Herní novinky: adrenalinové závody a realitní strategie

Nekompromisní automobilovou akci zažijete v honičkách hry R.U.S.H. Ovládněte trh s bydlením ve strategii Build-a-Lot.

Závodní hru R.U.S.H. ocení všichni nadšenci do nekopromisních demoličních automobilových závodů, gangsterka Hamster Mansion v parodii křečka osloví hráče plošinovek. Vyznavači akce si pošmáknou na bojově napínavé likvidačce Crazy Hospital. A na závěr něco poklidného, pro bystré a podnikavé mozky – realitní strategie Build-a-Lot. Hry by měly být podporovány většinou v současnosti prodávaných i starších telefonů. Pokud si nejste jisti, zda je vybraná hra určena pro váš typ mobilu, ověřte si tuto skutečnost podle návodu v závěru článku.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Norbert Lapčák, Jiří Viktora


R.U.S.H.

Nudí vás obyčejné závodění na okruzích? Chcete vyzkoušet něco nového? Máte rádi adrenalin spojený s vysokou rychlostí? Přesně pro vás připravili ukrajinští Qplaze novou závodní hru, ve které si užijete všechno to filmové napětí, kdy se řítíte obrovskou rychlostí skrze přehuštěnou dálnici a vaším úkolem je přežít bez jediného škrábance. Ale to je mnohdy těžší, než se na první pohled zdá. Qplaze se do vývoje hry pustili s cílem přinést hráčům něco neobvyklého, neokoukaného, žádné tolikrát ohrané závody. Hned na začátek můžu určitě říct, že se jim to povedlo. Ačkoli ve hře chybí tradiční herní módy, hlavní kariéra vám dá jistě zabrat. Poté, co si zvolíte jednu ze tří obtížností, se můžete vrhnout do víru zběsilých závodů, a to nejenom proto, abyste si odemknuli jedno z pěti nadupaných aut.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ve dvanácti misích si pak své autíčko budete moct pořádně otestovat. Jedná se o jízdu z jednoho checkpointu ke druhému, při časovém limitu a pořádně vysoké rychlosti. Často se vám tedy stane, že se před vámi najednou vynoří hlouček aut, kterému se už prostě nestačíte vyhnout. Někdy prostě nepomůže ani volnost pohybu ve všech čtyřech pruzích silnice. Pak přichází demolice, která díky pěkné grafice vypadá opravdu parádně. K tomu přičtěte i výborný fyzikální model, který zobrazuje všechny nehody vcelku věrně, tudíž se právě z bouraček stává nejzajímavější část hry. I ovládání vozidla je vyřešeno dobře, samozřejmě čím vyšší rychlost, tím menší kontrola nad vozidlem. Ve hře je také povinné řazení, pochopitelně vždy na vyšší stupeň. Ale i na to si zvyknete a pokud máte rádi tvrdou závodní realitu, R.U.S.H. by pro vás měl být jasním cílem.

R.U.S.H. (závodní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HZHUX na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Hamster Mansion

Ve všem tom spěchu každodenního života si mnoho z nás ani neuvědomí, že lidé na této planetě nejsou jediným druhem, který má neustále nějaké problémy. Co třeba křečci? I ti mají spoustu „trablů“. Konkrétně se dnešní problém týká hlavně jejich obrovské rodinné vily, kterou musíte pečlivě chránit. Glu přináší hru, která má potenciál přinést do standardního žánru arkád něco neobvyklého, kdy si převezmete kontrolu nejenom nad křečkem, ale i jeho parádním bydlením. Hamster Mansion si pro vás připravil sedm neobvykle pestrých a zábavných levelů, přičemž každý jeden vypadá opravdu skvěle a originálně. Gangsterský styl, i když zcela parodický, potěší také.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Svou rezidenci si můžete upravovat dle vlastního stylu – hra má poměrně unikátní smysl pro personalizaci. Jelikož se jedná o arkádu, různým skokům, běháním, sbíráním předmětů či souboji s nepřáteli se nevyhnete. Ale ani pro křečka není nic jednoduchého přelézt některé zdi, jak se na první pohled zdá. Zde Hamster Mansion předkládá lehké prvky jakýchsi rébusů. Šikovní hráči v jednotlivých úrovních lehce najdou skrytý ohnivý bonus, se kterým můžete svým nepřátelům pořádně vypálit kožichy. Hamster Mansion je skvělým příkladem dobré arkády plné ještě lepších nápadů.

Hamster Mansion (plošinovka):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HHJJY na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Crazy Hospital

Ne náhodou si teď asi říkáte, proč právě nemocnice může být plná ohavných zombíků, přerostlých příšer a dalších slizkých šmejdů, kteří natěšeně čekají, až jim váš skalpel zamíří přesně mezi oči. Přítomné obrázky totiž věrně kopírují myšlenku zasazenou do jednoduše neobvyklého špitálu. Probudit se na pokoji, kde maximálně páchne mrtvola, co tu spávala před vámi, se nestane hned někomu. Našemu hrdinovi se to ale podařilo a bohužel ani on sám neví, proč se tu objevil, jak se sem dostal... Zkrátka je úplně vedle, a právě proto se musíte vydat do hloubi nemocničního doupěte, prolezlého všelijakou havětí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na své si tu přijde opravdu každý. Zpočátku je zapotřebí trocha rambo stylu, ale nic netrvá věčně. Poměrně rychle se stanou nedílnou součástí i příruční zbraně a další lehké exempláře. Správný a dobře rozladěný pacient nepohrdne snůžkou všemožných léků a lékarniček, i ty totiž hojně využijete po celou dobu působení. Kromě všemožných přípravků a nástrojů k zabíjení nepřátel, nejednou usednete i za stolek s PC. Zde se dozvíte něco málo o svém pobytu, ale náramně se hodí i pro odemčení zamčených dveří. Jenže zadarmo ani kuře nehrabe a je jen na vás, jak se porvete s přítomnými mini-hrami. Hrůzu vám nenahánějí pouze okolní zabijáci, dokonce i prostředí se vyvedlo a skvěle pasuje k zajímavému konceptu hraní.

Crazy Hospital (akční, bojová):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HZNUV na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Build-a-Lot

Nebudu lhát, když hned na úvod řeknu, že mobilní zábava je plná nepřeberného možství casual titulů a ostatní složky v hráčských sbornících mají pouze právo beta. Zdaleka takto nevypadá ani trh se strategiemi. Přestože pár náznaků tu již bylo (jmenovitě například série Age of Empires), o silné základně si můžeme leda nechat zdát. A právě tuto škvíru se rozhodlo zaplnit studio, které vypracovalo obchodní strategii Build a lot.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Jen co se rozkoukáte v účelovém menu, budete MUSET projít otravným tutoriálem, a jak se později ukáže, dokonce i zbytečným. Avšak ani to nemusí být na škodu. Build a lot je poměrně jednoduchá a přehledná strategie, která si na nic nehraje, vše na vás vyklopí hned zpočátku a vy pouze plníte jednodlivé mise, které dospěly až k pohádkovému číslu 35 a začlenily se do celkových osmi lokací. První lokace slouží jen jako zmíněný tutoriál, teprve další ukáží, co ve vás opravdu je. Nejenom že se podíváme do našeho mírného pásu, ale nahlédneme i na prosluněné pláže studených končin naší Zeměkoule.

A v žádném případě nezůstanete pouze u stavby a prodejů. Okolních staveb je požehnaně a nikdo neřekl, proč je všechny nezkoupit, když na ně máme, ne?Starat se o síť s nemovitostmi není žádný med, takže se po prvních úrovních nenechte opít rohlíkem. Ke správnému stavařskému chodu je zapotřebí i nějaký ten dělník. K čemu by nám ale byl, kdybychom neměli z čeho stavět? Vedle surovin je třeba sehnat i nějakou tu škváru. A takhle se nám to nabaluje takřka po celou hru. Musíte totiž nějak fungovat a prosperovat, tak stanete se králem podnikatelů a budete profitovat?

Build-a-Lot (strategie):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HVGCJ na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)


Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).

Váš názor Další článek: Smartmaps už i pro Nokie s dotykovým displejem

Témata článku: Strategie, Zabíjení, Nejzajímavější část, Real, Mrtvola, Závod, Hlouček, Fyzikální model, Automobilový závod


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10