Hodinkami teď zaplatíte, i když to vaše banka neumí. Revolut spustil Fitbit Pay

  • Nemusíte čekat na svoji banku, Fitbit Pay teď podporuje i Revolut
  • Placení podporují hodinky Versa, Ionic a náramek Charge 3
  • Přidání karty je otázka několika minut a hned ji můžete používat

V poslední době často skloňovaný fintech Revolut spustil podporu pro Fitbit Pay, tedy možnost platit chytrými hodinkami Fitbit Versa nebo Ionic, případně chytrým náramkem Fitbit Charge 3. Ke spuštění došlo o víkendu a Revolut tím na našem trhu doplnil Monetu a Komerční banku, které Fitbit Pay podporují od září, resp. listopadu loňského roku.

Revolut je mobilní banka, u které můžete mít bankovní účty v několika měnách včetně českých korun. Hlavní benefit Revolutu je v používání mezibankovních kurzů měn, což vám může ušetřit peníze při platbě v cizí měně. K účtu můžete mít fyzickou kartu, u které platíte za doručení asi 150 Kč. Základní tarif je zdarma, má ale omezení stran limitů pro výběr z bankomatu a bezhotovostních plateb. Revolut pak nabízí ještě placené tarify Premium a Metal s vyššími limity a dalšími doplňkovými službami.

Jak dostat Revolut do hodinek

Přidání platební karty je jednoduché, stačí mít fyzickou platební kartu (virtuální nejsou podporované). V aplikaci Fitbit vyberete záložku Wallet, aplikace ověří, že máte hodinky zabezpečené, tzn musíte vytvořit PIN, který po vás budou hodinky chtít zadat. Když hodinky sundáte, zamknou se a placení nefunguje. Až s nasazením a zadáním PINu se placení znovu zapne. Zadáním správného PINu dojde k autorizaci uživatele. Je to velmi podobný systém, jako používá třeba Apple u svých Watch.

Edit: Použít můžete i virtuální Revolut-kartu. Musí být ale od MasterCard. Revolut se s Visou asi nedohodl, takže situace je stejná jako u Google Pay, kde je Revolut Visu také nepodporuje.

Následně stačí vyplnit číslo karty, platnost karty a CVV kód. Aplikace sama vás pak provede nastavením a ověřením přes SMS kód, tím je hotovo. Platit hodinkami můžete u jakéhokoli bezkontaktního terminálu a u většiny u jich nebude vyžadován PIN. Platba je autorizovaná tím, že máte na ruce hodinky, které jsou odemknuté pomocí PINu. Znovu podobně jako to má Apple Pay. Pokud po vám přeci jen terminál bude chtít PIN, zadejte PIN k plastové kartě.

Diskuze (11) Další článek: Průstřel jako nutný doplněk. Kreativní komunita sdílí tapety pro Galaxy S10

Témata článku: Revolut, Aplikace, Apple Pay, Fitbit Pay, Komerční banka, Fitbit, Bezkontaktní platby, Přidání, Náramek, Wallet, PIN, Placení, Měna, Platební karta, Fitbit Versa, Charge, Fitbit Charge


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 140

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 6 Pro — Proč měnit, co skvěle funguje?

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 6 Pro — Proč měnit, co skvěle funguje?

** Osvědčený recept z dílny Xiaomi, který pořád funguje ** NFC a USB-C se řadě Redmi bohužel stále vyhýbá ** Ve srovnání s předchůdcem pouze kosmetický facelift

Martin Herodek | 25

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 67

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 19