Herní novinky: Orcs & Elves 2 a golf s Tigerem

Prozkoumejte neznámá města, prapodivné jeskyně a strašidelné lesy ve Středozemi. Zahrajte si za Tigera Woodse golfový šampionát.

Vyzkoušejte nejčerstvější novinky v mobilních hrách: čtvrtý díl boxerské rubačky Fight Night Round, letošní verzi golfové Tiger Woods PGA Tour, fantasy RPG hru Orcs & Elves 2 a zábavnou skákačku Crash Bandicoot: Mutant Island. Hry by měly být podporovány většinou v současnosti prodávaných i starších telefonů. Pokud si nejste jisti, zda je vybraná hra určena pro váš typ mobilu, ověřte si tuto skutečnost podle návodu v závěru článku.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Jiří Viktora, Norbert Lapčák


Fight Night Round 4

Jestli se alespoň trochu vyznáte v počítačových hrách, konzolová série Fight Night z dílen EA vám nemůže být cizí. Kdo hrál ví, o čem mluvím, kdo ne, přichází o hodně. Čtvrtý díl této boxerské mlátičky nedávno dorazil na pulty obchodů a samozřejmě ani mobilní bratříček nemohl zůstat jenom na papíře. Autoři z EA Mobile ani chvíli nelenili a vy si tak můžete vyzkoušet jeden z nejkvalitnějších boxů, jaký mezi java hrami najdete. I přesto, že v něm téměř nic nového nenajdete. Nejvýraznější změnou byla nepochybně číslovka 4 v názvu hry, s její náplní to už tak slavné není.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jako vždy i zde začínáte tradičně budovat svoji hvězdnou kariéru od úplného začátku. Po volbě jména, barvy pleti a v neposlední řadě i barvě oblečení se do toho můžete s radostí naivního mladíka po hlavě pustit. Po celou dobu kariéry se vaší mešitou stane jakési boxerské centrum, ve kterém máte přehled o nejdůležitějších věcech jako různých tabulkách, statistikách. Najdete zde i informace o vašem současném stavu, které zahrnují zdraví, kondici, výdrž, sílu a tak podobně. Samotné souboje jsou zpracovány úchvatně – čekají na vás různá komba, silné údery, kopy – tohle všechno v akci vypadá opravu dobře, i když jsme to celé viděli již minulý rok. Zvuková stránka na pocitu zklamání rozhodně neubere. Pokud již loňský díl vlastníte, tuto recenzi jste četli zbytečně, jinak se však jedná o nejlepší volbu mezi boxerskou java konkurencí.

Fight Night Round 4 (sportovní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HDBXH na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Tiger Woods PGA Tour 09

Další ze sportovních her z dílen EA. Jak již můžete vyčíst z názvu, tak se jedná o golfovou simulaci, které propůjčil licenci nejlepší golfista naší planety Tiger Woods. Na konzolích se opět jedná o úspěšnou hru, hlavně v zahraničí, jelikož u nás tento „sport pro boháče“ není dostatečně oblíben. V EA se tedy rozhodli, že vám výsadu stát se golfistou, i když jen virtuálním, dopřejí. Nebýt stejného problému jako u výše zmiňovaného Fight Night Round 4, všechno by bylo v pořádku. Takhle se však můžeme jenom smutně zasmát a zakroutit hlavou nad heslem herního průmyslu dnešní doby – šít všechno horkou jehlou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

PGA Tour 09 totiž nepřinesl téměř nic nového. Opět si zahrajete turnaj, opět nasbíráte body ve výzvách. Jenže, na výběr máte pouze ze dvou hřišť, což nám na dnešní poměry přijde opravdu chudé. Samotné hraní pak spočívá ve vybrání směru a síly odpalu, navíc pokud se trefíte do hrou stanovených hodnot, které se vám u úderu zobrazí, vše je v suchu. Tento jednoduchý herní mechanismus se hra snaží vynahradit různými přírodními překážkami, jako je voda, obzvlášť dotěrný písek či vysoká tráva. Po grafické stránce už hra vypadá líp, ale přece jenom se 90% z ní odehrává na trávě, takže zelených pixelů si užijete víc než dost. S výsledným verdiktem je to těžké, pokud jste fanouškem tohoto sportu, není co řešit, konkurence totiž neexistuje.

Tiger Woods PGA Tour 09 (sportovní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HCUZY na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Orcs & Elves II

Historie mobilních her se až do dnešního dne trousila neskutečnou rychlostí a není divu, že by již teď nikomu z nás nestačily prsty ke spočítání všech variací jakýchkoli starých her a žánrů. Dnes se už nemusíme pídit po tom, co si pro nás ještě vývojáři do budoucna připraví. I historie potvrdí, že klasické a zábavné doomovky dokážou pořád uspokojit srdce hráčů. Důkazem budiž druhé pokračování Orcs & Elves. Čeká nás velké dobrodružství, které navazuje na první díl. Byli jste totiž vysláni najít legendární hůlku „Ellon“, avšak záhy zjistíte, že její moc téměř vyprchala a musíte se vydat na další tajemná místa a navrátit její moc zpět.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ale kdyby to bylo to nejhorší, mnohem těžší je totiž hůlku vůbec ukočírovat. Po celou hru jste totiž se svou hůlkou „spjati“, promlouváte s ní o dalších krocích a vůbec přežíváte v děsivé krajině díky jejím radám. Orcs & Elves II je typickou tahovou FPS akcí z dávné minulosti, kde hrají prim fantasy tvorové. Vývojáři si s úrovněmi opravdu vyhráli a zahrnuli do hry nejrůznější lesy, hvozdy, kobky a další prostředí typická pro RPG svět. A jak jste zvyklí, můžete se těšit na masový příval zombíků, kouzelníků, kostlivců a všeho dalšího. Pomůže vám v tom i vaše nepoddajná hůlka?

Orcs & Elves II (akční, bojová):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HYGKK na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Crash Bandicoot: Mutant Island

Svoje místo mají na poli mobilních her i skákačky. Přestože pro někoho pomalu ale jistě míří do záhuby, jedno je jisté. Vývojáři nás stále častěji (že by krize?) posílají za příběhy hrdinů známých z ostatních platforem nebo vymýšlejí úplně nová herní dobrodružství. Do té první skupiny patří bez debat světoznámý křižník, plošinovkář i závodník, starý známý Crash, který se podepsal snad na všech platformách od shora dolů. Autoři si asi řekli, že by byla ohromná škoda se znovu pod jeho jméno nepodepsat a zvolili opět příjemnou plošinovku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Za doprovodu samotného Nea Cortexe a jeho ostatních přívrženců se podíváte po dalším vyumělkovaném světě, abyste si připomněli, že ani slavný Crash nespěje do záhuby. Kradmým pohledem zjistíte, že ovládání je nadefinováno na stejnou notu jako u ostatních žánrových her a jedinou změnou může být souhra kontrastního světa a mírně vybočujícího hrdiny, což je jasným důkazem vývojářských fantazií. Autoři se rozhodně nebáli vyzkoušet nějaké ze zaručených fíglů a nápadů, jak přikovat hráče k mobilním telefonům. Opět nám vykouzlili bohaté lokace, nespočet hrdinů a skvělou hratelnost. Bohužel je to opět stará známá skákačka, která nezasytí úplně každého.

Crash Bandicoot: Mutant Island (plošinovka):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HEBTZ na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)


Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).


© 2009 ELECTRONIC ARTS INC. ALL RIGHTS RESERVED.

Diskuze (1) Další článek: Nejmenší mobil na světě konečně v prodeji

Témata článku: Mobilní hry, Zombík, Herní průmysl, Jasný důkaz, Zvuková stránka, Kouzelník


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34