Google má novou aplikaci. SMS teď můžete psát i na počítači

Psaní zpráv jde na velké klávesnici počítače pohodlněji než na displeji mobilního telefonu. Po aktualizaci aplikace Zprávy pro Android si tuto funkci můžete užívat také vy.

Ocenit musím jednoduché zprovoznění, na počítači jděte na messages.android.com, mobilem oskenujte QR kód a během několika sekund se zprávy synchronizují do prohlížeče a už můžete psát SMS z počítače. Při párování můžete zvolit, zda se jedná o jednorázové připojení nebo si má prohlížeč propojení pamatovat.

Máte k dispozici svůj telefonní seznam. Přímo v telefonu můžete spravovat prohlížeče, kde jste k aplikaci přihlášení. Google musím pochválit, že vše funguje spolehlivě a nastavení zabere jen chviličku. Příjemným bonusem jsou náhledy, které jsou dostupné při posílání odkazů (podobně jako je nabízí Facebook Messenger). Příjemnou inovací je snadné kopírování jednorázových hesel (třeba při přihlášení do internetového bankovnictví).

Opatrné dohánění Applu

Vekou výhodu Applu je příkladná spolupráce iPhonů a počítačů stejné značky. Firma má pod kontrolou celý ekosystém, a tak všechno skvěle funguje. Konkurenti se snaží o podobnou spolupráci, ale velká variabilita Androidu a Windows působí problémy.

Google Mapy vs. Mapy.cz: Kdo to dělá lépe?

Diskuze (14) Další článek: Alza otevírá druhou automatizovanou prodejnu. Třetí přijde do konce roku a všechny budou v Praze

Témata článku: Google, Android, Mobilní aplikace, Windows, Aplikace, Google, Facebook, SMS, Zajímavosti, Počítače, Snadné kopírování, Nov, Podobná spolupráce, Bankovnictví, Příkladná spolupráce, Velká variabilita, Počítač, Telefonní seznam, Celý ekosystém, Stejná značka, Přihlášení, Prohlížeč, Jednorázové heslo, Apple, Nová aplikace


Určitě si přečtěte