GSMweb.cz: najděte si vysílač ve svém okolí

Nová služba serveru GSMweb.cz umí vyhledat v databázi všechny vysílače našich mobilních operátorů, a to včetně sítě Eurotel T!P. Můžete si tak zjistit, jaké máte pokrytí, zda máte v okolí vysílače na 900 nebo 1800 MHz a jaký operátor by měl mít nejsilnější signál.

Autoři serveru GSMweb.cz již delší dobu shromažďují seznamy všech vysílačů BTS všech našich mobilních operátorů. Pokud znáte CellID daného vysílače (jeho identifikační číslo), najde vám vyhledávač místo, kde je vysílač umístěn. Protože tato funkce běží i ve WAPu, můžete si pomocí Net Monitoru zjistit dostupné BTS v okolí a podle vyhledávače najít místo, kde je hledat.

Vyhledávat můžete vysílače i v celém okresu. Dá se tak dobře zjistit, kolik vysílačů kterých operátorů jsou ve vašem okolí a podle toho odhadnout pokrytí dané oblasti našimi mobilními operátory. To může poté usnadnit i výběr patřičného operátora, případně posloužit jakou argument pro infolinku, že v místě vašeho bydliště je kapacita sítě opravdu chabá.

Ze seznamu vypsaných BTS také lze podle kanálu zjistit, zda je to BTS na 900 nebo na 1800 MHz (je-li číslo kanálu, Bch, nižší než 500, jde o BTS na 900 MHz).

Služba je bezesporu zajímavá a je možné, že se bude někomu hodit. Podle seznamu můžete také hledat přesné umístění vysílače - občas bývají ukryté, aby neprznily vzhled krajiny.

Pokud nevíte, co je BTS, Net Monitor apod., přečtěte si tyto články:

Poznámka: Tento seznam není oficiální, tj. nevzniká ve spolupráci s operátory. Pokud najdete BTS, která v seznamu není, autoři služby budou jistě rádi.

 

Diskuze (15) Další článek: V zákulisí Eurotelu: ústřední telekomunikační budova v Brně

Témata článku: Ostatní, Oko, Net Monitor, Vysílač, Okolí, GSM

Určitě si přečtěte