Google zaplatí Applu 200 miliard za to, že bude výchozím vyhledávačem v prohlížeči Safari

Google zaplatí Applu 200 miliard za to, že bude výchozím vyhledávačem v prohlížeči Safari

Téměř 200 miliard korun zaplatí Google společnosti Apple za to, že nadále zůstane výchozích internetovým vyhledávačem v prohlížeči Safari, který provozuje Apple. Příští rok by se částka navíc mohla o třetinu navýšit. Odhaduje to banka Goldman Sachs.

Zaplacená částka přitom ještě v roce 2014 nedosahovala ani čtvrtiny té současné. Google tehdy platil miliardu dolarů, firmy na Wall Street odhadovaly částku mezi 1 až 1,3 miliardy.

Důvodem výše současné transakce je i fakt, že je Safari druhým největším internetovým prohlížečem. Na trhu zaujímá 14,5 procent, první je Google Chrome s 59,7 procenty, napsal web Search Engine Land.

Čistý zisk Applu se za tři měsíce roku do konce června zvýšil o 32 procent na 11,5 miliardy dolarů (251,5 miliardy korun).

Americká společnost Alphabet, která je majitelem Googlu, v prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 73 procent na 9,4 miliardy dolarů (195,9 miliardy korun). Byl to výrazně lepší výsledek, než čekali analytici.

Diskuze (74) Další článek: Nepůjde jen o Pixely. Googlu unikly obrázky nádherného tabletu s Chrome OS

Témata článku: Apple, Google, Hospodaření a finance, Webový prohlížeč, Čistý zisk, Goldman Sachs, Transakce, Dolar, Americká společnost, První čtvrtletí, Prohlížeč, Částka, Výchozí vyhledávač, Safari, Miliarda dolarů, Google Chrome, Alphabet, Příští rok, Wall Street, Miliarda, Banka, Zaplacená částka, Vyhledávač, Dobrý výsledek