Herní novinky: Gangstar 2 a retro had

„GTA pro mobily“ – tak se říkalo prvnímu dílu série Gangstar. Dvojka herní možnosti ještě rozšiřuje. Vzpomeňte také na legendárního hada.

Vyzkoušejte nejčerstvější novinky v mobilních hrách: automobilové závody s příchutí erotiky Sex Park, pokračování pouliční automobilové honičky Gangstar 2, bojovou rubačku Blood+ a legendárního znovuzrozeného hada Retro Snaker. Hry by měly být podporovány většinou v současnosti prodávaných i starších telefonů. Pokud si nejste jisti, zda je vybraná hra určena pro váš typ mobilu, ověřte si tuto skutečnost podle návodu v závěru článku.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Jiří Viktora, Norbert Lapčák


Sex Park

Spojení nabušených sportovních vozů se spoře oděnými děvami se dnes netýká už jenom filmů s hvězdičkou. V nejnovější hře z dílen Handy Games si totiž můžete užít oboje – zuřivou adrenalinovou jízdu městem následované příjemnými chvílemi s krásnými slečnami v tom samém voze. V Sex Parku jde prostě o jedno, a sice pomocí vašich řidičských schopností dokonale rozpálit jednu z několika krásných dívek, abyste si posléze mohli odemknout její lehké fotografie v galerii. Podle toho jak rychle a zběsile závodíte, se vám obrázek odemyká v procentech. Stručně řečeno, zvládnete-li slalom na 100%, dívka na obrázku bude celá jenom vaše.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Začátečníkům Sex Park nabízí vypilovaný tutoriál, kde si osvojíte vaše modré žihadlo a nechybí ani různé tipy a triky. Poté si ještě můžete vybrat ze dvou módů – toho profesionálního pro opravdové fajnšmekry nebo jednoduše zvolíte standardní obtížnost. Celkem se můžete vrhnout do více než dvacítky misí umístněných v převážně městském prostředí. Kromě odměn v podobě portrétů krásných dívek se vaše skóre (za rychlost a sexappeal) ukládá do tabulky. Za sbírání určitých ikonek totiž dostáváte bonus, takže minimálně tabulku rychlosti lze určitě vylepšovat. Pokud máte rádi rozpálené motory s ještě rozpálenějšími dívkami, neváhejte, pokud však hledáte čistě závodní hru, ruce pryč.

Sex Park (závodní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HJKHB na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Gangstar 2: Kings of L.A.

Gameloft po dlouhé době tasí další eso z rukávu! Po parádním prvním díle se k nám vrací nejlepší java gangsterka současnosti. Hra ne nepodobná oblíbené sérii Grand Theft Auto (GTA) z velkých konzolí ukazuje, že vždy se dá něco vylepšit a vybrousit. Celý děj se odehrává ve městě Los Angeles, kam se vrací jistý Pedro, kterého zrovna propustili z vězení. Ale jak to už bývá, některé lidi prostě nenapraví nikdo a nic. Jak správně tušíte, ani Pedro není výjimkou a ihned po příjezdu domů začíná rozjíždět první kšefty. Mise zezačátku dostáváte od jiných členů gangů, jedná se většinou o různorodý mix kriminální zábavy, od kradení, přes hlídaní teritoria, po přestřelky v ulicích a další.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

K dispozici máte rozsáhlý vozový park čítající spoustu osobních a sportovních aut, motorky, ba i čtyřkolky a tak podobně. Jízdní vlastnosti jednotlivých modelů jsou ale hodně podobné, rozdíl většinou poznáte pouze v maximální rychlosti. Ze zbraňového arzenálu můžu na okraj jmenovat několik hraček jako pistole, brokovnice či lehké smg. Střílet lze dokonce i za jízdy. Ale samozřejmě i po vás hmatají chlupaté ruce zákona. Když přijde na nejhorší, můžete sbírat po městě různě roztroušený hvězdy, které snižují míru hledanosti policií. Když k tomu všemu přičteme grafiku na opravdu vysoké úrovni (a to nejenom v detailech), dostaneme slušně dlouhou rovnici. Jejím výsledkem je jedna z nejlepších java her všech dob.

Gangstar 2: Kings of L.A. (akční, gangsterka):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HESDB na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Blood+

Blood+ je jednou z dalších asijských rubaček. Přesně takových, jaké už dlouho známe ze stolních počítačů. V jádru jde o akční podívanou, od které milovníci krví nasáklých titulů nepůjdou daleko. I dějově má co nabídnout. Hlavní hrdinka Saya žila do této doby téměř normální život, avšak během chvíle se všechno obrátilo vzhůru nohama. Musí najít a zabít Divu. Nejste sami, kdo zpočátku nechápe, k čemu podivný příběh směřuje. Ani vy netušíte, co stvůry proti vám znamenají a dokáží. Na prvotní informace se postupně nabalují další události, zajímavosti a všemožné detaily.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vaše hrdinka je na tom výborně, co se týče akrobatických dovedností, a dokonce hravě zvládá práci s mečem. Záhy se naučíte i řadu komb, které vám výrazně usnadní pozici během boje. V tajemném duchu se nese i prostředí, kde se děj odehrává. Z interiérů i otevřených prostor dýchá mírně hororový nádech, jenž dotváří celý příběh. I milovníci 2D žánrů si přijdou na své. Máte-li slabost pro akční rubačky asijského původu, zabíjení mas nepřátel a dramatický děj, nemáte na vybranou – jděte do toho!

Blood+ (bojová):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HAQHM na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Retro Snaker

Není hráče, který by neznal legendárního hada. Hada, jenž dobyl stařičkou nokiáckou javu! Hra, které je připisován základ všech mobilních games a aplikací obecně, musí být náležitě oceněna i ve svém „posmrtném“ životě. O její reinkarnaci se postarali slovenští sousedé z vývojářského kouta Inlogic Software. A musíme uznat, že se o jeho maličkost náležitě postarali! Na výběr máte hned ze čtyř módů. Co by byla reinkarnace bez klasické verze hada, hádáte správně. V prvním módu se podíváme na zoubek klasické verzi. Druhý mód je obohacený o příměs překážek a nástrah. Třetí mód je ještě bohatší a vaším úkolem je prokličkovat se labyrintem bez újmy na zdraví.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V tom posledním, arkádovém, jde o to dostat se do co nejvyššího levelu, získat co nejvíce bodů a nahrabat si co nejvíce bonusů. Možností je více než dost. Hra navíc nabízí i takové vychytávky jako zemětřesení, kolaps displeje nebo samotného hada. Jednotlivé objekty rozeznáte snadno podle tvaru – pavouk, křížek apod. Retro Snaker je povinností pro všechny srdcaře největší slávy, pro všechny milovníky hadích arkád a hlavně – pro vášnivé sběratele historických kousků.

Retro Snaker (logická):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HBMEW na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)


Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).

Témata článku: Mobilní hry, Retro, Had, Dívka, Celý příběh, Zabíjení, Meč

Určitě si přečtěte