Hlasová SMS: sedněte a poslouchejte

Paegas nabízí pro své zákazníky novou službu Hlasová SMS, která umožňuje posílání textových zpráv nejen na mobilní telefony ve stejné síti, ale také na pevnou telefonní linku. Jak se tato služba ovládá a co skutečně dokáže?
Hlasová SMS: sedněte a poslouchejte

Služba hlasových textovém je spuštěna od pondělí dvanáctého listopadu a je k dispozici všem zákazníkům sítě Paegas. Služba funguje tak, že při odesílání hlasové textovou musíte poslat zprávu obsahující klíčové slovo CTI – celá textovou tedy bude vypadat takto:

CTI0507322165_Ahoj, brzy budu doma

Takto napsanou textovku poté musíte odeslat na číslo 4616. Po odeslání zprávy se bude systém snažit okamžitě dovolat příjemci. Bude-li při prvním pokusu neúspěšný, bude svoji snahu opakovat opět deset minut po prvním pokusu. Pokud ani druhý pokus o spojení s příjemcem nevyjde, pokusí se o zdárné dokončení úkolu znovu po půl hodině.

Ono to mluví česky!

Poté, co příjemce volání systému přijme, je mu přehrána (poměrně dlouhá) úvodní informace o doručování zpráv a poté je zpráva dvakrát přečtena elektronických hlasem. Při vytváření zvukové podoby zprávy systém navíc doplní českou diakritiku. Pokud příjemce zprávu obdržel, dostanete po malé chvíli potvrzovací textovku s informacemi o doručení. V případě neúspěchu budete informování o důvodu nedoručení (nezastižení adresáta nebo nesprávně zadané číslo).

Hlasová SMS však umožňuje také nastavení doručení odeslané zprávy na přesně stanovenou dobu.  Pokud tedy chcete doručit zprávu ve tři hodiny odpoledne, stačí odeslat zprávu ve tvaru:

+1500_ CTI0507322165_Ahoj, brzy budu doma

Služba umožňuje i odesílání hlasové textovku v angličtině – pro odeslání takové zprávy pouze změníte klíčové slovo CTI na VOX a text zprávy napíšete anglicky.

Každá švanda něco stojí

Kolik za to všechno zaplatíte? Nejdříve ze všeho zaplatíte za odeslání textovky běžnou cenu podle vašeho tarifu. Za příchozí textovku potvrzující úspěšné doručení zprávy zaplatíte tři koruny patnáct haléřů. Službu jsme také několikrát úspěšně vyzkoušeli a byli jsme docela překvapeni kvalitou čteného překladu. Ve všech případech byla zpráva úspěšně doručena bez znatelných prodlev.

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, SMS, Hlas

Určitě si přečtěte

Apple iPhone 8: každoroční upgrade ve stejném těle [recenze]

Apple iPhone 8: každoroční upgrade ve stejném těle [recenze]

** Tělo je prakticky stejné, až na skleněná záda ** Procesor je bestie, Apple předběhl konkurenci na řádný kus ** S designem si výrobce moc hlavu nelámal

Včera | Michlovský Jakub | 19

Computer Extra: Kompletní rádce výběrem komponent a sestavením počítače

Computer Extra: Kompletní rádce výběrem komponent a sestavením počítače

** Výběr nejlepších a nejvýhodnějších komponent ** Podrobný fotonávod pro sestavení počítače ** Hledání chyb, ladění a přetaktování

18.  10.  2017 | časopis Computer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Nové iPhony, Nokie a hrstka slev, to je říjnový ceník T-Mobilu

Nové iPhony, Nokie a hrstka slev, to je říjnový ceník T-Mobilu

** 64GB iPhone 8 pořídíte za cenu lehce přesahující 21 tisíc ** O tisícovku zlevnila dvojice Samsungů Galaxy A3 a A5 (2017) ** S cenou dolů šly modely Huawei, třeba Mate 9 o 2 000 Kč

30.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 5