Herní novinky: Star Trek a nový Harry Potter

Staňte se kapitánem USS Enterprise v akcí napěchované střílečce. Setkejte se s Harrym, Ronem a Hermionou v dalším magickém dobrodružství.

Vyzkoušejte nejčerstvější novinky v mobilních hrách: šesté pokračování příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera s podtitulem Princ dvojí krve, vesmírnou střílečku podle legendární sci-fi série Star Trek, další variaci na logickou hru Tetris a už třetí pokračování nejoblíbenějšího sociálního simulátoru Sims. Hry by měly být podporovány většinou v současnosti prodávaných i starších telefonů. Pokud si nejste jisti, zda je vybraná hra určena pro váš typ mobilu, ověřte si tuto skutečnost podle návodu v závěru článku.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Jiří Viktora, Norbert Lapčák 


Star Trek

Na světě existuje opravdu málo kultovních filmových záležitostí, které lidé pamatují již po několik generací. Tak jako v hororovém žánru můžeme za průkopníka označit Hitchcockovo Psycho, ve sci-fi se vedle oblíbených Hvězdných válek staví neméně oblíbený seriál Star Trek. O to větší radost museli mít všichni fanoušci tohoto žánru, když byla oznámena premiéra nového stejnojmenného filmu. Většina fanoušků film pravděpodobně viděla a udělala si na něj svůj vlastní názor, my vám dnes představíme herní variaci tohoto filmu od EA Mobile. Usedněte tedy do lodi USS Enterprise a po boku slavného kapitána Kirka se vydejte vstříc novým dobrodružstvím.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Po příběhové stránce se ve Star Treku ocitáte v těžkých dobách klingonských válek. Na palubě USS Enterprise se vydáte na svou první misi společně s několika známými tvářemi jako legendární kapitán Kirk nebo Spock. Poté už nastávají nekonečná jatka v podobě neustálého kosení nabíhajících nepřátel. V tomto bodě nacházíme největší slabinu celé hry. Většina misí totiž souvisí s neutuchající likvidací obrovského počtu nepřátel, a ani několik bonusů, které během mise posbíráte, nepomůže k odehnání postupně se dostavujícího stereotypu. Největším zážitkem jsou pak souboje s hlavními záporáky dalekých galaxií v podobě mateřských lodí, které zabírají víc než polovinu displeje. K tomu, abyste takovéto lodě a narůstající počet nebezpečných stíhaček okolo stihli zničit, se vám nepochybně hodí systém vylepšování palubních zbraní. Po grafické stránce se také nejedná o žádný skvost, v záplavě bitev však na grafiku stejně nezbude čas. Pro fanoušky je Star Trek tradičně nutností, jinak hra poslouží jako příjemná vzpomínka na stařičké Space Impact.

Star Trek (akční, sci-fi):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HVVCZ na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Harry Potter a Princ dvojí krve

Další hra z dílen EA Mobile, kterou snad ani není potřeba představovat. Z malého kouzelníka Harryho Pottera se záhy po svém prvním knižním vydání stal neuvěřitelný fenomén, který ke čtení dostal miliony dětí po celém světě a do kinosálů přivedl další miliony fanoušků. Jelikož si právě v těchto dnech premiéra nejnovějšího filmového počinu s podtitulem Princ dvojí krve odbyla své „poprvé“, ani v EA neusnuli na vavřínech a připravili pro vás plnohodnotnou licencovanou hru. Příběh samozřejmě čerpá, stejně jako film, z knižní předlohy, a je nutno říci, že se autoři opravdu vynasnažili a téměř do posledního pixelu převedli svět neobyčejného kouzelníka na mobilní displeje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Příběh se odehrává kde jinde než v Bradavicích, které však po nástupu lorda Voldemorta k moci již nejsou bezpečné jako dřív. Autoři připravili opravdu rozsáhlý komplex a přidali i nespočet zajímavých úkolů, které musíte postupně plnit. Dobrou zprávou je, že v ani tak velkém areálu se nikdy neztratíte, šlépěje vám po chvíli bádání vždy ukážou správnou cestu. Pro boj proti nepřátelům budete mít k dispozici nejznámější kouzla ze světa Harryho Pottera. Kdyby vás těžké boje s temnotou příliš unavily, není nic lepšího, než si osladit život jednou ze dvou miniher, a sice tchořičky nebo řachavého Petra, ve kterých si mimo jiné procvičíte svůj postřeh. Grafické zpracování se také povedlo na jedničku a magický svět vás dokáže naprosto pohltit.

Harry Potter a Princ dvojí krve (fantasy, cartoon):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HPXCE na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Tetris Pop

Zdálo se, že všem automatovým hrám bude brzy konec, že už si nikdy nezískají takovou oblibu jako dříve. Opak je ale pravdou. Staré automatové rychlíky stále nechtějí opustit svoje poslední fandy. Díky tomu se objevují další a další reinkarnované klasiky, do nichž spadá i dodnes nestárnoucí tetris. Zatímco na počítačových verzích až do teď horlivě pracují profesionální i amatérská studia programátorů a snaží se předvést opravdu revoluční tetris, na mobilních telefonech to tak bohužel chodit nebude ještě dlouhou dobu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kdo by čekal převod do třetího rozměru a další náročné změny, bude po právu zklamán. I tak tetris z dílen EA Mobile přichází alespoň s několika obměnami a nabídne osm graficky i obtížnostně odlišných světů, z nichž právě ten poslední je obzvlášť vypečený. Mimo to ve hře najdete i další dva módy. V prvním z nich si můžete zvolit nekompromisní časový limit, v tom druhém si zase vyberete z obrovské škály zábavných doplňků. Zvolíte si například, že chcete být omezeni časovým limitem, ale pouze v závislosti na bodovém ohodnocení. Můžete zvolit i možnost, aby byla řada uznána, je potřeba ji mít ohraničenou zelenými kostkami. Tetris Pop se zkrátka rozhodl přidat pár novot, a jak vidno, opravdu se mu to povedlo.

Tetris Pop (logická):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HKNDP na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

The Sims 3

Staří i mladí, učitelé i žáci, sekretářky i šéfové. Zkrátka snad všechny věkové kategorie se setkaly aspoň jednou s populárními Sims, o čemž svědčí i sedm miliónů prodaných kusů druhého dílu tohoto virtuálního společenského světa. Ve stejném duchu se nese i poslední díl, kdy opět zavítáme do virtuálního města, plného přátel, institucí, míst k práci a všeho možného. Svět Sims je opravdu kouzelný, nouze zde není o prodejny, obchody, restaurace nebo samotné rodinné domy, do kterých můžete směle zavítat. Nový díl sociálního simulátoru na mobilech otevřel vrátka i novým funkcím.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kromě žádání o práci nebo nákupu nábytku na vás čeká bohatě rozvrstvená společnost, můžete zde hledat kamarády, pracovní příležitosti, ale také svoje virtuální lásky. Meze se v tomto díle opravdu nekladou. Opodál nestojí ani místa pro tvořivější povahy, což otevírá možnosti nakoupit si rybářské náčiní a jít si zachytat. A takových možností je samozřejmě mnohem více. I graficky si v EA dobře rozvrhli svoje cíle, a i když hra občas působí nedotaženě, ostatní pasáže to skvěle zachrání. A zaplní vás i po stránce hratelnosti, která je, jak jsme zvyklí, opět na velmi vysoké úrovni. The Sims 3 se opět ukazuje v tom nejlepším světle. Velké město plné příležitostí, plno zábavy a plno lidí. Na co ještě čekáte?

The Sims 3 (sociální simulátor):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HMFDF na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)


Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).


© 2009 ELECTRONIC ARTS INC. ALL RIGHTS RESERVED.

Váš názor Další článek: V Japonsku mají první solární a odolné véčko s 8 Mpx

Témata článku: Mobilní hry, Harry Potter, Časový limit, Temno, Kinosál, Magický svět, Staré auto, Pot, Kouzelník, Velké město


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80