Guyver: vložte PCMCIA kartu do svéhu Palmu

Přestože možnosti rozšíření dnešních kapesních organizérů třídy Palm je již o poznání lepší než před několika lety, stále tu něco chybělo. Chyběla tu možnost rozšíření o velké množství standardních a levných komponentů.
U současných Palmů můžete - jste-li ovšem majitelem příslušně vybaveného modelu - povětšinou rozšířit pouze úložnou paměť na aplikace prostřednictvím paměťových SD karet. Lépe na tom jsou majitelé přístrojů od HandEry či Handspringu, kteří mohou prostřednictvím standardních CompactFlash (HandEra) či vlastních slotů připojit kupříkladu modem či čtečku čárového kódu.

Velkou nevýhodou těchto řešení byla jejich nedostupnost i jejich vysoká cena. Tento problém se však dá řešit s pomocí košilky Guyver americké společnosti RV Tec. Ta totiž dokáže rozšířit možnost vašeho Palmu o slot pro rozšiřující PC karty typu II, které se již několik let úspěšně využívají snad ve všech přenosných počítačích. Díky této skutečnosti je jich na trhu poměrně hodně a i jejich cena nebývá nikterak závratná (především ve srovnání se stejnými zařízeními určenými do slotů CompactFlash).

Klepněte pro větší obrázek

V současné době je tato košilka - která se zasunuje do spodního systémového konektoru - k dispozici pouze ve vezích pro modely m500 a Sony Clie a podle našich informací se pracuje i na verzích pro jiné typové řady organizérů Palm.

Košilka Guyver má vestavěn vlastní procesor (ten se stará o komunikaci mezi PCMCIA kartou a sériovým rozhraním palmu) a je napájen vlastní Lithium-iontovou baterií - napájení je tedy nezávislé na bateriích samotného Palmu, jehož vestavěné zdroje nebyly na takovou energetickou zátěž projektovány. Firmware košilky lze softwarově updatovat - dá se tedy předpokládat, že v budoucnu může podporovat daleko více PCMCIA karet než v současnosti.

K čemu však takto rozšířeného Palma lze využít? Největší výhodou je podpora karet s bezdrátovými technologiemi - ať již se jedná o GSM či GPRS modemy nebo síťové WiFi karty - seznam podporovaných zařízení je opravdu široký.

Ve zkratce:

Košilka rozšiřující Palmy řady 500 a Sony Clie o komunikační schopnosti
Podporované karty: PC Card II, komunikační a paměťové karty
Hmotnost: 100 gramů
Šířka: 12 mm
Baterie: Li-Ion 3,6V 1000 mAh

Váš názor Další článek: Návod: jak jednoduše na servisní menu telefonů Siemens

Témata článku: Karta, CompactFlash


Určitě si přečtěte

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14