Hlasová SMS: sedněte a poslouchejte

Paegas nabízí pro své zákazníky novou službu Hlasová SMS, která umožňuje posílání textových zpráv nejen na mobilní telefony ve stejné síti, ale také na pevnou telefonní linku. Jak se tato služba ovládá a co skutečně dokáže?
Hlasová SMS: sedněte a poslouchejte

Služba hlasových textovém je spuštěna od pondělí dvanáctého listopadu a je k dispozici všem zákazníkům sítě Paegas. Služba funguje tak, že při odesílání hlasové textovou musíte poslat zprávu obsahující klíčové slovo CTI – celá textovou tedy bude vypadat takto:

CTI0507322165_Ahoj, brzy budu doma

Takto napsanou textovku poté musíte odeslat na číslo 4616. Po odeslání zprávy se bude systém snažit okamžitě dovolat příjemci. Bude-li při prvním pokusu neúspěšný, bude svoji snahu opakovat opět deset minut po prvním pokusu. Pokud ani druhý pokus o spojení s příjemcem nevyjde, pokusí se o zdárné dokončení úkolu znovu po půl hodině.

Ono to mluví česky!

Poté, co příjemce volání systému přijme, je mu přehrána (poměrně dlouhá) úvodní informace o doručování zpráv a poté je zpráva dvakrát přečtena elektronických hlasem. Při vytváření zvukové podoby zprávy systém navíc doplní českou diakritiku. Pokud příjemce zprávu obdržel, dostanete po malé chvíli potvrzovací textovku s informacemi o doručení. V případě neúspěchu budete informování o důvodu nedoručení (nezastižení adresáta nebo nesprávně zadané číslo).

Hlasová SMS však umožňuje také nastavení doručení odeslané zprávy na přesně stanovenou dobu.  Pokud tedy chcete doručit zprávu ve tři hodiny odpoledne, stačí odeslat zprávu ve tvaru:

+1500_ CTI0507322165_Ahoj, brzy budu doma

Služba umožňuje i odesílání hlasové textovku v angličtině – pro odeslání takové zprávy pouze změníte klíčové slovo CTI na VOX a text zprávy napíšete anglicky.

Každá švanda něco stojí

Kolik za to všechno zaplatíte? Nejdříve ze všeho zaplatíte za odeslání textovky běžnou cenu podle vašeho tarifu. Za příchozí textovku potvrzující úspěšné doručení zprávy zaplatíte tři koruny patnáct haléřů. Službu jsme také několikrát úspěšně vyzkoušeli a byli jsme docela překvapeni kvalitou čteného překladu. Ve všech případech byla zpráva úspěšně doručena bez znatelných prodlev.

Diskuze (31) Další článek: 12.11.2001 22:37 Poslouchejte rádio Impuls v úterý 13. listopadu....

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, SMS, Sed, Hlas


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70