Hodinky s vodotryskem? Nikoliv, s mobilem!

Hodinky Samsung SPH-WP10 vypadají jako obyčejné digitálky. Ale již při bližším pohledu zjistíte, že tomu tak není. Z hodinek totiž čouhá malá anténka…
Hodinky s vodotryskem? Nikoliv, s mobilem!
Hodinky Samsung SPH-WP10 vypadají jako obyčejné digitálky. Ale již při bližším pohledu zjistíte, že tomu tak není. Z hodinek totiž čouhá malá anténka…

Umístit mobilní telefon do hodinek – čin, o kterém se před několika málo lety nikomu ani nezdálo – se povedl korejské firmě Samsung. Náramkový telefon Samsung SPH-WP10 se začne prodávat již na jaře tohoto roku na asijských a amerických trzích, bohužel, jako obvykle si na něj budeme muset v Evropě ještě chvíli počkat.

Mluvím do hodinek…

… a hodinky mluví na mne. Jak vlastně tato korejská novinka vypadá? Tělo je velmi podobné běžným náramkovým hodinkám, jen na levé straně mají rozšíření. V něm se skrývá mikrofon, do kterého během telefonování mluvíte a vysílací část s miniaturní pevnou anténou. Velikost hodinek je pouze 67 x 58 x 20 mm, hmotnost mají 39 gramů. Grafický displej dokáže zobrazit 128 x 64 bodů a až pět řádků textu.

I přes svou malou velikost není „telefon“ žádné ořezávátko. Z nadstandardních funkcí se může chlubit kalkulačkou, kalendářem s plánovačem, samozřejmostí je čas (vždyť jsou to hodinky!) a možnost nastavit několik alarmů. Dále 250 pozic pro položky v telefonním seznamu, textovek a diář; hlasové vytáčení můžete použít na dvacet čísel z telefonního seznamu a pro ovládání některých funkcí z menu telefonu. Na příchozí hovor můžete být upozorněni jednou ze 17 vyzváněcích melodií a/nebo vibračním vyzváněním. Baterie je typu Li-Ion a udrží hodinky až 60 hodin v pohotovostním režimu nebo 2 hodiny při hovoru.

Rozum zůstává stát…

… jak se to tam všechno podařilo dostat. Představte si jen velikost karty SIM! A to hodinky obsahují ještě baterii a konektor pro připojení sluchátka. Ano, s novým Samsungem si bohužel bez sluchátka nezavoláte, což je jeho asi největší vada na kráse. Určitě pohodlnější by bylo sluchátko připojené bezdrátově pomocí BlueTooth technologie nebo malý reproduktor a mikrofon – hodinky byste jen přiložili k uchu a mluvili byste. Ovládání bude asi nepohodlné a psaní SMS si nedovedu představit. Zatím se také ještě neví, kolik bude tento „kombinátor stát.

Témata článku: Samsung, Hodinky, Mobil

Určitě si přečtěte

TCL Movetime MT10G: dobře promyšlený kompromis [recenze]

TCL Movetime MT10G: dobře promyšlený kompromis [recenze]

** TCL Movetime jsou hodinky pro méně náročné uživatele ** Změří tep, spánek, sportovní aktivity a vydrží nabité dva dny ** Nevýhodou je použití vlastní uzavřené platformy

25.  10.  2017 | Miksa Martin | 10

Leatherman Tread: Tak trochu jiná nositelnost

Leatherman Tread: Tak trochu jiná nositelnost

** Ocelový náramek skrývá 29 nástrojů, které máte stále při sobě. ** Tread je masivní, těžký a drahý, ale stejně se vám bude líbit. ** Leatherman má také Tread Tempo s hodinkami, chystá se do ČR.

20.  10.  2017 | Kůžel Filip | 16