Holandský oblázek: Philips Fisio 820

Obrázková show mobilu patřícího na špici nabídky stáje Philips. Model Philips Fisio 820 vás překvapí nejen svým barevným displejem, ale i spoustou dalších věcí. Vyplatí se na něj počkat?
Holandský oblázek: Philips Fisio 820
Kapitoly článku

Model Philips Fisio 820 patří na špici nabídky holandského výrobce mobilů. Stručné informace jsme vám přinesli již dříve, nyní nastal čas představit si jej podrobněji.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Barevná budoucnost

Nové Fisio 820 bude patřit mezi první mobily s barevným displejem na trhu. Jednoznačně lze o něm prohlásit, že se jedná o telefon spadající do manažerské třídy, čemuž bude odpovídat i jeho cena, která v tuto chvíli není známá.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Kompletní módní přehlídka

Rozměry nového mobilu Fisio 820 leckoho překvapí. Je to doslova kapesní mobil. Z obrázků je patrná integrovaná anténa a bylo by s podivem, kdyby tomu bylo jinak. Na trhu se objeví celkem ve třech barevných variantách, jmenovitě v barvě rudě červené, světle modré a zlaté metalíze.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Hlavním poznávacím prvkem telefonu je jistě jeho velký barevný displej o rozměrech 112 x 112 bodů. Displej dokáže zobrazit 256 barev, tedy stejně jako konkurenční Ericsson T68. Komfortní je práce s textovkami, to vše díky displeji, který zobrazí devět řádků textu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Kurzor hledejte v numerické klávesnici

Díky barevnému displeji budou mít jeho uživatelé více příležitostí si telefon upravit k obrazu svému pomocí oblíbených obrázků, barevného pozadí nebo animovaných šetřičů. Pro úpravu vlastních obrázků bude k dispozici speciální software, který obdržíte společně s telefonem.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Komunikuje s rozumem

Novinkou v řadách Philipse je přítomnost GPRS a technologie pro bezdrátové propojení dvou zařízení - Bluetooth. Podle výrobce se má jednat o jedno z nejrychlejších datových připojení GPRS a konfigurace timeslotů 4+2 tomu jen napovídá. GPRS využijete hlavně při práci s emailem. V telefonu můžete obhospodařovat celkem dvě emailové adresy. Pomocí emailu lze posílat, ale také přijímat obrázky jako přiložený soubor. Pro spojení a synchronizaci dat použijeme Bluetooth. Ti, kteří Bluetooth nemají se budou muset spokojit s USB synchronizací.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Pro snazší ovládání mobilu je k dispozici 40 hlasových povelů. Jednoduše například vyslovíte „připoj mě k Internetu“ a rázem budete surfovat na WAPu. Samozřejmostí je i hlasové vytáčení. Pro krátké poznámky můžete využít vestavěný diktafon s kapacitou 30 sekund. Telefonní seznam je vícepoložkový a naládovat do něj můžete 300 kontaktů, obsahujících pět telefonních čísel a jednu e-mailovou adresu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Jen tak se neudýchá

Jednou z hlavních zbraní nového Fisia 820 bude jeho abnormální doba výdrže na jedno nabití. Výrobce udává pohotovostní dobu přes dva týdny, tedy více jak 400 hodin a dobu hovoru pět a půl hodiny. Je s podivem, že hodnoty se týkají standardní Li-Ion baterie s kapacitou 700 mAh.

Klepněte pro větší obrázek

Na trhu se Fisio 820 objeví až ve druhém čtvrtletí tohoto roku a při rozumné ceně si jistě najde své fanoušky. Zamrzet může jen absence IrDA portu, který je v manažerské třídě telefonů již standardem.

Témata článku: Philips, Philips Fisio 820, Kapesní mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 4

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 16