Google Pay už umí ukládat i jízdenky na MHD. Zatím jen v Las Vegas

Google Pay už umí ukládat i jízdenky na MHD. Zatím jen v Las Vegas

Google Pay, nedávno ještě známý jako Android Pay, ukazuje své další možnosti. Nejen že s aplikací můžete platit v obchodech na bezkontaktních terminálech (pokud služba akceptuje platební karty vydané vaší bankou) a můžete si do ní ukládat i vybrané věrnostní a klubové kartičky, ale nově se můžete Google Pay prokázat i při vstupu do MHD.

Klepněte pro větší obrázek

Tento projekt první svého druhu zatím odstartoval pouze v americkém Las Vegas, kde se dá pomocí Google Pay zaplatit za tamní městskou monorail dráhu. V praxi jde vlastně o kombinaci platby na internetu a ověření u terminálu. Nejprve si na stránkách monorailu koupíte např. celodenní virtuální jízdenku, tu si poté nahrajete do Google Pay a u turniketu pouze „pípnete“ telefonem pro ověření.

Mohlo by to být i jednodušší, například jednorázově zaplatit přímo u vstupu k vlaku, ale to záleží na tarifním systému daného provozu. Tímto způsobem by mohla služba fungovat například v systému londýnské dopravy, kde podobnou funkci zastává karta Oyster a kde lze i za jednorázovou jízdu například v autobusu zaplatit bezkontaktní kartou. Google slibuje podporu dalších dopravních provozů, ale ve kterých městech zatím konkrétně nesdělil.

Jak platit mobilem se službou Google Pay (dříve Android Pay):

Váš názor Další článek: Volně dostupných Wi-Fi se nařízení GDPR nedotkne

Témata článku: Google, Android, Android Pay, Platba mobilem, Google Pay, Bezkontaktní platby, Mobilní platby, MHD, Bezkontaktní terminál, Oyster, První druh, Pay, Ověření, Platební karta, Terminál, Las Vegas, Jízdenka, Bezkontaktní karta, Podobná funkce, Banka, Karta


Určitě si přečtěte