GPRS Paegasu: kompletní informace

Od začátku srpna nabízí Paegas svým zákazníkům službu Paegas GPRS. Je to sice tři čtvrtě roku po Eurotelu, nicméně až nyní se konečně na trh dostaly pořádné mobily, které GPRS podporují. Podařilo se nám k GPRS Paegasu získat další informace: jak službu aktivovat a jak ji nastavit na mobilu.
GPRS Paegasu: kompletní informace

O tom, k čemu GPRS je a jaké jsou hlavní výhody tohoto typu datových přenosů, se můžete dočíst v těchto článcích:

Paegas nyní nabízí dva GRPS tarify, GPRS Basic a GPRS Pro. Oba tarify shodně umožňují přístup na Internet, intranet a WAP. K přístupu je nutné mít správně nastavené APN (Access Point Name). Paegas svým klientům nabízí čtyři různá APN připojení:

  • APN Internet pro přístup na veřejný Internet
  • APN Profil pro přístup ke službě ClickProfil a informacích na webových stránkách společnosti RadioMobil.
  • APN WAP pro přístup na wapové stránky
  • pro zákazníky s Rámcovou smlouvou je možné vytvořit zabezpečený přístup k vlastnímu firemnímu intranetu prostřednictvím speciálního APN
Na tarify GPRS Basic a GPRS Pro se nevztahují aktivační poplatky.

Tarif GPRS Basic je bez měsíčního paušálu. Tento tarif je výhodný především pro ty zákazníky, kteří GPRS budou převážně používat pro prohlížení wapových stránek.

U tarifu GPRS Pro platíte měsíční paušál a získáte velmi výhodnou sazbu pro přístup na Internet. Tento tarif je určen především aktivním uživatelům Internetu.

Detaily GPRS Basic GPRS Pro
Aktivace 0 Kč 0 Kč
Měsíční paušál 0 Kč 199 Kč
APN
WAP 0,50 Kč/ 1KB 0,30 Kč/ 1KB
Internet 0,50 Kč/ 1KB 0,03 Kč/ 1KB
Profil 0 Kč/ 1KB * 0 Kč/ 1KB *

 

Pevná IP adresa Aktivace Měsíční paušál
Internet 499 Kč 149 Kč

* Bez poplatku je poskytnut přenos až do 20MB měsíčně v rámci APN Profil. Nad tento limit je přenos zpoplatněn sazbou shodnou s APN Internet.

Aktivace služby Paegas GPRS Pro nové zákazníky se při uzavírání Účastnické smlouvy provádí aktivace služby Paegas GPRS ve formuláři Objednávka služeb, v části „Předmět OBJEDNÁVKY“.

Výběrem jednoho z tarifů GPRS Basic nebo GPRS Pro je vám automaticky aktivováno APN W@P, Internet a Profil (APN intranet je k dispozici pouze pro zákazníky s uzavřenou Rámcovou smlouvou se společností RadioMobil a.s.).

Poznámka: Statickou IP adresu vyžadují některé aplikace nebo bezpečnostní opatření jako identifikaci přistupujícího uživatele. Pro běžné používání GPRS není statická IP adresa nezbytná. Cena za aktivaci statické IP adresy vám bude zúčtovaná v prvním Vyúčtování služeb GSM Paegas. Měsíční paušály za tarif GPRS Pro a/nebo statickou IP adresu vám budou zúčtovávány ve vašem Vyúčtování služeb GPRS Paegas. Měsíční paušál je účtovaný za každé účtovací období, kdy máte službu Paegas GPRS aktivní – i když ji nemáte aktivní během celého zúčtovacího období, je přesto účtován celý měsíční paušál.

Pokud jste stávající zákazníci Paegasu, můžete si službu aktivovat na infolince.

Službu Paegas GPRS může využívat každý zákazník sítě Paegas se standardním tarifem (včetně tarifů Data&SMS, Jistota a Paegas Partner). Pro využití této služby musí mít samozřejmě také mobilní telefon, který službu Paegas GPRS podporuje, např. Motorola Timeport 260, Ericsson R520m nebo T39m.

Všechna potřebná nastavení a postup pro využívání služby Paegas GPRS najdete v manuálu Paegas GPRS, který bude během srpna k dispozici v elektronické podobě na webu Paegasu a v tištěné podobě bude přikládán k telefonům Motorola Timeport 260, které u Paegasu koupíte.

 

Diskuze (8) Další článek: Dřevěný luxus: masivní stojánek na mobil

Témata článku: Operátoři, Ostatní, T-Mobile, Motorola Timeport 260, První vyúčtování, GPRS, Informace, Paegas, Komplet, Paegas partner

Určitě si přečtěte