Hodinky s vysílačkou, MP3 přehrávačem a hlavně zábava

Dnes vám přinášíme hned dvoje zajímavé hodinky. První umí komunikovat a ty druhé zase zpívat. Podíváme se také na zajímavé příslušenství k bluetoothovým mobilům a nakonec vyženeme nudu z domu!
Hodinky s vysílačkou, MP3 přehrávačem a hlavně zábava

Jak se do lesa volá

Vzpomínáte si na doby, kdy jsme se zatajeným dechem sledovali seriál Knight Rider, ve kterém si budoucí král plážových záchranářů David Hasselhoff coby Michel Knight nezřídka přivolával mluvením do hodinek svého věrného Kita? Stejný pocit můžete zažít také, až budete miniaturní vysílačkou ukrytou v náramkových hodinkách přivolávat manželku, ať pro vás přijede do vaší oblíbené restaurace. Pokud tedy nebude bydlet daleko.

Klepněte pro větší obrázek 

Například v tomto webovém obchodě si můžete za necelých osm britských liber pořídit rovnou dvoje tyto hodinky. Výrobce udává dosah vysílaček přibližně dvě stě padesát stop, což je něco pod devadesát metrů. Není to tedy nic pro dálkové hovory, ale pro komunikaci s někým, kdo čeká v autě před budovou, to stačit bude. Dodávané dobíjecí akumulátory bydlí v tubusu na pravém boku hodinek a napájí pouze vysílačku, jednoduché digitálky mají vlastní baterii. To je fajn; když už se s vybitou vysílačkou nikomu nedovoláte, budete alespoň vědět, kolik je hodin.

S displejem na uchu

Bezdrátová Bluetooth sluchátka jsou dnes již neodmyslitelným doplňkem mobilního telefonu mnohých z nás. Přece jenom při mnohých činnostech je bezpečnější i pohodlnější nemuset držet jednou rukou sluchátko přímo u ucha. Však co si budeme povídat; kdo bezdrátové sluchátko jednou zkusil, již nechce telefonovat jinak.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Až doposud však byly tyto doplňky užitečné, ale nesdílné. Pokud někdo volal, museli jste se spolehnout maximálně na rozpoznání vyzváněcí melodie – jiný způsob identifikace volajícího bez pohledu na telefon v podstatě neexistovala. Známý výrobce těchto periferií, společnost Jabra, však představila nový model svého sluchátka BT800. To na rozdíl od většiny konkurenčních výrobků obsahuje černobílý grafický displej o rozlišení 21 × 64 obrazových bodů. Není to mnoho, ale na zobrazení telefonního čísla volající stanice to stačí. Sluchátko váží pouze pětadvacet gramů a na jedno nabití vestavěného akumulátoru vydrží 128 hodin v pohotovosti, nebo uskuteční až šest hodin hlasového hovoru. Dobíjení probíhá prostřednictvím dodávaného USB kabelu přímo z počítače. Cena prozatím nebyla stanovena.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Hudební kabinet na vašem zápěstí

Hudba ve formátu MP3 je stále častější součástí našeho života. Podpora tohoto formátu se dostává do zařízení, ve kterých bychom ji ještě před časem asi nečekali. Sice si ještě nějaký ten pátek počkáme na MP3 přehrávač v každé rychlovarné konvici, ale na přehrávač v náramkových hodinkách již čekat nemusíme. Ty nejnovější představil Samsung.

Model označený YP-W3 přehrává kromě již zmíněných empétrojek také hudební soubory ve formátu WMA společnosti Microsoft i ve volném formátu OGG. Nikdo tedy nepřijde zkrátka, což platí také o dalších parametrech. Podle dostupných informací nabízejí hodinky 128 megabajtů vnitřní paměti rozšiřitelných pomocí karet miniSD, vestavěný akumulátor dokáže napájet přehrávač až osm hodin. To je poměrně slušný výkon vzhledem k tomu, že baterie musí živit také grafický displej. Ještě vodotrysk a budou nedostižné.

Nudíte se o pauze? Sejměte kolegu z tanku!

Za necelých třicet liber se můžete s kolegou, synkem či kýmkoli jiným vyřádit do sytosti s dvojicí dálkově řízených miniaturních tančíků. Dvojice tanků Sherman je vyrobena v měřítku 1:64 a dodávaným infračerveným dálkovým ovládáním můžete řídit nejen jejich pohyb, ale také pohyb střelecké věže. Samotný ovladač má vzhled ručního útočného granátu a věřte nebo ne, z tančíku se dá i střílet. Kromě obyčejných střel však používáte infračervený paprsek, který musí zasáhnout tank soupeře – ten se po zásahu přestane pohybovat a vestavěný reproduktorek přehraje autentický výbuch. Už jste někdy zažili bitevní vřavu mezi dokumenty na pracovním stole? Těšte se, výrobce prý chystá také tanky ovládané přes Bluetooth.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázek

Pro závodní jezdce jen to nejlepší

Dnešní blbůstka týdne sice není příliš mobilní, ale i tak si určitě zaslouží své místo v našich mobilitkách. V Japonsku si totiž můžete koupit závodní rám určený pro herní konzoli Sony PlayStation 2. Obsahuje vše potřebné k tomu, abyste si hraní závodních her opravdu vychutnali do sytosti – ve speciální skládací sedačce se budete cítit jako ve skutečném závoďáku a pokud k tomu připočtete ještě tolik potřebné pedály a ForceFeedback volant s řadicí pákou, dostáváme se již do herního nebe. To vše pořídíte za třicet tisíc jenů a zapomenout nesmíte ani na handsfree sadu, protože za jízdy se přece mobil v ruce nedrží.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Ostatní, Hodinky, Vysílač

Určitě si přečtěte

Leatherman Tread: Tak trochu jiná nositelnost

Leatherman Tread: Tak trochu jiná nositelnost

** Ocelový náramek skrývá 29 nástrojů, které máte stále při sobě. ** Tread je masivní, těžký a drahý, ale stejně se vám bude líbit. ** Leatherman má také Tread Tempo s hodinkami, chystá se do ČR.

Včera | Kůžel Filip | 16

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

** Druhá generace hodinek od Huawei přináší edice Classic a Sport ** Sportovnější model obsahuje LTE konektivitu ** Hodinky by tak teoreticky mohly být naprosto nezávislé na smartphonu

21.  9.  2017 | Láska Jan | 6

Apple Watch 3 jsou navenek stejné. Červená korunka ale značí schopnost telefonovat

Apple Watch 3 jsou navenek stejné. Červená korunka ale značí schopnost telefonovat

** Chytré hodinky Apple Watch si drží stejný design i ve třetí generaci ** Verze Cellular přidává mobilní hlasovou i datovou konektivitu ** S českými operátory se Apple na jejím prodeji ale zatím nedohodl

12.  9.  2017 | Láska Jan | 9