HBH-20: nová bezdrátová bondovka od Sony Ericsson

Společnost Sony Ericsson uvedla na trh inovované Bluetooth sluchátko HBH-20, které odstraňuje neduhy sluchátek předchozích. Je pohodlnější, menší a nevypadáte s ním jako mimozemšťané.
HBH-20: nová bezdrátová bondovka od Sony Ericsson

Už nejsem mimozemšťan

V čem spočívá celý trik? Zatímco předchozí sluchátko HBH-10 (a jeho novější verze HBH-15) se prodávalo jako jediný kus, tj. čip Bluetooth byl uložen přímo ve sluchátku, které si dáváte za ucho, HBH-20 je rozděleno na dva kousky. Se starším sluchátkem jsem si připadal poněkud podivně a na volání s ním jsem si nemohl stále nějak zvyknout. Bylo navíc docela těžké, proto musel být navržen speciální mechanismus, který udržel sluchátko v uchu. Pokud jste ale se sluchátkem chtěli třeba běžet, pravděpodobně by vám spadlo, protože úchyt není nijak pevný.

HBH-20 na to jde zcela jinak, má totiž dvě části. V jedné se skrývá Bluetooth čip, druhá je pak samotné běžné sluchátko jaké známé z obyčejných bondovek. Obě části jsou spojeny tenkým drátkem, s mobilem pak komunikuje hlavní část bezdrátově. Nechybí na ní tlačítko pro zvednutí a položení hovoru a pro aktivaci hlasového vytáčení. U starších sluchátek bylo toto tlačítko přímo za uchem, takže jste ho museli při pokusech zmáčknout lovit kdesi za hlavou. Výsledkem celého zlepšováku je podstatně pohodlnější nošení a navíc nebudete vzbuzovat tolik pozornosti jako s dřívějším modelem. Budete prostě vypadat, jako kdybyste měli obyčejnou bondovku.

Klepněte pro větší obrázek

Necelých třicet gramů čisté váhy

Hlavní část sluchátka je velmi malá, velikostí ji lze srovnat s polovinou kreditní karty. Není tedy problém ji připnout či schovat kamkoliv, kde nebude vidět, ale zároveň bude snadno dostupná. Klidně ji můžete připnout třeba na ruku místo hodinek nebo si ji pověsit na krk místo řetízku. Nemusíte se ale bát, že nebudete vypadat hezky. Komunikační část má totiž výměnné kryty! Pokud si ráno obléknete jiné tričko, jednoduše s ním sladíte barvu krytu. Jak nápadité.
 
Sluchátko na drátku má běžnou velikost a pokud zrovna nevoláte, můžete jej schovat tak, aby nebylo vidět. Pokud někdo zavolá, vložíte si jej do ucha a přijmete hovor - vše je tedy stejné jako u klasické bondovky, jen vás neobtěžuje druhý drát, který by vedl do mobilu. Mobil tak může být klidně položený na stole. Když jsem testovali první verzi sluchátka, byl dosah signálu okolo pěti metrů. Do této vzdálenosti bylo volajícího slyšet velmi dobře, poté se už kvalita zvuku zhoršovala.

Klepněte pro větší obrázek

Ve zkratce:

 • Bluetooth sluchátko HBH-20
 • Rozměry: 68 x 35 x 22mm
 • Celková hmotnost: 26 g (18 g část s Bluetooth čipem)
 • Doba hovoru: až 4 hodiny
 • Pohotovostní doba: až 60 hodin

Doporučuje: recenze staršího sluchátka HBH-10.

 

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony

4 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Josef 10. 12. 2001 16:40:06
  Hezká věcička, ale zařízení, které stojí skoro stejně jako sám telefon...
 • Roman 22. 10. 2001 11:20:23

  Stříbrný váleček na kabílku se sluchátkem je předpokládám mikrofon...

 • Mocoft 22. 10. 2001 9:48:53
  Nechapu, proc bych si mel porizovat bezdrat s dratem! To hlavni co vadi je...
Určitě si přečtěte

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

** Trh smartphonů roste pomaleji než v minulosti ** Jedničkou zůstává Samsung následovaný Applem ** Čínské značky se pomalu ale jistě derou vzhůru

17.  8.  2017 | Láska Jan | 6

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

** Nenápadný navenek, povedený uvnitř ** Lenovo Moto G5 potěší výbavou, ale hlavně čistým Androidem ** Díky speciální úpravě přežije déšť i polití

16.  8.  2017 | Miksa Martin | 16


komerční sdělení

Komerční sdělení