GSM modul pro Pocket LOOX nebude!

Zdá se, že výrobce kapesního počítače Pocket LOOX není schopen splnit to, co svým zákazníkům a majitelům tohoto přístroje před časem slíbil. Přinášíme popis a možné vysvětlení tohoto kroku.
GSM modul pro Pocket LOOX nebude!

Podle informací objevujících se především na diskusních fórech se majitelé a uživatelé kapesního počítače Pocket Loox společnosti Fujitsu Siemens nemají příliš na co těšit. Každý kapesní počítače se stane dokonale použitelným až v případě, že se stane mobilním.

Výrobce Pocket LOOXu již od uvedení tohoto zařízení na trh sliboval všem svým zákazníkům brzkou existenci tenkého rozšiřujícího modulu, který má proměnit toto zařízení právě na plnohodnotný mobilní komunikátor. Podle sdělení odpovědných představitelů mateřské společnosti však byl vývoj a chystaná sériová výroba tohoto modulu přerušena

Tento modul měl obsahovat přídavnou baterii, externí anténu a samostatné hardwarové zapínací tlačítko. Modul by měl umožňovat i hlasové volání bez nutnosti použití bondovky - pro přenos hlasu měl být použit vestavěný reproduktor i mikrofon kapesního počítače. Samozřejmostí měla být také podporo rychlých datových přenosů s využitím paketové technologie GPRS a je pochopitelně duální.

Fujitsu Siemens však slibuje rozladěným uživatelům náplast. Ta má mít podobu GSM/GPRS modulu ve formě Compact Flash karty. Zajímavostí jsou ale další okolnosti tohoto modulu, protože jeho výrobcem není Fujitsu Siemens, ale nejmenovaná cizí firma. Podle představitelů mateřského koncernu je toto řešení pro uživatele výhodnější z důvodů triálního provedení.

S tímto názorem lze ale polemizovat. Za první mají skutečně aktivně využívané kapesní počítače problémy s velikostí vestavěné operační paměti a proto spousta uživatelů řeší tento problém právě rozšiřujícími paměťovými kartami - což je vzhledem k jejich poměrně nízké ceně velmi vyhledávané řešení. Právě proto bylo původně navrhované řešení přijatelnější pro největší počet uživatelů tohoto kapesního počítače.

Také absenci přídavné baterii lze chápat jako handicap - modul mobilního telefonu, který musí čerpat energii z hlavních baterií kapesní počítače - není ve srovnání s modulem s druhou baterií příliš velkou výhodou, protože daní za přidanou mobilitu tohoto zařízení bude výrazné snížení jeho výdrže na jedno nabití.

Není se tedy čemu divit, že toto oznámení vzbudila mezi uživateli tohoto kapesního počítače doslova vlnu nevole - vždyť velká část z nich se těšila, že s jejich kapesního počítače brzy bude komunikátor.

Diskuze (9) Další článek: Předvánoční šílenství aneb obrázky pod každý stromeček?

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Pocket, Modul, GSM, Rozšiřující modul


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15