Hongmeng by mohl být nový systém Huawei, který v případě potřeby nahradí Android

Hongmeng by mohl být nový systém Huawei, který v případě potřeby nahradí Android

Americké sankce proti společnosti Huawei mohou mít velký dopad na podnikání společnosti. V této souvislosti by pro firmu byl nejbolestivější zákaz používání operačního systému Android, resp. navázaných služeb Googlu, které podléhají licenci. Podle zdrojů portálu Huaweicentral.com se čínská firma na tento nejčernější scénář už nějakou dobu připravuje a údajně vyvíjí vlastní operační systém pro smartphony.

Klepněte pro větší obrázek
Na pohled by se Hongmeng OS neměl nijak zásadně lišit, Huawei totiž zřejmě použije mnoho modulů z existující vlastní nadstavby EMUI (Zdroj: Wccftech)

Ten se má nazývat Hongmeng OS a původ jeho názvu máme údajně hledat v čínské mytologii, což nakonec platí i o jiných názvech používaných Huawei (např. Kirin, Balong atd.). Systém je postaven na linuxovém jádře a vyvíjen je údajně jako multiplatformní, což by mohlo vyřešit potřebu Huawei najít platformu nejen pro smartphony a tablety po embargovaném Androidu, ale i pro notebooky, pro které výrobce dosud používá Windows od Microsoftu.

Diskuze (66) Další článek: Vyzkoušeli jsme náramek Samsung Galaxy Fit e: Jednoduchý měřič na zápěstí

Témata článku: Huawei, Android, EMUI, Spekulace, Kauza Huawei, Operační systémy, Kter, Wccftech, Případ potřeby, Hongmeng OS, Huaweicentral, Hongmeng, Nový systém, Balong, Operační systém, Podnikání společnosti, Windows od Microsoftu, Potřeba, Systém


Určitě si přečtěte