolarů (odhadem 18 500 Kč), Pixel 2 XL přijde na 849 dolarů (cca 24 500 Kč). Loni Google slíbil, že Pixely dostane do ČR, ale nedopadlo to. Povede se letos, nebo znovu budeme odkázaní na předražené přeprodejce?

A dál?

Google na tiskovce ukáže také druhou generaci VR brýlí DayDream View, která vymění textil za nylon a zřejmě jej čeká mírné zdražení. Uvidíme chytré reprodutkory Home Mini a Home Max, která mají přímo konkurovat Amazonu a jeho repráčkům Echo a Echo Dot. Spekuluje se také o chytrých sluchátkách s integrovaným Google Assistantem, či dlouho očekávaném konvertiblu Pixelbook. Očekává se, že Google (po vzoru Applu) uvolní vývojářský kit ARCore pro rozšířenou realitu.

Zdroje: Engadget, The Verge, Android Police

Diskuze (21) Další článek: Ondřej Jirovec: Jak to vypadá, když Xiaomi přijde na český trh [rozhovor]

Témata článku: Google, Android, Smartphony, Google, Qualcomm, ARCore, Bezrámečkový displej, Snapdragon, Rozšířená realita, Keynote, Google Assistant, Telefony, Tiskové zprávy, Pixel, Google Pixel, Stejná cena, Velká paměť, Velký pixel, Android Police, Sluchátkový konektor, Česká republika, Upoutávka, Evan Blass, Assistantem, Podobný design


Určitě si přečtěte