Hodinky Realme Watch S dostaly měřič SpO2, jemnější displej a větší baterii

Značka Realme dnes představila své druhé chytré hodinky, model Realme Watch S, který je formálním nástupcem hodinek Realme Watch. A ty si svou premiéru odbyly letos v květnu. Nový model přechází ze čtvercového na kulatý displeje, takže má celek daleko blíže k běžným náramkovým hodinkám. Mezi největší přídavky patří měřič okysličení krve, jemnější displej či větší kapacita baterie, která se postará až o 15denní výdrž na jedno nabití.

Hodinky se pyšní 1,3" kruhovým displejem s rozlišením 360 × 360 pix, který je chráněn odolným sklem Gorilla Glass. Přesnou generaci ale výrobce neuvádí, stejně jako technologii displeje. OLED to však zřejmě nebude. Displej je samozřejmě dotykový, podporuje automatickou regulaci jasu a také tmavý systémový režim. Hliníkové tělo splňuje odolnost IP68, výrobce však explicitně uvádí, že Watch S nejsou vhodné do vany ani při plavání v bazénu.

Na vnitřní straně hodinek je připraven měřič srdečního tepu a také čidlo, které pozná, že máte hodinky nasazeny na ruce. Baterii o kapacitě 390 mAh dobíjíte prostřednictvím magnetické kolébky, kterou přicvaknete na vnitřní stranu hodinek. Realme uvádí výdrž až 15 dní v laboratorních podmínkách a v teoretické rovině, v praxi bude určitě nižší. Jenže oproti často dvoudenním hodinkách stále velmi slušná. Použité silikonové řemínky mají šířku 22 mm.

Oficiální prezentace k hodinkám Realme Watch S:

Hodinky na zápěstí změří srdeční tep, okysličení krve, změří kvalitu spánku, počítají kroky, evidují pití vody a upozorňuji na vaši nečinnost. Připraveno je i šestnáct cvičení, která můžete ručně aktivovat. Na zápěstí se budou zrcadlit notifikace z telefonu, příchozí hovory půjde rychle odmítat. Jinak je aplikační výbava základní (stopky, počasí, ovladače hudby a foťáku), ciferníků je zatím jen 12, brzy my mělo přibýt až sto dalších. Systém je v hodinkách uzavřený, takže s nějakou větší porcí dalších aplikací spíše nepočítejte.

Hodinky ke komunikaci s telefonem využívají Bluetooth 5.0 a aktuálně jej spojíte pouze s Androidy (verze 5.0 a výše). Na komunikaci s iOS zařízeními se prý úpěnlivě pracuje. V zahraniční jsou hodinky naceněny zhruba na 80 EUR, což v přepočtu dělá necelých 2 200 Kč. Budoucí prodeje těchto hodinek v Česku, však zatím potvrzeny nemáme. Čekáme na vyjádření českého zastoupení Realme.

Zdroj Realme

Diskuze (1) Další článek: Pokles prodeje smartphonů Xperia se zastavil. Byznys je pro Sony mírně ziskový

Témata článku: Realme, Android, IP68, Chytré hodinky, iOS, Baterie, Zdraví, Hodinky, Bluetooth, Gorilla Glass, Zvýšená odolnost, Voděodolnost, Měření, Výdrž, SPO2, Velká baterie, Jemný displej, Vnitřní strana, Měřič, Česká republika, Stopky, Srdeční tep, Displej, Okysličení


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40

RECENZE: Realme 6 – Tahle výbava za tyhle peníze? Konkurence by měla zpozornět

RECENZE: Realme 6 – Tahle výbava za tyhle peníze? Konkurence by měla zpozornět

** Realme 6 je nejlevnější telefonem na trhu s 90Hz displejem ** S 30W adaptérem dokáže telefon dobít z nuly na sto do 60 minut ** Čtyři fotosnímače sice neumí zázraky, ale ostudu neudělají

Milan Měchura | 12