HBH-20: nová bezdrátová bondovka od Sony Ericsson

Společnost Sony Ericsson uvedla na trh inovované Bluetooth sluchátko HBH-20, které odstraňuje neduhy sluchátek předchozích. Je pohodlnější, menší a nevypadáte s ním jako mimozemšťané.
HBH-20: nová bezdrátová bondovka od Sony Ericsson

Už nejsem mimozemšťan

V čem spočívá celý trik? Zatímco předchozí sluchátko HBH-10 (a jeho novější verze HBH-15) se prodávalo jako jediný kus, tj. čip Bluetooth byl uložen přímo ve sluchátku, které si dáváte za ucho, HBH-20 je rozděleno na dva kousky. Se starším sluchátkem jsem si připadal poněkud podivně a na volání s ním jsem si nemohl stále nějak zvyknout. Bylo navíc docela těžké, proto musel být navržen speciální mechanismus, který udržel sluchátko v uchu. Pokud jste ale se sluchátkem chtěli třeba běžet, pravděpodobně by vám spadlo, protože úchyt není nijak pevný.

HBH-20 na to jde zcela jinak, má totiž dvě části. V jedné se skrývá Bluetooth čip, druhá je pak samotné běžné sluchátko jaké známé z obyčejných bondovek. Obě části jsou spojeny tenkým drátkem, s mobilem pak komunikuje hlavní část bezdrátově. Nechybí na ní tlačítko pro zvednutí a položení hovoru a pro aktivaci hlasového vytáčení. U starších sluchátek bylo toto tlačítko přímo za uchem, takže jste ho museli při pokusech zmáčknout lovit kdesi za hlavou. Výsledkem celého zlepšováku je podstatně pohodlnější nošení a navíc nebudete vzbuzovat tolik pozornosti jako s dřívějším modelem. Budete prostě vypadat, jako kdybyste měli obyčejnou bondovku.

Klepněte pro větší obrázek

Necelých třicet gramů čisté váhy

Hlavní část sluchátka je velmi malá, velikostí ji lze srovnat s polovinou kreditní karty. Není tedy problém ji připnout či schovat kamkoliv, kde nebude vidět, ale zároveň bude snadno dostupná. Klidně ji můžete připnout třeba na ruku místo hodinek nebo si ji pověsit na krk místo řetízku. Nemusíte se ale bát, že nebudete vypadat hezky. Komunikační část má totiž výměnné kryty! Pokud si ráno obléknete jiné tričko, jednoduše s ním sladíte barvu krytu. Jak nápadité.
 
Sluchátko na drátku má běžnou velikost a pokud zrovna nevoláte, můžete jej schovat tak, aby nebylo vidět. Pokud někdo zavolá, vložíte si jej do ucha a přijmete hovor - vše je tedy stejné jako u klasické bondovky, jen vás neobtěžuje druhý drát, který by vedl do mobilu. Mobil tak může být klidně položený na stole. Když jsem testovali první verzi sluchátka, byl dosah signálu okolo pěti metrů. Do této vzdálenosti bylo volajícího slyšet velmi dobře, poté se už kvalita zvuku zhoršovala.

Klepněte pro větší obrázek

Ve zkratce:

  • Bluetooth sluchátko HBH-20
  • Rozměry: 68 x 35 x 22mm
  • Celková hmotnost: 26 g (18 g část s Bluetooth čipem)
  • Doba hovoru: až 4 hodiny
  • Pohotovostní doba: až 60 hodin

Doporučuje: recenze staršího sluchátka HBH-10.

 

Diskuze (4) Další článek: Kupte si mobil přímo na MobilManii

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Celý trik, Jediný kus, Bondovka, Son

Určitě si přečtěte