Honor 9 Lite se ukáže ještě do Vánoc. Půjde o kompaktnější variantu již známého Honoru 7X

Honor u nás sice neuvede modely View 10 a 7X, aby v prodejích neohrožovaly Mate 10 Pro a Mate 10 Lite sesterské značky Huawei, ale jednu novinku si přece jen připraví. Zahájení prodeje do Vánoc pravděpodobně nestihne, ale hned v lednu by se měl na trh dostat nový model Honor 9 Lite.

Půjde o poměrně zajímavé zařízení, které v mnohém bude připomínat neuvedený Honor 7X, ale v menším kompaktním balení. Bezrámečkový Full HD+ displej protáhlého poměru stran 18 : 9 bude měřit na úhlopříčce „pouze“ 5,65 palce, což by v praxi mohlo znamenat velikost zařízení zhruba podobnou starším 5,2 palcovým telefonům.

Zařízení podle údajů dostupných z čínského telekomunikačního úřadu TENAA bude pohánět procesor Kirin 659 a přinese 3 + 32 nebo 4 + 64 GB paměti. Hlavním poznávacím znamením bude dvojice identických duálních fotoaparátů 13 + 2 Mpx na přední i zadní straně zařízení. Kvalitativně by tak měly být fotografie shodné. Vestavěná baterie nabídne kapacitu 2 900 mAh. Premiéra proběhne 21. prosince, do prodeje se má novinka dostat během ledna v cenové relaci 7 až 8 tisíc korun.

Honor 7X na produktovém videu:

Váš názor Další článek: Podle analytiků v roce 2018 Samsungu po několika letech poklesne tržní podíl

Témata článku: Honor, Smartphony, Střední třída, Duální fotoaparát, Spekulace, Čína, Kirin, Zařízení, Cenová relace, Zajímavé zařízení, Produktové video, TENAA, Nový model, Vestavěná baterie, Prodej, Novinka, Přední strana, Kompaktní balení

Určitě si přečtěte