Herní novinky: Treasure of Egypt a Gish

Zlomte kletbu a najděte tajemný zlatý poklad mrtvého faraóna. Klasika z PC se dostává do mobilů, zahrajte si Gish!

Vyzkoušejte nejčerstvější novinky v mobilních hrách: galaktickou arkádu Absolute Twin Blades, logickou postřehovku Treasure of Egypt, sportovní multihru Absolute Summer Sports a klasiku známou z PC Gish. Hry by měly být podporovány většinou v současnosti prodávaných i starších telefonů. Pokud si nejste jisti, zda je vybraná hra určena pro váš typ mobilu, ověřte si tuto skutečnost podle návodu v závěru článku.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Jiří Viktora, Norbert Lapčák


Absolute Twin Blades

Jak jste nepochybně všichni postřehli, léto je konečně tady a s ním i spousta možností. Školáci na dva měsíce vypínají a jejich rodiče si berou tolik vytouženou dovolenou, aby si rodinka pořádně užila jednu z mála chvil strávených pohromadě. Jenže ouha, finanční krize se projevila, a najednou si žádný Egypt si dovolit nemůžete. „Nevadí, ještě by mě unesli“, řeknete si. Česká republika je ostatně také zajímavým místem. Když se ale podíváte z okna, při pohledu na okna zbičovaná kapkami deště o velikosti menšího kamínku, záhy zmizí i sny o hezkém počasí, zmrzlině či pikniku v parku. Nicméně nezoufejte. Ještě je tady plán „B“, a sice pokoření galaxie!

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Příběh Absolute Twin Blades se totiž nese v pořádné sci-fi atmosféře. Před vámi stojí výzva v podobě padesáti galaxií (což jsou vlastně jednotlivé úrovně), vy je nejdřív musíte zničit (rozumějte rozbít všechny cihličky) a po kratičké oslavě hurá na tažení proti další galaxii. O trhák se tedy zrovna dvakrát nejedná, ale aspoň v tom najdeme špetku originality. To se už ovšem nedá říci o herním mechanismu, kde tvůrci jasně čerpali z logické pecky Super Breakout, i když to na první pohled asi nepoznáte. Plošiny jsou totiž postaveny proti sobě, ale nutnost znát úhly dopadu a odrazu zůstala. Až přituhne, k dispozici budete mít různé power-upy a bonusy, pomocí kterých Marťany pošlete do pekel definitivně. Po grafické stránce se jedná o hru pestrou a plnou rozmanitých barev. Pokud tedy nevíte, co podniknout za špatného počasí, Absolute Twin Blades je jasnou volbou.

Absolute Twin Blades (arkáda):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HSFKU na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Treasure of Egypt

U dovolené můžeme opět zůstat. Když se tedy do Egypta letos nedostanete a neuchvátil vás ani Absolute Twin Blades, nebrečte, je tady java soubor poslední záchrany. Řeč je o další logické hříčce s názvem Treasure of Egypt, u které vycítíte exotiku už v názvu. Ale na nějaké oddechování zapomeňte, nepočítám-li prvních pár úrovní, buďte si jisti, že vás Egypt dokáže pořádně potrápit a zvýšit váš tep na světelnou rychlost. Jste připraveni najít tajemný zlatý poklad mrtvého faraona?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Tisíce století do minulosti, v horkých písečných dunách starého Egypta, byl pochován jeden z velkomožných princů a s ním i jeho pohádkový poklad. Jeho hrob byl však zaklet tak, aby již nikdo nikdy nenašel cestu ke knížeti a jeho tehdejším financím. Vám je však nějaká kletba zcela ukradena a poklad je vaší jedinou cestou z chudoby. K uvolnění kletby budete potřebovat hlavně velkou porci logického a postřehového myšlení (kam se poděly mumie). Jednoduše řečeno, musíte vždy v předem daném počtu možných pohybů dostat truhlu s pokladem přes různé překážky na určené místo. Jednoduché, avšak nesmírně chytlavé. V pozdějších úrovních se nejeden opravdu zapotí. Minimálně na několik hodin vás tedy Treasure of Egypt chytne a jen tak nepustí. Ještě pořád nevěříte na kletby?

Treasure of Egypt (logická):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HHQXW na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Absolute Summer Sports

Koupaliště praskají ve švech, běžecké ovály jsou plné sportovců a zatímco fotbalistům končí ligová utrpení, vývojáři se mezitím předhánějí, kolik kdo vypustí na svět sportovních her. Těch totiž není nikdy dost, zvlášť v létě. Ani Absolute Summer Sports není výjimkou a sází na osvědčené letní disciplíny. Konkrétně jde o jízdu na koni, běh na 100 m, střelba, koule, skok daleký, skok do vody, šerm, gymnastika, střelba z luku nebo třeba 100 m překážek. Možností je spousta, tedy pokud nepočítáme výběr z pouhých dvanácti národností, mezi kterými bohužel nenajdeme Českou ani Slovenskou republiku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Třikrát hurá můžeme zvolat ke grafickému zpracování. Je sice jednoduché, ale hře nastavuje skvělou atmosféru, jakou známe například z legendárního Playmana, jehož výrazná populace hráčů považuje za vůbec nejlepšího sportovce na mobilech. A u Playmana neskončíme ani při grafickém zpracování. Vlasatý sportovec se také stal průkopníkem, co se ovládání týče. I od něho se vývojáři notně přiučili a na Absolute Summer Sports je jeho vliv výrazně znát. Výtku bychom měli snad pouze k absenci šampionátu, jehož slabou náhražkou je pouze jednoduchý mód.

Absolute Summer Sports (sportovní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HLGNS na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Gish

Už na stolních počítačích znamenal Gish nepředstavitelnou moc, ze které si svůj díl rozhodli ukrojit i vývojáři mobilního remaku. Na uvedení na trh čekalo mnoho hráčů a v Čechách především, protože právě za vývojem Gishe stojí i jeden český zástupce. Co je to vlastně Gish? Podstata Gishe leží v jeho tvaru, jejž dokáže libovolně měnit. Může zůstat tekutý, tím pádem se smrskne a snadno se dostane i přes ty nejmenší mezery, může zvětšit hustotu svého „těla“ a zákonitě zbourat zeď. Také se dokáže pohybovat po zdech a stropech nebo jednoduše klouzat po svislém povrchu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Gish tak jednoduše putuje kanalizací nebo nitrem Země a během svých cest nachází tajné chodby nebo nepřátele. Právě cit pro prokreslenost jednotlivých levelů dělá Gishe pro milní telefony výbornou hrou a titul, nejen že není lineární, ale dokonce je zábavný po celou dobu hraní. Vyzkoušet můžete i chytlavý bluetooth multiplayer. Podobných her na mobily se objevila spousta a známá Sola Rola nebo neprávem opomíjená Sushi Mania jsou jen důkazy, že oblíbené casual hry z jiných platforem mají své místo i na mobilních telefonech. Jen tak dál!

Gish (plošinovka):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HZEFT na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)


Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).

Diskuze (2) Další článek: Nejlepším červnovým blogem se stává…

Témata článku: Mobilní hry, Střelba, Egypt, Špatné počasí, Piknik

Určitě si přečtěte