Google testuje tmavé schéma v aplikaci Gmail pro Android

Google testuje tmavé schéma v aplikaci Gmail pro Android

Gmail od Googlu patří mezi nejpoužívanější freemailové služby. Není proto divu, že jeho tvůrce neustále pracuje na vylepšení jak samotné schránky, tak i jejího provedení ve formě mobilní aplikace. Tu dostává automaticky předinstalovanou každý majitel smartphonu s Androidem.

Poslední móda velí přidávat do prostředí tmavé prvky, ať už se jedná o celá tmavá barevná schémata, nebo inverzní provedení jednotlivých aplikací. Zatímco dříve uživatelskému rozhraní vládla spíše bílá a světlejší odstíny šedé, nejnovější trendy jsou opačným směrem.

Klepněte pro větší obrázek

Může za to zejména čím dál větší rozšíření smartphonů s OLED displejem. Právě zobrazování černé barvy je jednou z nejsilnější disciplín OLEDů, navíc se přitom snižuje spotřeba, protože černé body vlastně nesvítí.

Není proto překvapením, že i pro Gmail se chystá tmavé barevné schéma. Podle portálu androidpolice.com už jej Google testuje. Verze aplikace, ve které se na některých místech v Nastavení nahodile objeví tmavé schéma, má číslo v2019.06.09. Veřejný test pravděpodobně znamená, že vydání ostré verze je blízko.

Diskuze (3) Další článek: Avada kedavra! Harry Potter: Wizards Unite je nový hit od tvůrců Pokémon GO. Hrát můžete zdarma

Témata článku: Google, Android, Mobilní aplikace, Aplikace, Google, Gmail, Dark mode, Tmavý režim, OLED displej, Android Police, Provedení, Schéma


Určitě si přečtěte