Herní novinky: karetní UNO a akční rybolov podruhé

Provětrejte mozkové závity hned ve dvou nových logických hrách. Potom se odreagujte při brutálním rybolovu s dynamitem.

Vyzkoušejte nejčerstvější novinky v mobilních hrách: akční rybolov Dynamite Fishing 2, zábavnou karetní hru UNO i pro multiplayer, logickou hru Bublex Mania a balík tří herních klasik 3 in 1 Classic Mobile Games. Hry by měly být podporovány většinou v současnosti prodávaných i starších telefonů. Pokud si nejste jisti, zda je vybraná hra určena pro váš typ mobilu, ověřte si tuto skutečnost podle návodu v závěru článku.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Jiří Viktora, Matěj Gause


Dynamite Fishing 2

Již podruhé se vydáme do nástrah nejrůznějších řek a moří světa. Velvyslanec texaských vod Joe Redneck nás opět přiučí, jak se loví ryby jednoduchým, účelovým a především zábavným způsobem. Jste vysláni na světový šampionát v rybářství pod jménem Finny-Fish-Fishing. Jak se s výzvou poperete, je samozřejmě pouze na vás a vaší vůli a v neposlední řadě také na horkokrevných soupeřích. Výčet jednotlivých rybářských plácků je mimořádně bohatý. Cestovatelé si přijdou na pořádné orgie při návštěvách všech koutů světa. Grónsko, Indie, Francie, Afrika, Rusko a Čína skrývají dalších šest soupeřů, kteří už napjatě čekají na vaši společnost.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Postupem času se mění i podmořský ekosystém a okolní prostředí. V novém díle se dočkáme nových ničících prostředků. Zbrojní arzenál se dělí do tří skupin: zbraně malé, střední a velké. Joe Redneck nezůstavá dlouho ve stereotypu a časem se dokonce propracuje i k zajímavým dopravním prostředkům jako je například ponorka. Lodě se pochopitelně škatulkují dle svých charakteristických rysů obdobným způsobem. Vedle šampionátu zde najdeme i druhý mód Freestyle Massacre, který snad ani není potřeba blíže specifikovat. Druhý díl svěží zábavy prolomil ledy dílu prvního a nabaluje na sebe velké množství zábavy, která na sebe nenechá dlouho čekat. Snad pouze na vaši přítomnost.

Dynamite Fishing 2 (akční, bojová):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HZXKF na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

UNO

Absence karetních oddychovek na sebe nenechala dlouho čekat a jako jeden z hlavních tahounů se do dalšího počinu pustil francouzský Gameloft. Ostřílené příznivce určitě potěší podobnost s Prší a rozsáhlá nápověda, na kterou se nezapomnělo. Obě totiž sází na jedno, vhodit na stůl všechny svoje karty dříve než vaši soupeři. Součástí hry jsou i další bonusové karty. Herní myšlenka zní náramně jednoduše, jenže v hracím poli pochopitelně nejste sami. Společnost vám dělají ještě další tři protihráči a jejich „hladové“ výrazy. Obecně suchá mobilní adaptace, ale nabízí další perly, o které jste u klasické stolní verze ochuzeni. V první řadě nejste závislí na tom, zda máte, či nemáte balíček karet u sebe, UNO pro mobily je zkrátka mobilní. Druhým plusem je také přítomnost ocenění, které dodávají šťávu a především odrazují od všudypřítomné lineárnosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ocenění najdete spoustu, včetně těch jednodušších i těch obtížnějších perliček. Na jednotvárnost si vzpomenete tehdy, když budete marně hledat jakýkoliv turnaj, případně kariéru. UNO však sází na multiplayer, který v žádném případě nesmí chybět. Na další si bohužel musíte počkat do dalšího karetního simulátoru. UNO totiž zdaleka nevyužívá svého potenciálu, jenž v jeho nitru nepochybně dřímá. Co ovšem ztrácí v singleplayeru, plnohodnotně doplňuje jako zabíječ nudy v kolektivu lidí. Na své si ale přijdou i ostatní, kteří nepostrádají jakoukoli formu turnaje.

UNO (karetní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HZMKE na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Bublex Mania

Bublex Mania sází na jednoduché pojetí doplněné o další doprovodné prvky. Co to znamená? Znalci Luxoru a podobných her si určitě vzpomenou na několikrát provařené herní principy, jejichž motivy tvůrci kopírují dodnes. Do stejných končin se vydali i naši východní sousedé ze Slovenska. Jedním z počinů studia Inlogic je totiž Bublex Mania, díky níž se podíváme do hlubin světového oceánu. Vše je v pestrém a lákavém provedení. Ale to ještě nevíte, že nás čeká mnohem více. Z klasického breakeru nám totiž vznikl zajímavý guláš všemožných power-upů a podobných vychytávek. Hlavním úkolem je zbavit pole všech perel v co nejrychlejším čase na principu spojení minimálně tří stejných barev. Čím víc jich zmizí najednou, tím lépe. Od toho se odvíjí i bonusy, které můžete v průběhu hry získávat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Právě hrací pole, ale není nekonečné a za předpokladu, že počet perel se neustále zvyšuje, musíte jednat rychle a hlavně přesně. Ačkoliv se každá ze čtyř destinací liší částečně vizuálně, ostatní se mění pouze sporadicky a někdy skoro vůbec. Jednou se vám perly navyšují, jindy zase jdou ke dnu zátěží kotvy, a tak pořád dokola. Na druhou stranu Bublex Mania kombinuje takřka všechno, co jsme doposud viděli v jedné hře. Na rozdíl od jiných výraznějších titulů nás dokázala chytnout na slušnou hrací dobu. Bublex Mania zastává heslo „v jednoduchosti je krása“.

Bublex Mania (logická):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HDVTM na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

3 in 1 Classic Mobile Games

Nejpopulárnější hry v jednom balíku jen tak nikde nenajdete! O pořádnou zábavu se postarali autoři z Mayhem Studio, kteří také stojí za úspěšnou sérií Call of Cthulhu. Hra nám nabídne opravdové legendy, kterými jsme si už dávno krátili volný čas. V balíku se nezapomnělo na kultovního Hada, který se stal hitem všech příležitostných hráčů mobilních her během několika let své existence. Dále nás čeká legendární Tetris. Dodnes je označován za nejslavnější hru všech dob a po světě má miliony oddaných fanoušků.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Skvělá hratelnost určitě potěší všechny hráče. Na první pohled trpí hra velmi nepříliš oslnivým dojmem, ale nenechte se zmást. Pod pokličkou se skrývají tři skvělé hity, které hýbaly herním světem. Grafické zpracování se bohužel moc nepovedlo. Živé barvy se ztratily a autoři ponořili celou hru do temného vesmíru, dalekých galaxií a černých děr.

3 in 1 Classic Mobile Games (logická):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HEHRR na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)


Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).

Témata článku: Software pro mobily, Mobilní adaptace, Druhý díl, Herní myš, Grónsko, Součást hry, Světový šampionát

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 9