Google naučí mobily detekovat autonehodu a automaticky přivolat pomoc

Google finalizuje aplikaci Personal Safety. Jejím úkolem je zajistit pomoc svému majiteli v případě nebezpečí a předat klíčové informace záchranným složkám. V češtině se bude appka jmenovat Nouzové informace, ale ze začátku bude dostupná pouze v USA a pouze pro telefony Google Pixel.

Jednou ze zásadních funkcí je detekce autonehody na základě analýzy dat z GPS (předchozí jízda a zastavení), akcelerometru (jinak vypadá přetížení při brždění, jinak při nárazu) a mikrofonu (zvuk nárazu). Maximální hlasitostí se pak aplikace zeptá posádky, zda je v pořádku, a pokud se nedočká reakce, automaticky zavolá záchranku a předá lokalizační údaje.

Aplikace však zajistí i prosté zobrazení důležitých informací na zamykací obrazovce, kde se k nim dostanou záchranáři. Jméno, bezpečnostní kontakt, krevní skupina, alergie, pobírané léky atd. Pokud nejste v USA a nemáte pixel, stále můžete informace vystavit. Jak na to, ukazuje následující článek:

Via XDA Developers

Diskuze (6) Další článek: Sportovní náramek Honor Band 5 obsahuje české prostředí a právě míří do prodeje

Témata článku: Google, Mobilní aplikace, Aplikace, Pro řidiče, Bezpečnost, GPS, USA, Mobil, XDA Developers, Náraz


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 143

Jako dveře do budoucnosti! Xiaomi Mi Mix Alpha je ze všech stran obalený displejem

Jako dveře do budoucnosti! Xiaomi Mi Mix Alpha je ze všech stran obalený displejem

** Xiaomi dnes ukázalo, jak si představuje smartphone budoucnosti ** Displej je skoro všude, tělo je vyrobeno z titanu ** Focení obstarává trojitý snímač s hlavním 108MPx foťákem, pro focení selfie stačí telefon otočit zády k vám

Martin Chroust | 119