Handspring možná skončí s Visory

Handspring, jedna z prvních firem, která začala „klonovat“ kapesní počítače Palm, uvažuje o ukončení výroby klasických Visorů a bude pokračovat jen v prodeji a vývoji nového komunikátoru Treo.

Důvodem je získání menšího tržního podílu, než Handspring původně plánoval, a rovněž finanční ztráty. Koláček trhu navíc ukusuje stále více společnost Sony, která uvádí jednu novinku za druhou; a kapesní počítače Sony jsou v současné době asi to nejlepší, co si můžete s operačním systémem Palm OS koupit (i když taková HandEra...).

Klepněte pro větší obrázek

Cesta, jakou Handspring pravděpodobně zvolí, budou komunikátory - zde uvedla již svou první novinku, Treo (modely 180 a 270), který vypadá velmi dobře. Bohužel, cena základního modelu 180 na českém trhu je více než závratná - 32 tisíc s daní. Šance na pokles tu ale samozřejmě je, ceny jsou u novinek vždy nadsazené. Jakmile trh trošku vychladne, cena klesne. Mimochodem, Treo bude nabízet i britská mobilní skupina mmO2, která sdružuje několik operátorů, mimo jiné také britský Cellnet nebo německý Viag.

V současné době má Handspring zatím dva modely Treo. První, 180 (cena 399 USD), má černobílý displej, druhý, 270 (cena 599 dolarů), displej barevný - tento model přijde na trh o něco později. Oba komunikátory používají PalmOS, 16 MB paměti a malou klávesničku, která nahrazuje klasickou plošku pro psaní Graffiti. Nové modely na sebe určitě nenechají dlouho čekat, zvlášť, když se Handspring opravdu Visorů zbaví.

Tip: Recenzi kapesního počítače Handspring Treo 180 si můžete přečíst na MobilManii.

To, že je budoucnost v komunikátorech, dokazují skvělé prodeje Nokie 9210, která v Evropě předčila dokonce kapesní počítače Palm; Nokia chce nyní svým komunikátorem vzít útokem i americký trh.

Oživeno:  Krátce po zveřejnění této zprávy šéf Handspringu uvedl věci na pravou míru. Visory neskončí, jen se bude jejich nabídka konsolidovat. Nadále se budou vyrábět modely Visor Pro, Visor Neo a Visor Edge, skončí Visor Prism. Jakmile přestane být po některém z modelůV Visorů poptávka, přestane být výráběn.

Váš názor Další článek: Duel: Go GPRS versus Twist GPRS

Určitě si přečtěte