Herní novinky: Family Guy a mobilní DJ

Staňte se velitelem spartských válečníků, kteří musejí čelit armádám temného boha. Stoupněte si za gramofony a dostaňte masu lidí do varu.

Vyzkoušejte nejčerstvější novinky v mobilních hrách: komiksovou plošinovku Family Guy inspirovanou stejnojmenným seriálem, bojovku ze starověku Hero of Sparta, japonskou rubačku Castlevania Dawn of Sorrow a DJský mobilní simulátor DJ Mix Tour. Hry by měly být podporovány většinou v současnosti prodávaných i starších telefonů. Pokud si nejste jisti, zda je vybraná hra určena pro váš typ mobilu, ověřte si tuto skutečnost podle návodu v závěru článku.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Jiří Viktora, Matěj Gause


Family Guy: Uncensored

Americká rodinka Griffinových už nějaký ten pátek baví svět za velkou louží a úspěšně zavítala i na další komerční televize. Humorné osudy se datují již od roku 1999 a bylo tak jen otázkou času, kdy se objeví i v repertoáru někoho z vývojářů. Celá hra je seskládána z několika mini-her inspirovaných opravdovými příhodami seriálu, jaký znáte z mateřské televize FOX. Z našich zkušeností dobře víme, že klasické plošinovky se mnohem dříve ohrají a v porovnání s několika jednoduchými hříčkami zabaví pouze na zlomek času.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Že tahle americká rodinka zažívá krušné chvilky zjistíte hned v první mini-hře, kde běžíte v roli psa před dotírajícím členem rodiny. Podobných kousků hra obsahuje několik. Dokonce se setkáme i „hlavou“ rodiny – Peterem Griffem – a dalšími herci z kultovního seriálu. Pořádná porce zábavy zaručuje dlouhé chvíle hraní, na které si přijde jak drtivá většina skalních fanoušků, tak i ostatní dosud neovlivnění pařani.

Family Guy: Uncensored (komiksová plošinovka):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HFLMP na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Hero of Sparta

V každém z nás nepochybně dříme kapka krve, která poukazuje na krutý život našich předků a Sparťanů zvlášt. Na naše choutky se pokusil zareagovat francouzský Gameloft. A válečné řežby se nám dostalo mírou vrchovatou. Jednou z novinek je dvojice pohledu, jakými se hra v prvé řadě chlubí. Klasické 2D scény jsou totiž prokládány situacemi viděnými z ptačí perspektivy. Vaše palce se chopí jednoho spartského bojovníka, s jeho vytříbeným bojovým stylem a nekončící kreace, které s mečem předvádí, se seznámíte záhy. Řadoví bojovníci pak padají k zemi jako hrušky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Celou hrou se probijete během jediného okamžiku. Ne snad že by hra byla příliš krátká, ale dynamičnost, jakou vývojáři do hry zapracovali, vás ani na chvíli neodrhne od displeje vašeho telefonu. Hero of Sparta totiž neznamená jen naordinované hordy protivníků a mýtických potvor starověkého Řecka. K našemu štěstí se totiž během hry dostaneme i na leckterá místa, o kterých se běžnému návštěvníkovi Olympu může jen zdát. Za zmínku stojí například bitva na obřím kolosu sochy. Ale bojovat se nebude pouze s mečem. Protivníci se totiž objevují s železnou pravidelností a několikrát budete přemýšlet, kudy se mohly příšery vůbec dostat na zemský povrch. V tom případě musíte sáhnout do vašeho sborníku nadpřirozených schopností.

Hero of Sparta (dobrodružná bojovka):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HXUWL na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Castlevania Dawn of Sorrow

Další díl japonské rubačky si opět našel místo mezi mobilními hrami. Podmanivá atmosféra od japonských mistrů a skvělý příběh dělají z Castlevania pěknou akci. Příběh se odehrává v Japonsku, které leží v temnotě a celou zemí se táhne nekonečné zlo. Rok 2035 se tak stává mnohem důležitější vývojovou tečkou než doposud. Vaše studentské poslání nikoho nezajímá a hned ze začátku se do příběhu zapojí i další ústřední postavy. Úkolem je zabít všechno živé a pročistit svět od veškeré havěti. Ostatně zaujme především hutný příběh, na který jsme u mnohých východních titulů zvyklí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jsme si vědomi toho, že vás nemůže stařičká 2D podívaná jakkoli uchvátit, ale věřte, že smysl Catlevanie tkví úplně jinde. Na paškál se totiž brzy dostaví i váš čarodějnický duch, který využijete hned v první možnou chvíli, kdy se přiblíží nepřátelské oddíly obávaného Celia Fortnera. Cesta do Draculova hradu se zdá být nepochopitelná, ale brzy zjistíte, oč tu v první řadě běží. Vaše magické schopnosti jsou ovlivněny zabitými protivníky a celkem brzy se dají vykouzlit nejrůznější síly nepřekonatelného kalibru. Dalším esem jsou neopakovatelné lokace. Hlavní hrdina se totiž bude pohybovat jak po okolních pláních, tak i po nejrůznějších jedinečných interiérech. Poslední díl Castlevanie je jednoduše klasika, kterou nepohrdnou ani hardcore hráči, na něž čeká prvořadá akční řežba se vším všudy.

Castlevania Dawn of Sorrow (akční plošinovka):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HRJCK na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)DJ Mix Tour

DJ Mix Tour

S mobilními adaptacemi se v poslední době roztrhl pytel. O tom, že čím dál více hráčů baží po hudebních titulech, nás vývojáři přesvědčili několikrát. S trochou nadsázky se dá říct, že se pomalu vytváří mánie zaměřená především na originální kousky, které v nejbližší době zasáhnou aplikace. Řeč je samozřejmě o App Store. O přítomnosti všemožných hudebních variací svědčí např. sociální simulátor American Popstar, „televizně-mobilní“ soutěž Radiohitz nebo Guitar Rock Tour. Na posledně jmenovaný se pochopitelně snaží navázat i DJ Mix Tour.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Místo elektrické kytary se vám pod rukama objeví mixážní pult, díky kterému můžete světu naplno říct, co ve vás je a především že jste se před těmi zástupy náctiletých neobjevili náhodou. Místo pěti kytarových strun ovládáte pouze tři tlačítka. A s ledovým klidem vás můžeme přesvědčit, že zábavy si užijete do sytosti. Hra dostala do vínku i mód kariéry, díky kterému máte možnost procestovat hned několik světových letovisek. Na celkových 11 písniček vám vystačí 1-2 hodiny hrubého času, protože se postupně opakují. I přes krátkou kariéru zde pochopitelně najdeme free mód, kde můžete váš úspěch zkompletovat před nedočkavými fanoušky. Stanete se také nejlepšími?

DJ Mix Tour (arkáda):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HXVHG na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)


Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).

Diskuze (7) Další článek: LG GC900 Viewty II: pár fotek žhavé novinky

Témata článku: Software pro mobily, Mobil, Pořádná porce, Meč, Mobilní adaptace


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41