Herní novinky: Kriminálka New York a Pro Golf 2010

Dokážete vyřešit záhadnou vraždu v srdci New Yorku? Pomocníky vám budou nejen postavy ze seriálu, ale také špičkové vědecké nástroje.

Vyzkoušejte nejčerstvější novinky v mobilních hrách: golfový simulátor Pro Golf 2010 World Tour, akční pátračku na motivy seriálu Kriminálka New York, vesmírnou arkádu Space Monkey a karetní hru Blackjack 21. Hry by měly být podporovány většinou v současnosti prodávaných i starších telefonů. Pokud si nejste jisti, zda je vybraná hra určena pro váš typ mobilu, ověřte si tuto skutečnost podle návodu v závěru článku.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Jiří Viktora, Norbert Lapčák


Pro Golf 2010 World Tour

Je vaším snem zahrát si alespoň jednou v životě golf? Nebo jste to naopak již okusili, ale nemáte dostatek financí pro všechno vybavení? To nevadí, golf již dávno není pouze výsadou boháčů. Díky francouzskému Gameloftu si ho teď můžete zahrát úplně všude a nepotřebujete k tomu nízko sestříhaný trávník, golfový vozík, ba ani hole. Stačí vám pouze mobilní telefon. Číslovka příštího roku v názvu hry jasně napovídá, že Pro Golf není prvním golfovým počinem vývojářů. A jelikož ani předchozí díly nebyly žádným béčkem, od letošního ročníku můžete očekávat minimálně to samé, ale samozřejmě ještě něco navíc. Celkem se zúčastníte tří turnajů rozesetých po celé zemi – podíváte se do USA, na ostrovy Velké Británie nebo na tropické Fidži.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
  
Každý z turnajů nabízí osmnáct jamek, přičemž nejdřív musíte projít jakýmsi zahřívacím kolem, ve kterém máte za úkol porazit soupeře či zahrát jamku na dané skóre. Po úspěšném splnění těchto úkolů vám již nic nebrání v cestě za vysněným triumfem každého golfového hráče. Gameloft dokonce licencoval pět různých hracích charakterů, přičemž každý se liší v několika schopnostech, jako je přesnost, síla či pattování. Dávat pozor musíte i na přírodní jevy – vítr nebo terén povrchu (písek, voda, atp.) mají na míček ohromný vliv stejně jako ve skutečnosti. Netřeba připomínat ani optimální hůl odpovídající typu úderu. K dispozici máte snad všechny možné druhy (pro pattování, daleké či krátké odpaly nebo pro odpaly z písku). Ačkoliv zvuky spadají pod průměr, všechno nahrazuje opravdu suprová grafika. Na mobilních telefonech rozhodně nejlepší golfový simulátor.

Pro Golf 2010 World Tour (sportovní simulátor):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HLBQW na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Kriminálka New York (CSI: New York)

Stará dobrá, hlavně tolik oblíbená a vysoce sledovaná Kriminálka New York konečně přichází i na mobilní telefony. Jak jinak než pod taktovkou francouzského Gameloftu. I když nebudete hrát ani za jednu hlavní postavu známou se seriálu, se všemi se setkáte a budete jakýmsi novým agentem/vyšetřovatelem v týmu. Pokud jste hráli předchozí díly (Kriminálka Miami, Las Vegas), tak vás to nepřekvapí. Poté vás už čeká tradiční vyšetřování, tentokrát se jedná o velmi podezřelou sebevraždu. Záhy se samozřejmě ukáže, že to sebevražda nebyla a vy máte plné ruce práce. Vaším úkolem je prohledat místo činu, zajistit a posbírat všechny možné důkazy a přinést je do laboratoře k dalšímu prozkoumání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V laboratoři pak záleží už jenom na vás, jak s danými důkazy naložíte. Zde si totiž z celé hry užijete nejvíce zábavy. Většina výzkumů nebo porovnávání se dělá formou krátkých ale o to zábavnějších miniher. V pozdější fázi hry přichází na řadu vyšetřování a vyslýchání podezřelých osob, kde máte na výběr, zda budete hodným nebo zlým policistou. Vaším úkolem je totiž vypáčit ze svědka doznání, a to za jakoukoliv cenu. Poté spojíte důkazy, zapojíte mozkové buňky a následně si dosyta užijete usvědčení zločince. Je tedy jasné, že v této hře závisí hrací doba pouze na vaší šikovnosti. Gameloft opět nezklamal, od příběhu až po grafiku se jedná o solidní práci určenou nejenom pro fanoušky seriálu.

Kriminálka New York (akční):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HXVBC na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Space Monkey

Opice je hlavním hrdinou arkády Space Monkey. Z názvu jste jistě úspěšně vydedukovali, že půjde o jakousi mutaci a satiru zároveň, a navíc kdesi ve vesmíru. Naše opice nebyla vyslána do kosmu jen tak náhodou. Účel je jasný jako facka – uklidit všechen kosmický nepořádek a vrátit vesmír do původního stavu tak, jak ho známe z astronomické mapy. Během celé hry si vystačíte s pouhými dvěma tlačítky (pomineme-li kontextové klávesy), a sice s šestkou a čtyřkou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Je pozoruhodné, co všechno se tam nahoru do kosmu mohlo dostat. Jídlo, plechovky, oblečení, dokonce i baterky. Na ty obzvlášť pozor, protože právě vaše opice nejméně potřebuje, aby dostala zásah přímo od této pozemské „bomby“. I s těmi si však naše opice hravě poradí. Ve skutečnosti toho Space Monkey obsahuje mnohem více. Pozdější fáze jsou navíc předmětově pestřejší a stihnout všechno pochytat nebo zneškodnit je vskutku oříšek. Ačkoliv se vývojářům podařilo celkem slušně vychytat obtížnost, některé pasáže dají opravdu zabrat. Zvlášť když na každý předmět potřebujete udělat jiný pohyb, jinak se otočit a podobně. Shodou okolností je tato hra již delší dobu dostupná i na applovském App Store.

Space Monkey (arkáda):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HNGBP na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Blackjack 21

Blackjack každoročně přivádí do kasin spousty náruživých hráčů. Proč? Kouzlo blackjacku je zakořeněno úplně jinde než u ostatních karetních her. Zatímco v ostatních jste částečně svázání tím, jaká karta vám padne, v blackjacku si můžete svou výchozí pozici slušně vylepšit – a to zejména počítáním karet. Abyste však nekupovali zajíce v pytli, hodí se říct pár slov, o co zde vůbec jde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Začíná se rozdáním karet, od krupiéra obdržíte dvě. Abyste vyhráli, musíte získat co nejbližší součet cifře 21 a naopak nesmíte inkasovat součet vyšší než 21. Na základě prvních dvou karet se pak rozhodnete, zda chcete další kartu, či ne. Začátečníci pak ve hře najdou speciální část, kde si počítání mohou jednoduše prozkoušet. Ostatní vyrazí na štaci po nejrůznějších kasinech, vyzvou světové soupeře a třeba vyhrají i nějakou tu korunu. Vizuálně jsme však čekali trochu víc. Jde sice pouze o karty, ale grafika mohla být barevnější, propracovanější. Skalní fanoušci blackjacku budou nadšeni, ostatní si hru alespoň mohou vyzkoušet.

Blackjack 21 (karetní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HXLMD na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)


Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).

Diskuze (1) Další článek: Samsung S5050: módní doplněk s výborným displejem

Témata článku: Mobilní hry, Náruživý hráč, Sebevražda, New York, Fidži

Určitě si přečtěte