GSM modul pro Pocket LOOX nebude!

Zdá se, že výrobce kapesního počítače Pocket LOOX není schopen splnit to, co svým zákazníkům a majitelům tohoto přístroje před časem slíbil. Přinášíme popis a možné vysvětlení tohoto kroku.
GSM modul pro Pocket LOOX nebude!

Podle informací objevujících se především na diskusních fórech se majitelé a uživatelé kapesního počítače Pocket Loox společnosti Fujitsu Siemens nemají příliš na co těšit. Každý kapesní počítače se stane dokonale použitelným až v případě, že se stane mobilním.

Výrobce Pocket LOOXu již od uvedení tohoto zařízení na trh sliboval všem svým zákazníkům brzkou existenci tenkého rozšiřujícího modulu, který má proměnit toto zařízení právě na plnohodnotný mobilní komunikátor. Podle sdělení odpovědných představitelů mateřské společnosti však byl vývoj a chystaná sériová výroba tohoto modulu přerušena

Tento modul měl obsahovat přídavnou baterii, externí anténu a samostatné hardwarové zapínací tlačítko. Modul by měl umožňovat i hlasové volání bez nutnosti použití bondovky - pro přenos hlasu měl být použit vestavěný reproduktor i mikrofon kapesního počítače. Samozřejmostí měla být také podporo rychlých datových přenosů s využitím paketové technologie GPRS a je pochopitelně duální.

Fujitsu Siemens však slibuje rozladěným uživatelům náplast. Ta má mít podobu GSM/GPRS modulu ve formě Compact Flash karty. Zajímavostí jsou ale další okolnosti tohoto modulu, protože jeho výrobcem není Fujitsu Siemens, ale nejmenovaná cizí firma. Podle představitelů mateřského koncernu je toto řešení pro uživatele výhodnější z důvodů triálního provedení.

S tímto názorem lze ale polemizovat. Za první mají skutečně aktivně využívané kapesní počítače problémy s velikostí vestavěné operační paměti a proto spousta uživatelů řeší tento problém právě rozšiřujícími paměťovými kartami - což je vzhledem k jejich poměrně nízké ceně velmi vyhledávané řešení. Právě proto bylo původně navrhované řešení přijatelnější pro největší počet uživatelů tohoto kapesního počítače.

Také absenci přídavné baterii lze chápat jako handicap - modul mobilního telefonu, který musí čerpat energii z hlavních baterií kapesní počítače - není ve srovnání s modulem s druhou baterií příliš velkou výhodou, protože daní za přidanou mobilitu tohoto zařízení bude výrazné snížení jeho výdrže na jedno nabití.

Není se tedy čemu divit, že toto oznámení vzbudila mezi uživateli tohoto kapesního počítače doslova vlnu nevole - vždyť velká část z nich se těšila, že s jejich kapesního počítače brzy bude komunikátor.

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Modul, GSM, Rozšiřující modul

Určitě si přečtěte

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

** iTunes už není taková hrůza, mp3 skrz něj totiž prohnat musíte ** Máte-li sbírku CD z dob minulých, můžete je poslouchat i v iPhonu ** Otázka je, zda vám všechna ta námaha stojí za 149 Kč měsíčně...

17.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 132

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

** Huawei dělá krok do budoucnosti, Mate 10 má koprocesor pro umělou inteligenci. ** Modely jsou tři, všechny jsme je v Mnichově vyzkoušeli. ** Rozptyl cen je značný: 10 až 21 tisíc, a to nepočítáme Porsche design.

16.  10.  2017 | Láska Jan, Miksa Martin | 72

Tak nám zabili mobilní Windows

Tak nám zabili mobilní Windows

** Mobilní Windows a lumie umíraly už několik let ** Teď to přiznal i samotný Microsoft ** Už s nimi nepočítá, průšvih to ale není

15.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 93