Google testuje tmavé schéma v aplikaci Gmail pro Android

Google testuje tmavé schéma v aplikaci Gmail pro Android

Gmail od Googlu patří mezi nejpoužívanější freemailové služby. Není proto divu, že jeho tvůrce neustále pracuje na vylepšení jak samotné schránky, tak i jejího provedení ve formě mobilní aplikace. Tu dostává automaticky předinstalovanou každý majitel smartphonu s Androidem.

Poslední móda velí přidávat do prostředí tmavé prvky, ať už se jedná o celá tmavá barevná schémata, nebo inverzní provedení jednotlivých aplikací. Zatímco dříve uživatelskému rozhraní vládla spíše bílá a světlejší odstíny šedé, nejnovější trendy jsou opačným směrem.

Klepněte pro větší obrázek

Může za to zejména čím dál větší rozšíření smartphonů s OLED displejem. Právě zobrazování černé barvy je jednou z nejsilnější disciplín OLEDů, navíc se přitom snižuje spotřeba, protože černé body vlastně nesvítí.

Není proto překvapením, že i pro Gmail se chystá tmavé barevné schéma. Podle portálu androidpolice.com už jej Google testuje. Verze aplikace, ve které se na některých místech v Nastavení nahodile objeví tmavé schéma, má číslo v2019.06.09. Veřejný test pravděpodobně znamená, že vydání ostré verze je blízko.

Diskuze (3) Další článek: Avada kedavra! Harry Potter: Wizards Unite je nový hit od tvůrců Pokémon GO. Hrát můžete zdarma

Témata článku: Google, Android, Mobilní aplikace, Tmavý režim, Aplikace, Google, Dark mode, Gmail, Schéma, OLED displej, Provedení


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 10

RECENZE: Redmi 7 — když dáte Xiaomi vale, ale to dobré z něj si necháte

RECENZE: Redmi 7 — když dáte Xiaomi vale, ale to dobré z něj si necháte

** Oficiálně to sice není Xiaomi, ale poměr cena/výkon má skvělý ** Dobrá výdrž, pěkné fotky a spolehlivá čtečka jsou hlavní zbraně ** Zklame horší odladěnost prostředí a slabší výsledky videa

Jakub Vrbacký | 18