GPRS Paegasu: kompletní informace

Od začátku srpna nabízí Paegas svým zákazníkům službu Paegas GPRS. Je to sice tři čtvrtě roku po Eurotelu, nicméně až nyní se konečně na trh dostaly pořádné mobily, které GPRS podporují. Podařilo se nám k GPRS Paegasu získat další informace: jak službu aktivovat a jak ji nastavit na mobilu.
GPRS Paegasu: kompletní informace

O tom, k čemu GPRS je a jaké jsou hlavní výhody tohoto typu datových přenosů, se můžete dočíst v těchto článcích:

Paegas nyní nabízí dva GRPS tarify, GPRS Basic a GPRS Pro. Oba tarify shodně umožňují přístup na Internet, intranet a WAP. K přístupu je nutné mít správně nastavené APN (Access Point Name). Paegas svým klientům nabízí čtyři různá APN připojení:

 • APN Internet pro přístup na veřejný Internet
 • APN Profil pro přístup ke službě ClickProfil a informacích na webových stránkách společnosti RadioMobil.
 • APN WAP pro přístup na wapové stránky
 • pro zákazníky s Rámcovou smlouvou je možné vytvořit zabezpečený přístup k vlastnímu firemnímu intranetu prostřednictvím speciálního APN
Na tarify GPRS Basic a GPRS Pro se nevztahují aktivační poplatky.

Tarif GPRS Basic je bez měsíčního paušálu. Tento tarif je výhodný především pro ty zákazníky, kteří GPRS budou převážně používat pro prohlížení wapových stránek.

U tarifu GPRS Pro platíte měsíční paušál a získáte velmi výhodnou sazbu pro přístup na Internet. Tento tarif je určen především aktivním uživatelům Internetu.

Detaily GPRS Basic GPRS Pro
Aktivace 0 Kč 0 Kč
Měsíční paušál 0 Kč 199 Kč
APN
WAP 0,50 Kč/ 1KB 0,30 Kč/ 1KB
Internet 0,50 Kč/ 1KB 0,03 Kč/ 1KB
Profil 0 Kč/ 1KB * 0 Kč/ 1KB *

 

Pevná IP adresa Aktivace Měsíční paušál
Internet 499 Kč 149 Kč

* Bez poplatku je poskytnut přenos až do 20MB měsíčně v rámci APN Profil. Nad tento limit je přenos zpoplatněn sazbou shodnou s APN Internet.

Aktivace služby Paegas GPRS Pro nové zákazníky se při uzavírání Účastnické smlouvy provádí aktivace služby Paegas GPRS ve formuláři Objednávka služeb, v části „Předmět OBJEDNÁVKY“.

Výběrem jednoho z tarifů GPRS Basic nebo GPRS Pro je vám automaticky aktivováno APN W@P, Internet a Profil (APN intranet je k dispozici pouze pro zákazníky s uzavřenou Rámcovou smlouvou se společností RadioMobil a.s.).

Poznámka: Statickou IP adresu vyžadují některé aplikace nebo bezpečnostní opatření jako identifikaci přistupujícího uživatele. Pro běžné používání GPRS není statická IP adresa nezbytná. Cena za aktivaci statické IP adresy vám bude zúčtovaná v prvním Vyúčtování služeb GSM Paegas. Měsíční paušály za tarif GPRS Pro a/nebo statickou IP adresu vám budou zúčtovávány ve vašem Vyúčtování služeb GPRS Paegas. Měsíční paušál je účtovaný za každé účtovací období, kdy máte službu Paegas GPRS aktivní – i když ji nemáte aktivní během celého zúčtovacího období, je přesto účtován celý měsíční paušál.

Pokud jste stávající zákazníci Paegasu, můžete si službu aktivovat na infolince.

Službu Paegas GPRS může využívat každý zákazník sítě Paegas se standardním tarifem (včetně tarifů Data&SMS, Jistota a Paegas Partner). Pro využití této služby musí mít samozřejmě také mobilní telefon, který službu Paegas GPRS podporuje, např. Motorola Timeport 260, Ericsson R520m nebo T39m.

Všechna potřebná nastavení a postup pro využívání služby Paegas GPRS najdete v manuálu Paegas GPRS, který bude během srpna k dispozici v elektronické podobě na webu Paegasu a v tištěné podobě bude přikládán k telefonům Motorola Timeport 260, které u Paegasu koupíte.

 

Témata článku: Operátoři, Ostatní, T-Mobile, Motorola Timeport 260

8 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Petr Broža 2. 8. 2001 15:02:41
  Do konce roku, ale může to být i dřív (třeba Invex). Oskar raději čeká než...
 • hombree 2. 8. 2001 14:15:40

  A jak vypada spojeni Oskar + GPRS ????

  Nevi...

 • Radas 2. 8. 2001 10:53:59
  Bude GPRS dostupne i na predplacenkach?
Určitě si přečtěte

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

17.  8.  2017 | časopis Computer, Michlovský Jakub

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

** V druhé půlce letních prázdnin bodují telefony střední třídy ** Pokud fandíte výhodným nákupům, zaostřete na Huawei ** Za dvouletý úpis vám operátor sleví až 4 000 Kč z ceny

3.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

** Frekvence pro „městské“ LTE vydražili O2, Vodafone a dva nováčci ** Jmenovitě Poda a Nordic Telecom, který má největší kus spektra ** Cena za frekvence se nelíbila T-Mobilu, a tak se z aukce stáhl

11.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 73

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

** Tři zlatá operátorská pravidla: komplikovaně, draze, připlať ** Operátoři letos změnili nabídku tarifů, ušetřit vás ale nenechají ** Ceny už sice nemají úplně stejné, ale rozdíly jsou minimální

10.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 56


komerční sdělení

Komerční sdělení