HipTop - další fotografie a praktické zkušenosti

Když jsme v únoru letošního roku poprvé informovali o revolučním chytrém telefonu HipTop, snad jsme ani my nevěřili, že se skutečně začne prodávat.
HipTop - další fotografie a praktické zkušenosti

Poměrně revoluční (svým konstrukčním řešením) komunikátor HipTop společnosti Danger se vydal na cestu do našich kapes a domácností - ve světě jej již začíná prodávat pod svou vlastní značkou přímo T-Mobile. Stalo se tedy přesně to, co jsme začátkem letošního roku předpovídali - HipTop je v síti T-mobile a zřejmě to nebude příliš dlouho trvat a dočkáme se jej i u nás.

Abyste však věděli, nač se můžete připravit za cenu nepřevyšující deset tisíc korun, připravili jsme pro vás několik nových obrázků a fotografií.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Vždy znovu nás na tomto zařízení zaujme způsob otevírání displeje - ten se totiž otáčí na kloubu umístěném nad klávesnicí. Klávesnice je poměrně velká a dá se na ní pohodlně psát. Pro komunikaci najdete plnohodnotný AOL Instant Messenger.

Klepněte pro větší obrázek

Miniaturní modul digitálního fotoaparátu již dnes patří mezi neodmyslitelné příslušenství každého zařízení této kategorie. Existuje i pro Hiptop - i když na černobílém displeji si detailních fotografií příliš neužijete. Obrázky však lze odesílat jak prostřednictvím plnohodnotného e-mailového prohlížeče, tak prostřednictvím multimediálních MMS zpráv.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Své e-mailové zprávy či fotografie si však můžete prohlížet (mimo Hiptop) také na webových stránkách T-Mobilu. Uznejte sami, že na velkém monitoru stolního počítače vypadají fotografie hned o poznání lépe.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Pro rychlou komunikaci se stolním počítačem můžete použít služeb USB portu - na prvním obrázku jej můžete vidět jako důkaz pravdivosti tohoto tvrzení. Ovládací kolečko na pravé straně je průhledné a může blikat několika různými barvami a tak vás informovat o příchozím hovoru.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Je Hiptop velké nebo malé zařízení? Zde si můžete udělat svůj názor sami - na první pohled je menší než komunikátor XDA, nicméně jeho šířka (či chcete-li tloušťka) bude zřejmě větší.

Základní parametry:

 • Síť: GSM (CDMA)
 • Displej: 2,6“, 240 x 160 pixelů, 16 odstínů barev, podsvětlený
 • Paměť: 16 MB RAM, 4 MB flash ROM
 • Rozměry: 116 x  65 x 28 mm
 • Hmotnost: 150 g
 • Baterie: Li-Ion
 • Porty: USB, IrDA, port pro příslušenství a handsfree
 • Zvuk:  8 hlasý MIDI syntetizer
 • Vyzvánění: vibrační, MIDI vyzvánění, mačkací kolečko zářící několika barvami
 • Email: 3 účty, přílohy formátu PDF, Word a obrázky
 • Příslušenství: osobní handsfree, digitální fotoaparát
 • Další funkce a vlastnosti: GPRS, html  


Na závěr mne napadá malá anketa: tipněte si, kdy se toto zařízení objeví také v nabídce našeho T-Mobilu? Své tipy můžete psát do diskuse pod článkem.


Fotografie pořídil a zařízení důkladně testoval Rizwan Malik.

Diskuze (3) Další článek: Nový Nec N8 – totální nasazení barvy

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Fotografie, Zkušenost, Malá anketa, Foto

Určitě si přečtěte