Google procpal Assistanta na iPhony. Spouštět se bude podivným příkazem „Hey Siri, OK Google“

Google Assistant a Siri spolu v minulosti nijak nespolupracovali. To se však mění s novou aktualizací, která Assistantovi přidává podporu Siri Shortcuts. Nyní si tak můžete v rámci Siri naprogramovat zkratky typu „Hey Google” nebo „Okay Google” a kdykoliv je Siri řeknete, spustí se Google Asssistant a začne poslouchat další pokyny.

Nastavit si dokonce můžete i často používané fráze, které Siri rovnou předá Google Assistantovi a ten vám na ně odpoví. Skrze Siri takto můžete hlasově aktivovat i nastavené rutiny chytré domácnosti, která využívá Google Assistanta. Nevýhodou zůstává to, že pro využití aplikace třetích stran skrze Siri musí být telefon vždy nejprve odemčený. 

Přesto jde o jasnou ukázku toho, jaké možnosti nyní Siri díky Shortcuts nabízí. Tím, že je funkce zkratek plně dostupná vývojářům třetích stran, je klidně možné, že se v budoucnu dočkáme podobné integrace i dalších hlasových asistentů. Pro nás je však mnohem větším omezením to, že je Google Assistant pro iOS dostupný pouze ve vybraných zemích. V českém AppStore jej tedy zatím bohužel nenajdete.

Zdroj: Macstories

Diskuze (1) Další článek: Foťák je nejdůležitější součást moderního smartphonu. Jak dobře koupit podle DxO?

Témata článku: Apple, Google, Mobilní aplikace, Software pro mobily, Siri, iOS, Google Assistant, Google, AppStore, iOS 12, Chytrá domácnost, Siri Shortcuts, Integrace, Velké omezení, Nová aktualizace, Assistant, Zkratka, Třetí strana, Shortcuts, Hey Siri, Hey Google, Vybraná země, Příkaz


Určitě si přečtěte

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 26

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

** Xiaomi Mi 9 má ambice dobýt ty nejvyšší příčky za polovinu ceny ** Vůbec poprvé (v rámci značky) tak přichazí s trojitým fotoaparátem ** Snapdragon 855 mu pak zajišťuje bezprecedentní výkon

Milan Měchura | 50