Google procpal Assistanta na iPhony. Spouštět se bude podivným příkazem „Hey Siri, OK Google“

Google Assistant a Siri spolu v minulosti nijak nespolupracovali. To se však mění s novou aktualizací, která Assistantovi přidává podporu Siri Shortcuts. Nyní si tak můžete v rámci Siri naprogramovat zkratky typu „Hey Google” nebo „Okay Google” a kdykoliv je Siri řeknete, spustí se Google Asssistant a začne poslouchat další pokyny.

Nastavit si dokonce můžete i často používané fráze, které Siri rovnou předá Google Assistantovi a ten vám na ně odpoví. Skrze Siri takto můžete hlasově aktivovat i nastavené rutiny chytré domácnosti, která využívá Google Assistanta. Nevýhodou zůstává to, že pro využití aplikace třetích stran skrze Siri musí být telefon vždy nejprve odemčený. 

Přesto jde o jasnou ukázku toho, jaké možnosti nyní Siri díky Shortcuts nabízí. Tím, že je funkce zkratek plně dostupná vývojářům třetích stran, je klidně možné, že se v budoucnu dočkáme podobné integrace i dalších hlasových asistentů. Pro nás je však mnohem větším omezením to, že je Google Assistant pro iOS dostupný pouze ve vybraných zemích. V českém AppStore jej tedy zatím bohužel nenajdete.

Zdroj: Macstories

Diskuze (1) Další článek: Foťák je nejdůležitější součást moderního smartphonu. Jak dobře koupit podle DxO?

Témata článku: Apple, Google, Mobilní aplikace, Siri, Software pro mobily, iOS, Google Assistant, iOS 12, Chytrá domácnost, Google, AppStore, Siri Shortcuts, Nová aktualizace, Příkaz, Zkratka, Hey Siri, Vybraná země, Assistant, Shortcuts, Velké omezení, Třetí strana, Integrace


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný smartphone ** Levný smartphone umí víc než obyčejný mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Jan Láska | 32

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 41

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 124

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

** Xiaomi Mi 8 Lite má velmi dobrý poměr ceny a výkonu ** Zadní strana s gradientem není všechno a dnes ji skoro každý ** Vlastnosti často dražších modelů vyvažují zbytečné kroky vedle

Jakub Vrbacký | 23