Herní novinky: futuristická bitva a partička pokeru

Přeneste se do budoucnosti a bojujte se spoustou hi-tech hraček. Zahrajte si stále oblíbenější Texas Hold'em Poker i na mobilu.

Milovníci akčních sci-fi mají možnost rozehrát pořádnou futuristickou bitvu v bojovce Heroes of War: Nanowarrior. Jedna z nejrozšířenějších variant pokeru  Texas Hold'em Poker vás chytne a nepustí. Už nikoliv na náhodu ale pouze na vlastní mozkové závity se budete muset spolehnout v logické stavební hře Brigde Bloxx 2. Závěrem se najde prostor i pro lehké dráždění smyslů – hru BabeMachine: Dessous Models ocení zejména pánové. Hry by měly být podporovány většinou v současnosti prodávaných i starších telefonů. Pokud si nejste jisti, zda je vybraná hra určena pro váš typ mobilu, ověřte si tuto skutečnost podle návodu v závěru článku.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Jiří Viktora


Heroes of War: Nanowarrior

Někomu se může zdát, že je to poměrně nedávno, co nás skupinka vývojářů z východního bloku krmila renomovanou FPS střílečkou z pohledu první osoby. Slovo dalo slovo a máme na talíři další díl. Minulý rok za vás hra pobíhala po pouštích Afganistánu, novinkový Nanowarrior se ale přesunul do daleké budoucnosti. Jako zkušený voják jste vržen do víru dění a postavíte se za protiteroristickou stranu. Váš hrdina navíc vlastní nejmodernější vybavení, co lidstvo do této doby vynalezlo. Aby také ne, nebezpeční teroristé totiž obsadili ostrov, kde hodlají odpálit hlavice, které mohou být zkázou celého světa.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Hned na začátku zjístíte nemilé překvapení, a to že kromě vás na tajném úkolu pracuje i vaše bývalá manželka. Každý tak jistě pochopí, jak může taková dvojice fungovat. Nemůže! Pakliže se po první hádce lehce oklepete, okamžitě si musíte zvykat na práci vaší „kouzelné“ ruky. Ta vás bude provázet takřka všemi situacemi a naučit se ji svižně ovládat je klíčovým pravidlem k úspěchu. Hravě totiž zvládá neviditelnost, automatické zaměřování a v neposlední řadě také inovuje vaši zbraň, která je bohužel po celou hru stejná. Heroes of War: Nanowarrior totiž v první řadě staví na ovládání, od kterého se očekává maximální flexibilita a komplexní přístup. Ale právě ovládání dokáže odradit nejednoho pařana. Chuť mohou zlepšit alespoň všudypřítomné mini-hry. Hráčům minulých dílů sice nemá mnoho co nabídnout, pro vyznavače futuristického prostředí a nováčky bude ale dobrou zábavou.

Heroes of War: Nanowarrior (akčí, bojová):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HZHNU na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Texas Hold'em Poker

V dobách největší slávy Gameloftu, která v podstatě pokračuje dodnes, jsme se seznámili s šílenými kvanty všemožných předělávek. Některé byly lepší, některé horší. Ale všechny spojovalo jediné, a sice že si tento francouzský gigant dokázal získat srdce vskutku pozoruhodným způsobem. Tenhle průkopník si totiž podmanil snad všechny herní žánry a v této době budete hledat marně klasiky, které se nepodařilo do obsáhlého katalogu zapracovat. Výjimkou není ani poker, se kterým jsme jměli tu čest v sérii Midnight nebo v titulu věnovanému pokerové hvězdě Gusu Hansenovi. To vše je minulost, nejčerstvější karetní novinkou je Texas Hold'em Poker.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vaší první zastávkou bude určitě mód kariéra, ve kterém se podíváte do všemožných koutů zeměkoule, kde si zahrajete dramatické série pokeru. Přestože se vývojáři dušovali kvalitou umělé inteligence, jakou se má údajně nový díl honosit, tak nás občas zamrzelo předvídatelné a mnohdy jednoduché řešení situací na protější straně. Tento šrám se podařilo polovičatě skrýt pod Bluetooth multiplayer, jenž najdete pouze u verzí určených pro telefony s rozlišením displeje QVGA. Kariéru ještě doplňuje Cash Game a Heads-up. Stěžejní mód Kariéra je odstupňován dle obtížnosti a nemůže se tak stát, že neoťukaný hráč se ve hře ztratí nebo se úplně vypadne ze hry. Přítomné nápovědy dokáží danou hru srozumitelně vysvětlit. A třeba se dokonce naučíte hrát poker tak dobře, že jednou vyhrajete ve skutečném kasinu pořádnou kopu peněz.

Texas Hold'em Poker (karetní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HPWQG na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)


Bridge Bloxx 2

Obyčejný zedník může namítat, že most zákonitě na mobilu nemůžete postavit, i kdybyste se rozkrájeli. Stejné tvrzení může mít i studovaný architekt a inženýr v jednom, ale co by to byla mobilní zábava bez Bridge Bloxx? Na pulty přichází již druhý díl zábavného simulátoru. Ve něm se podíváme do neznámé budoucnosti, což autorům nahrálo plně rozvinout svoji kreativitu a představivost. Předloha minulého dílu je ale patrná na herním prostředí. Citelnou změnou prošly sice designové práce jednotlivých úrovní, ale téměř vše podstatné najdeme v minulém díle. Princip sází na přímočarost a obecně jednotvárnou, ale bohatou zábavu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Každá mise začíná i končí stejně. Úkol je pokaždé obdobný. Stručné pokyny vám mohou nahrát, ale v žádném případě nejsou nápovědou. Veškerá práce totiž závisí na vašich rozehraných mozkovnách a je pouze na vás, jak se s úrovní poperete. Někdy je most již rozestavěn a stačí pouze dokončit, jindy zase musíte začínat z ničeho a k výsledku se dopracovat silou vlastní vůle a především experimentací. Na konečný dojem se totiž nikdo nekouká, naopak důležité je, aby most vydržel nápor vlaku a nesesypal se. V tom případě si level zopakujete pěkně od začátku. Od typu mise se odvíjí i váš rozpočet, se kterým musíte mnohdy hospodařit až do posledního halíře. Celkových 30 levelů vám nakonec může vydržet na pěkně dlouhou dobu.

Bridge Bloxx 2 (logická):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HLXHD na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč) 

BabeMachine: Dessous Models

Jsou vývojáři, kteří si dávají záležet na poslední maličkosti a dovedou si s technologiemi opravdu vyhrát. Mají svůj cíl a toho se drží zuby nehty, i když je to ve výsledku může stát mnohem více, než by si přáli. A pak jsou i vývojáři, kteří zvolí snad nejjednodušší nápad a rozvinou ho o nepřehlédnutelný obsah. Své o tom ví nejeden tým autorů, který vsází na lehce erotický doprovod svých triviálních stejnohříček a náramně se jim to vyplácí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Příkladem může být právě BabeMachine: Dessous Models. Princip výše uvedený sezde přímo nabízí. Na hrací ploše je zastoupen pouze herní automat doplněný o obrázky sličných dívek. Že systém „zkus a když budou obrázky stejné, vytočíš si fotku do galerie“ opravdu funguje vykazuje i číslo, že jde již 5. díl série, a to už něco znamenat musí. V portfoliu Handy-Games jsme pak napočítali úctyhodných 58 titulů s obdobnou tématikou! Tady navíc mluvíme pouze o lehce erotických fotkách. Z jednoduchého nápadu nám tak vylezla vcelku bohatá aplikace, jenž svůj koncept překrývá mnohem lákavějším obohacením a soustřeďuje tak na sebe širokou skupinu zákazníků.

BabeMachine: Dessous Models (erotická):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HZXMZ na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)


Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).

Váš názor Další článek: ZTE ukázalo Fastap, neobvyklou ABCDE klávesnici

Témata článku: Software pro mobily, Bitva, Bit, Východní blok, Nemilé překvapení, Druhý díl


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70