GSM modul pro Pocket LOOX nebude!

Zdá se, že výrobce kapesního počítače Pocket LOOX není schopen splnit to, co svým zákazníkům a majitelům tohoto přístroje před časem slíbil. Přinášíme popis a možné vysvětlení tohoto kroku.
GSM modul pro Pocket LOOX nebude!

Podle informací objevujících se především na diskusních fórech se majitelé a uživatelé kapesního počítače Pocket Loox společnosti Fujitsu Siemens nemají příliš na co těšit. Každý kapesní počítače se stane dokonale použitelným až v případě, že se stane mobilním.

Výrobce Pocket LOOXu již od uvedení tohoto zařízení na trh sliboval všem svým zákazníkům brzkou existenci tenkého rozšiřujícího modulu, který má proměnit toto zařízení právě na plnohodnotný mobilní komunikátor. Podle sdělení odpovědných představitelů mateřské společnosti však byl vývoj a chystaná sériová výroba tohoto modulu přerušena

Tento modul měl obsahovat přídavnou baterii, externí anténu a samostatné hardwarové zapínací tlačítko. Modul by měl umožňovat i hlasové volání bez nutnosti použití bondovky - pro přenos hlasu měl být použit vestavěný reproduktor i mikrofon kapesního počítače. Samozřejmostí měla být také podporo rychlých datových přenosů s využitím paketové technologie GPRS a je pochopitelně duální.

Fujitsu Siemens však slibuje rozladěným uživatelům náplast. Ta má mít podobu GSM/GPRS modulu ve formě Compact Flash karty. Zajímavostí jsou ale další okolnosti tohoto modulu, protože jeho výrobcem není Fujitsu Siemens, ale nejmenovaná cizí firma. Podle představitelů mateřského koncernu je toto řešení pro uživatele výhodnější z důvodů triálního provedení.

S tímto názorem lze ale polemizovat. Za první mají skutečně aktivně využívané kapesní počítače problémy s velikostí vestavěné operační paměti a proto spousta uživatelů řeší tento problém právě rozšiřujícími paměťovými kartami - což je vzhledem k jejich poměrně nízké ceně velmi vyhledávané řešení. Právě proto bylo původně navrhované řešení přijatelnější pro největší počet uživatelů tohoto kapesního počítače.

Také absenci přídavné baterii lze chápat jako handicap - modul mobilního telefonu, který musí čerpat energii z hlavních baterií kapesní počítače - není ve srovnání s modulem s druhou baterií příliš velkou výhodou, protože daní za přidanou mobilitu tohoto zařízení bude výrazné snížení jeho výdrže na jedno nabití.

Není se tedy čemu divit, že toto oznámení vzbudila mezi uživateli tohoto kapesního počítače doslova vlnu nevole - vždyť velká část z nich se těšila, že s jejich kapesního počítače brzy bude komunikátor.

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily

9 komentářů

Nejnovější komentáře

 • pejda 12. 1. 2003 21:38:14
  Z toho si nic nedělej, já jsem to z toho důvodu zakoupil a teď jenom...
 • viktor99 13. 11. 2002 22:10:16

  Pokud se nepletu, Fujitsu-Siemens nesliboval v budoucnu (rijen) moznost...

 • Fan 8. 11. 2002 23:24:01

  A na co??? Mame preci mobily :)

  Navic jako kartu mam SD 128 a CF...

Určitě si přečtěte

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

** Essential Phone od Andyho Rubina jde konečně do prodeje ** Zahraniční redakce oslovil nejen svým futuristickým vzhledem ** Špičkovou výbavu přitom nabídne za velmi sympatickou cenu **

Dnes | Miksa Martin | 4

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

** Uměl neuvěřitelné věci, nebyl drahý, přesto díru do světa neudělal ** Simon měl některé prvky, které dodnes používají moderní smartphony ** Začal se prodávat v létě 1994, tedy před 23 lety

Včera | Kůžel Filip, Láska Jan | 2

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

** Evropské ceny odborníků na spotřební elektroniku mají své vítěze ** V mobilní sekci převládá Huawei, nejcennější trofej získal Samsung ** Ceny také objevují jednu neznámou značku

Včera | Láska Jan


komerční sdělení

Komerční sdělení