Gotive Q31 – Slovenský všeuměl

Kompaktní přístroj s označením Gotive Q31 ukrývá pod svým moderním zevnějškem hned několik mobilních zařízení. Umí telefonovat, surfovat, vyhledat aktuální polohu na planetě nebo také luštit čárové kódy.
Gotive Q31 – Slovenský všeuměl

Gotive Q31 je bratříček většího modelu H41, ale kromě menšího displeje mu nezůstává nic dlužen. Oba mají již svou premiéru za sebou – byl jím loňský veletrh CeBIT - přesto na svůj velký den stále čekají.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Gotive Q31 je ve své podstatě kapesní počítač, který byl dovybaven o některé zásadní vlastnosti. Jednou z nejdůležitějších je jistě GSM modul MC35, který mu propůjčuje vlastnosti mobilního telefonu a zároveň nabízí komfort technologie GPRS. Neméně důležitá je i přítomnost lokalizátoru GPS nebo čtečka čárových kódů. Jistě již tušíte jeho primární uživatele – budou to všichni ti, kteří využívají mobilní sběr dat, ale také složky veřejné správy (hasiči, policie atd.).

Hezký, ale velký

Zařízení o velikosti 150 x 80 x 27 mm není žádný drobeček, přesto je oproti modelu s označením H41 kompaktnější. Ergonomické tělo přístroje je odolné proti nárazu, vodě a prachu. Dominantním prvkem je velký barevný displej s rozlišením 320 x 240 (model H42 jej má větší – 640 x 240). Barevný dotykový displej je plně využíván operačním systémem Windows CE.Net. Systém spolu s většinou aplikací je velmi svižný a to díky procesoru Intel StrongARM s taktovací frekvencí 206 MHz.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Pro tento systém je k dispozici opravdu velké množství aplikací a proto je na místě se optat na velikost paměti. Ta je naštěstí dostatečná – v prodeji jsou tři varianty lišící se jen velikostí RAM paměti – 16/32/64 MB. Pokud by ani ta nestačila, přichází na scénu přídavné medium ve formě paměťové karty CF a SD/MMC. Výhodou tohoto řešení je kromě zvýšené paměťové kapacity i možnost rozšířit přístroj o některé další vlastnosti – třeba Bluetooth. Baterie typu Li-Ion má kapacitu 2300 mAh, avšak výdrž výrobce neuvádí.

Kamarádi, spojme se

Vzhledem ke svému nasazení při sběru a následném vyhodnocení dat asi nikoho nepřekvapí přítomnost většího množství portů pro spojení s dalším zařízením. Ve svém malém těle ukrývá sériový konektor, USB konektor a IrDA port. Posledně jmenovaný sdílí své místo s čtečkou čárových kódů.

Při pořízení Gotive Q31 získáte hned několik dalších aplikací. Spolu se standardně dodávanými aplikacemi ve Windows CE.NET naleznete v přístroji aplikaci pro práci s čárovými kódy, aplikaci pro práci s textovými zprávami a mobilním telefonem, aplikace pro nahrávání hlasu a konečně pro práci s GPS zařízením.

Přestože na stránkách Gotive naleznete kontakt pro koupě chtivé, aktuální cena chybí. Každopádně stojí navštívit tyto stránky, neboť na nich naleznete spoustu podrobných informací o tomto zařízení. 
 

Diskuze (5) Další článek: Oživeno: T-Mobile částečně podlehl, nabídne dvacet až sto SMS z internetu zdarma

Témata článku: Loňský veletrh


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70