Honor 20 Pro nedostane periskop. Místo toho nabídne speciální makrofoťák

Připravovaný Honor 20 Pro podle posledních spekulací nedostane stejný fotoaparát jako řada Huawei P30. Tím největším rozdílem bude absence periskopového přiblížení, místo nějž půjde do hry „obyčejný“ 8Mpx objektiv s 3× optickým zoomem. Jako hlavní snímač má být použit 48Mpx IMX586 od Sony, který začínáme mezi smartphony vídat stále častěji a častěji. Typickou trojici v semaforu vyplní 16Mpx ultraširokoúhlý snímač.

A teď za největší novinka. Fotoaparát v Honoru 20 Pro bude hned čtyřnásobný, a čtvrtým do party bude 2Mpx makrofoťák. Pokud se spekulace potvrdí, bude se jednat o první fotočip v mobilech určený výhradně pro makrosnímky (tedy pokud nebudeme počítat řešení od Huawei, které používá k makru ultraširokoúhlý snímač doplněný o automatické ostření). 

Makro snímač má nabídnout velké 1,75μm pixely, které jsou dokonce ještě větší, než u hlavního fotoaparátu s aktivním pixel binningem (1,6 μm). 48Mpx snímač totiž pořizuje snímky v rozlišení 12 Mpx, jednotlivé pixely mají ve skutečnosti velikost jen 0,8 μm. Ke čtyřosé optické stabilizaci můžeme připočíst laserové ostření a clonu f/1.4 na hlavním snímači. Čtveřici fotoaparátů bude na hardwarové úrovni doplňovat LED přisvětlení, v oblasti softwaru pak umělá inteligence. Honor 20 Pro bude představen po boku Honoru 20 již 21. května.

Zdroj Slashleaks

Váš názor Další článek: Májová sleva na Samsung Galaxy S9+. U 64GB varianty nově ušetříte 4 tisíce

Témata článku: Smartphony, Bokeh, Optický zoom, Fotoaparát, Spekulace, Periskop, Čtyřnásobný fotoaparát, Stabilizace, Rav, Peří, Ostření, Pixel Binningem, Makro, Snímač


Určitě si přečtěte