Google má novou aplikaci. SMS teď můžete psát i na počítači

Psaní zpráv jde na velké klávesnici počítače pohodlněji než na displeji mobilního telefonu. Po aktualizaci aplikace Zprávy pro Android si tuto funkci můžete užívat také vy.

Ocenit musím jednoduché zprovoznění, na počítači jděte na messages.android.com, mobilem oskenujte QR kód a během několika sekund se zprávy synchronizují do prohlížeče a už můžete psát SMS z počítače. Při párování můžete zvolit, zda se jedná o jednorázové připojení nebo si má prohlížeč propojení pamatovat.

Máte k dispozici svůj telefonní seznam. Přímo v telefonu můžete spravovat prohlížeče, kde jste k aplikaci přihlášení. Google musím pochválit, že vše funguje spolehlivě a nastavení zabere jen chviličku. Příjemným bonusem jsou náhledy, které jsou dostupné při posílání odkazů (podobně jako je nabízí Facebook Messenger). Příjemnou inovací je snadné kopírování jednorázových hesel (třeba při přihlášení do internetového bankovnictví).

Opatrné dohánění Applu

Vekou výhodu Applu je příkladná spolupráce iPhonů a počítačů stejné značky. Firma má pod kontrolou celý ekosystém, a tak všechno skvěle funguje. Konkurenti se snaží o podobnou spolupráci, ale velká variabilita Androidu a Windows působí problémy.

Google Mapy vs. Mapy.cz: Kdo to dělá lépe?

Diskuze (14) Další článek: Alza otevírá druhou automatizovanou prodejnu. Třetí přijde do konce roku a všechny budou v Praze

Témata článku: Google, Android, Mobilní aplikace, Windows, Aplikace, Zajímavosti, SMS, Facebook, Počítače, Google, Stejná značka, Velká klávesnice, Příkladná spolupráce, Jednorázové heslo, Mobilní telefon, Prohlížeč, Přihlášení, Nov, Snadné kopírování, Celý ekosystém, Počítač, Nová aplikace, Bankovnictví, Příjemný bonus, Telefonní seznam


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei Nova 3i — když se po hvězdě zrodí i hvězdička

RECENZE: Huawei Nova 3i — když se po hvězdě zrodí i hvězdička

** Levnější odvozenina od Huawei Nova 3 má jen málo ústupků ** Zařadila se však do plného rybníka konkurence, včetně té vlastní ** Doufejme, že jí to nesrazí vaz, jedná se o povedený smartphone

Jakub Vrbacký | 31

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 118

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 29

RECENZE: Sony Xperia XZ3 — Japonci jsou zpátky v extralize

RECENZE: Sony Xperia XZ3 — Japonci jsou zpátky v extralize

** Sony výrazně zmodernizovalo vlajkový model ** OLED displej patří mezi nejlepší na trhu ** Opět se zlepšil i fotoaparát

Jan Láska | 102