Google ukázal, jak bude v EU vypadat ballot screen na Androidu

Google ukázal, jak bude v EU vypadat ballot screen na Androidu

Google ukázal, jak bude vypadat jeho ballot screen, který začne ukazovat uživatelům Androidu v Evropě. Reaguje tak na pokutu od Evropské unie za zneužívání svého dominantního postavení v rámci platformy. Nově tak umožní doinstalovat si vyhledávač i prohlížeč třetích stran.

Problém se podobá situaci, kdy Microsoft musel do Windows přidat obrazovku pro výběr jiných prohlížečů, kterým ale nakonec stejně nepomohla v získání většího podílu na trhu. Google bude nové možnosti ukazovat při prvním spuštění Obchodu Play po aktualizaci systému či čisté instalaci/prvním zapnutí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Google nabídne doinstalování dalších vyhledávačů a prohlížečů při prvním spuštění Obchodu Play.

Uživatel zde bude mít na výběr doinstalování jiných prohlížečů či vyhledávačů. jejich nastavení jako výchozích je pak na uživateli – Android se na rozdíl od iOS vždy zeptá, v jaké z dostupných aplikací chcete odkaz na stránku otevřít apod. Rozšířit mezi uživatele by se novinka měla v následujících týdnech.

Klepněte pro větší obrázek
Nastavení samozřejmě půjde změnit i kdykoliv později, Android vás na to upozorní.

FairSearch, sdružení firem stojících za zrozením iniciativy vedoucí k pokutě, ale není nadšené – podle jejich vyjádření Google nechápe podstatu problému a nic neřeší. Zde je nutno dát částečně za pravdu, aplikace Googlu totiž nadále zůstanou předinstalované v systému.

Via The Verge

Diskuze (8) Další článek: Přilétají noví Angry Birds. Znovu se střílí zdarma, ale tentokrát v rozšířené realitě

Témata článku: Google, Android, Windows, EU, Evropská unie, Evropská komise, Pokuta, Screen, The Verge, Prohlížeč, FairSearch, Obchod Play, Android v Evropě, Vyhledávač, Uživatelé, Jak


Určitě si přečtěte