Google vyšperkoval mobilní Gmail. Podívejte se na největší změny

Krátce poté, co Google změnil design webového klienta, nazrál čas i na úpravu mobilní aplikace Gmail. Ta brzy dostane nový design a také zrychlí práci s otevíráním příloh. Budou vidět přímo na dashboardu, takže nebudete muset konverzacemi nekonečně listovat. Rychlejší má být i přepínání mezi účty, což oceníte, pokud máte v Gmailu integrován soukromý i pracovní e-mail.

Tlačítko s lupou pro vyhledávání bude nahrazeno vyhledávacím řádkem, a pokud výsledek vyhledávání vypadá nedůvěřivě až nebezpečně, Gmail vás na to upozorní výraznou červenou hláškou. Princip je podobný jako u výsledků vyhledávání na Googlu, které mají nadbytečný počet přesměrování, nebo byly vyhodnoceny jako potenciálně škodlivé. Umělá inteligence má pomoci s psaním rychlých e-mailových konceptů (Smart Compose) či nabídne nejrelevantnější rychlé odpovědi vyhodnocením textu e-mailu (tzv. Smart Reply).

Google vylepšil mobilní Gmail, nadějná alternativa Inbox brzy skončí:

Umělá inteligence vás také může „pošťouchnout“ k tomu, abyste důležité e-maily četli co nejdříve, resp. abyste na ně nezapomněli odpovědět. To sice klient nabízel již nyní v textové podobě stylem „Naposledy jste si psali před 3 dny. Odpovědět?“, nyní se do hry dostanou systémové notifikace. Aktualizace Gmailu proběhne u Androidu i iOS za několik týdnů, samotný update je součástí velké aktualizace mobilních nástrojů G Suite s designem Google Material Theme, které budou po Gmailu záhy následovat.

Diskuze (11) Další článek: Poslední tajemství padla. Přivítejte Samsungy Galaxy S10 a Galaxy S10+

Témata článku: Google, Android, Mobilní aplikace, Umělá inteligence, iOS, Design, Update, E-mail, Gmail, Aktualizace, Největší změna, Vyhledávání, Výsledek vyhledávání, G Suite, Inteligence, Inbox


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P30 – levnější než Pro a přitom stále profesionál

RECENZE: Huawei P30 – levnější než Pro a přitom stále profesionál

** Nechcete-li utrácet přes dvacet tisíc, je Huawei P30 přesně pro vás ** Přes některé ústupky si ponechal to důležité od vlajkové lodi P30 Pro ** Skvělý fotoaparát je stále na místě, i když je lehce ochuzen

Jakub Vrbacký | 32