HandyPlus: handsfree pro skrblíky

Značkové osobní sady hands-free nejsou zrovna levnou záležitostí na to, že se jedná o kus drátu s konektorem, reproduktorem a sluchátkem. Bondovky HandyPlus stojí mnohem méně a rozdíl v kvalitě není nijak výrazný.
HandyPlus: handsfree pro skrblíky
Značkové osobní sady hands-free nejsou zrovna levnou záležitostí na to, že se jedná o kus drátu s konektorem, reproduktorem a sluchátkem. Bondovky HandyPlus stojí mnohem méně a rozdíl v kvalitě není nijak výrazný.

Testovali jsme dva výrobky: přenosnou hands-free s mikrofonem na kabelu a luxusnější náhlavní soupravu Profi se snímačem v průhledné tyčince. Oba produkty byly ve verzi pro telefony Siemens S35i, existují ale i pro jiné mobilní značky.

Bondovka s tlačítkem

Velikost sluchátka je u prvního výrobku stejná jako u sluchátek walkmanu. Pokud se vám zdá, že máte příliš malé ucho, můžete ze sluchátka sejmout molitan a tím jej zmenšit – byť za cenu menšího pohodlí, protože zanedlouho vás začne bolet boltec. Asi dvacet centimetrů pod sluchátkem visí na kabelu mikrofon s aktivním tlačítkem pro zvednutí a položení hovoru. U S35i tlačítko také slouží pro hlasové vytáčení hovoru a s bondovkou má tato funkce konečně smysl. Pod mikrofonem je pak pohyblivá spona, kterou plandající kabel upevníte na oděv.

Souprava pro ušaté

Druhá bondovka je funkčně stejná, aby však lépe držela, disponuje háčkem, kterým se upevní na ucho. Úchyt je však poměrně velký, takže nám, co máme malé boltce, bondovka moc nedrží na hlavě. Mikrofon je umístěn v malém aparátku společně se sluchátkem a průhledná tyčinka slouží pouze jako zvukovod, který váš hlas přivádí do mikrofonu. Druhý mikrofon je pak umístěn ve stejné „pecce“ jako u předchozího modelu, společně s tlačítkem, které má stejnou funkci.

Tak se z lesa ozývá

A jak se s bondovkami volá? Obě strany slyší velmi dobře. Někdy se sice stane, že se „kapička“ s mikrofonem otře o oblečení, takže druhá strana uslyší jemné zapraskání, ale tomu u tohoto typu hands-free nezabráníte. Zvuk ve sluchátku je velmi dobrý, zvlášť v porovnání s nepříliš kvalitním reproduktorem mobilu Siemens S35i. Za krátkou dobu textování nejsme schopni zhodnotit „výdrž“ bondovek, svým „výkonem“ jsou však srovnatelné s originály. Jednodušší forma lehké hands-free mi ale byla sympatičtější, s průhlednou tyčinkou u tváře jsem se cítil nesvůj.

Ve zkratce

 • Osobní hands-free HandyPlus
 • Zdroj: Levi International.
 • Telefon: (05) 48 42 39 11
 • Web: www.levi.cz, www.handyplus.cz
 • Cena: přenosné hands-free: 450 Kč, náhlavní souprava profi: 500 Kč
 • Existuje pro telefony značek: Alcatel, Bosch, Ericsson, Motorola, Nokia, Philips, Panasonic, Siemens, Sagem

Témata článku: Příslušenství, Siemens S35i

4 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Honza T. 17. 7. 2001 19:07:37
  Nazdar,
  minuly tyden jsem si poridil onu bondovku s trmenem za ucho a...
 • jf 17. 7. 2001 19:07:37
  To se mi vyplatí to od Tebe kupovat a střihat jenom konektory. :-)))
 • Thomas 17. 7. 2001 19:07:37
  Máš i pro starší typy jako N3110.A nejsou náhodou dělaný na koleně?
Určitě si přečtěte

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

** Chytrý adaptér do zásuvky poslouží jako osobní cloud ** Pomocí webové kamery získáte dálkový dohled ** Mobilní aplikace umožní rychlý přístup na disk, flasku nebo webovou kameru

20.  7.  2017 | Michlovský Jakub | 1


komerční sdělení

Komerční sdělení