Herní novinky: Chuck Norris a romantika v Paříži

Neohrozitelný Chuck Norris otevírá lahváče pouhým mrknutím očního víčka. Prožijte romantické noci v Paříži a najděte si známost.

Legenda televizních seriálů a béčkových akčních filmů Chuck Norris se dostává i do vašeho telefonu, aby předvedl, jak vypadá skutečná nekompromisní akce. Simulátor Paris Nights nás zavede do noční Paříže, kde můžete začít svůj nový virtuální život. Oblíbenost logické hry Sudoku neklesá a Platinum Sudoku 2 myslí i na začátečníky – proč to nezkusit? Techniky balení protějšku potrénujete ve hře Rande nebo kopačky. Hry by měly být podporovány většinou v současnosti prodávaných i starších telefonů. Pokud si nejste jisti, zda je vybraná hra určena pro váš typ mobilu, ověřte si tuto skutečnost podle návodu v závěru článku.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Norbert Lapčák, Jiří Viktora


Chuck Norris: Obchodník s bolestí

Že má legendární Chuck pro strach uděláno, víme již hodně dlouho, ale o jeho vytříbeném bojovém umění jsme se dozvěděli teprve nedávno. Poslední hrdinský kousek si totiž s ničím nezadá a ukazuje velkou sílu bojového veterána minulého století. Tenhle chlapík je totiž ještě silnější, než kdy dřív. A to i přesto, že počínaje rokem 19XX přišel částečně o paměť a je vyzván ke splnění speciální mise (vše samozřejmě naprosto utajeně). Jak se s tím poperete je již váš úkol. Zvednout Jeep a mrsknout s ním o skupinku domorodců je pro Chucka hračka. Stejně dobře si rozumí i s bohatým arzenálem zbraní, zvlášť když dostane přístup ke zbraním hromadného ničení. Pan Mlátička dostal do vínku i pár smrtonosných chvatů. Nejvíce zábavy si určitě užijete s pouhými pěstmi a kopanci. Ač to může znít jakkoli divně, s prázdnýma rukama dokáže hravě sejmout i bandu nejrůznějších zabijáků.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Lákavé souboje jsou okořeněné o pěknou porci efektů. Zkuste vzít do ruky kulomet a okolní stromy spadnou jako hrušky. Při vichřici si zase musíte dávat pozor na létající předměty – Chuck si totiž přímo libuje ve všudypřítomných detailech. Ochuzeni jsme nebyli ani o sladké momentky, kdy Chuck zasedne za řidítka motorky a vyráží vstříc novým dobrodružstvím. Ale nezůstanete jen u motorky, mimo jiné totiž usednete za volant auta a protivníky budete stíhat s ledovým klidem z vyhřátého sedadla. Spoustu zábavy se vám dostane i z nejrůznějších vtípků, které jsou známé především z internetu. Chuck Norris je zkrátka perla sama o sobě.

Chuck Norris: Obchodník s bolestí (ultimátní akce):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HYZBN na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Paris Nights

Pokud vás snad podle názvu napadlo, že následující hra souvisí s milionářskou dědičkou hotelového impéria a dá vám nahlédnout, jak tráví svůj volný čas v noci, jste na špatné adrese. Aktuální díl série Nights totiž věrně kopíruje myšlenku minulých dílů sociálních simulátorů. Tentokrát se podíváme do romantické Paříže. První chvilky mohou být hektické, ale brzy se ukáže, kde tkví hlavní fígle života. K počátečnímu rozkoukání vám dopomůže svérázný pracovník TGV, přes kterého vede první cesta k získání nových přátel. Svého hrdinu si opět můžete uzpůsobit k obrazu svému, je jen na vás, co z něho vyroste. S vaší postavou si můžete dělat takřka vše, co si usmyslíte. Půjde se nejdříve vzdělávat nebo hned střemhlav do práce? Líbila by se vám dráha zločince, nebo snad upřednostňujete život na volné noze? Možností je nespočet.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek

Protože jste v Paříži, města památek, ale i nočního života, okolní ruch velkoměsta vás přímo vybízí zajít se kouknout po městě, projít se okolo Eiffelovy věže nebo spokojeně strávit noc v blízkém baru. Takřka každé místo je prošpikované lidmi, které můžete obohatit symbolickým dárkem, pozvat je na drink nebo si mezi najít novou lásku. Paris Night jde jednoduše po vyjeté stopě a nijak to neskrývá. Gameloft opět předvedl zábavný sociální simulátor, který uchvátí především nové hráče. Ale získat si může i ostatní, Paříž je přeci velké město mnoha životů.

Paris Nights (sociální simulátor):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HZNRJ na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Platinum Sudoku 2

Stará známá hra sudoku se vrací už po několikáté na displeje mobilních telefonů, tentokrát s číslovkou 2 a v platinové edici. Ti z vás, kteří se v branži mobilních her alespoň trochu vyznají, určitě uhodli, že se jedná o pokračování jedné z nejlépe zpracovaných sudoku her na mobilních telefonech, jak jinak než z dílen francouzského Gameloftu. A kupodivu pořád dokáže přinést něco nového a neobvyklého, takže na stereotyp rovnou zapomeňte. Klidně můžete hrát až do omrzení. A to doslova. Nejenom proto, že Platinum Sudoku 2 nabízí dva miliony hlavolamů, které vás zabaví a samozřejmě některé kousky pořádně potrápí vaší šedou kůru mozkovou. Jako bonus zde najdete i tři speciální minihry, kdyby miliony rébusů přece jenom nestačily.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pokud vám sudoku nic neříká a znáte ho maximálně z obrázků, nevadí, autoři totiž mysleli i na vás. Platinum Sudoku 2 obsahuje trénink pro začátečníky, který vás „vtáhne do děje“ a udělá z vás ostřílené sudoku veterány, což se vám bude nesmírně hodit k tomu, abyste porazili všech šest nejlepších mistrů světa a stali se nejobávanějším soupeřem. K tomu ovšem nevede jednoduchá cesta, jednak proto, že každý boss bydlí na odlišné straně světa, navíc si můžete zvolit jednu z pěti úrovní obtížnosti, aby každá kapka potu stála za to. Třešničkou na chutném dortu jsou pak bonusy jako automatická kontrola vložených čísel, tipy, přítomnost šesti typů písma a šesti pozadí a mnoho dalších vymožeností.

Platinum Sudoku 2 (logická):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HZGTH na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Rande nebo kopačky

Svatý Valentín je již za námi, ale to vám vůbec nebrání, abyste si nemohli zahrát tuto netradiční hru, která opět pochází od francouzského Gameloftu. I když jste úspěšně zamilovaní, nebo v lásce nemáte tolik štěstí, zábavy si s tímto simulátorem užijete rozhodně dostatek. Zde si totiž můžete své techniky „balení“ jednoduše vylepšit nebo se jim právě naučit a pochytit pár zajímavých rad a informací. Jestli se dostane zaručený úspěch i v reálném životě není tak jisté, nicméně kdo nevyzkouší, nepozná. Na první pohled se vám může zdát, že Rande nebo kopačky je jenom dalším dílem do úspěšné série Nights, ale (naštěstí) tomu tak není. Tady jde jenom o jedno – získat svého vysněného partnera.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Na začátku si samozřejmě budete muset zvolit pohlaví, které budete reprezentovat, vyberete jméno a hurá do života plného přítelů, přítelkyň, velkých i menších lásek, no a tradičně nebude chybět ani tolik oblíbená dvojka: závist + intriky. Hra je rozdělena na kapitoly, kdy jste vrženi do dané lokace, ve které musíte splnit zadaný úkol – například ustát nesmělý dialog či získat telefonní číslo. Ostatně největší důraz je zde kladen na dialogy, při kterých se na displeji zobrazuje tzv. láskoměr, podle kterého víte, jak na tom jste a jakým směrem se vaše konverzace vyvíjí. Kromě toho si své znalosti z oblasti lásky a romantiky můžete otestovat v minikvízech, které se otevírají počas celé doby hraní.

Rande nebo kopačky (sociální simulátor):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HYZTQ na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)


Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).

Diskuze (1) Další článek: Nokii E71 od CZ.NIC a MobilMania.cz získává…

Témata článku: Software pro mobily, První cesta, Velké město, Nov, Ničení, ROM, Román, Jednoduchá cesta, Největší důraz, Paříž


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících korun

Jan Láska | 93

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 120

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

** Xiaomi Mi Mix 3 je slider, který se téměř zbavil rámečků ** Výsuvná část ukrývá duální selfie kamerku a blesk ** Telefon rovněž nabídne špičkovou výbavu a fotoaparát

Martin Miksa | 11

MEGATEST: Srovnání 18 přenosných reproduktorů

MEGATEST: Srovnání 18 přenosných reproduktorů

** Bezdrátové reproduktorů jsou mraky. Jak se nespálit? ** Některé se hodí spíše na doma, jiným si líbí i venku ** Časopis Computer otestoval 18 modelů s cenami do 4 a 6 tisíc

Jakub Michlovský | 15

RECENZE: Asus Zenfone Max Pro — obří baterie je pouze začátek

RECENZE: Asus Zenfone Max Pro — obří baterie je pouze začátek

** Asus vzal útokem nižší střední třídu, když představil Zenfone Max Pro ** Hlavní devízou je 5 000mAh baterie zajišťující dlouhou výdrž ** Výrobce si však vedl velmi dobře i při výběru dalších komponent

Milan Měchura | 52

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 137