Honor Magic: Futuristické sklo ohnuté přes všechny hrany

  • Honor Magic je nádherným příslibem do budoucna
  • V Číně jej sice dostanou na pulty, ale k nám se nepodívá
  • Zaujme futuristický design a příslib umělé inteligence.
Honor Magic: Futuristické sklo ohnuté přes všechny hrany

Honor slaví třetí narozeniny a nadělil si krásný koncept smartphonu blízké budoucnosti. Jmenuje se Honor Magic, zaujme výjimečným designem a slibuje řadu doposud nevídaných funkcí založených na umělé inteligenci.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Honor oslavil třetí narozeniny ve velkém stylu.

Půjde o novou vlajkovou loď značky, která se od předchůdců liší v několika směrech. Hned v úvodu ale zmíníme klíčový nedostatek: telefon se s pravděpodobností (blížící se jistotě) nepodívá za hranice čínského trhu. Sice jsme již párkrát přivítali telefony, které se na náš trh zaručeně neměly podívat, zde je však exportní překážkou (paradoxně) právě klíčová inovace telefonu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Výrobce zaoblil jak displej ze čtyř stran, tak zadní skleněnou část. AMOLED displej s úhlopříčkou 5,1” a rozlišením 2K však není po stranách zahnutý tak výrazně, jako u Samsungu S6/7 Edge.

Tou je jednodušší podoba umělé inteligence zvaná Honor Magic Live System. Telefon se snaží strojovým učením chápat kontext všeho, co se děje na obrazovce a uvnitř systému, a následně vám nabízet relevantní úkony. Pokud například někdo napíše do textové zprávy název filmu, telefon jej automaticky promění v odkaz a vy se hned podíváte na podrobnosti. Bez toho, abyste opustili aplikaci zprávy. Podobně pokud vám kolega napíše do e-mailu podrobnosti o schůzce, nemusíte vše přepisovat do kalendáře. Pokud se vás někdo ve zprávě zeptá, kde se nacházíte, telefon automaticky nabídne jako odpověď vaši aktuální lokaci.

Tyto schopnosti jsou však velmi těsně navázány na lokální služby, a právě proto se telefon za hranice nepodívá. Výrobce by musel řešit optimalizaci na služby, na které jsou uživatelé zvyklí ve své zemi. Telefon však slouží jako vývojová platforma, demonstrace možností, na kterých budou stavět další modely s globálními ambicemi. A proč nespoléhá výrobce na Google Now, respektive Assistanta, který se jistě brzy dostane i do jiných telefonů, než Google Pixel? Důvod je prostý, v Číně jsou všechny služby Googlu zakázané.

Klepněte pro větší obrázek
 Dvě zaoblená skla odděluje hliník a celek působí skutečně bytelným dojmem. Výrobce přesunul snímač otisku prstů ze zadní strany dopředu pod displej. 

V telefonu ale potěší i řada drobností ulehčujících každodenní život. Díky infračervené kameře na přední části telefon rozezná obličej za každých světelných situací. Například se displej rozsvítí ne pouhým zvednutím telefonu ze stolu (běžná funkce využívající akcelerometr), ale až ve chvíli, kdy se na telefon podíváte. A navazuje bezpečnostní funkce: Magic například nezobrazí příchozí zprávu, dokud nerozezná právě váš obličej.

A pokračují drobnosti: díky detekci obličeje se neotočí displej na šířku, jakmile si lehnete na bok do postele s telefonem v ruce. U jiných telefonů musíte v této chvíli ručně zamknout otáčení displeje. Magic také automaticky detekuje tmu okolo vás a nabídne rychlé spuštění svítilny.

Klepněte pro větší obrázek
Elegantní tělo láká otisky prstů

Na zadní straně mobilu rozpoznáte dvojici čoček fotoaparátu, jedna snímá v šedém gradientu, druhá snímá barvu. Veškerou práci zastane procesor Kirin 950 doplněný o 4 GB RAM. Telefon slibuje extrémně rychlé nabíjení, z nuly na 90 % by mělo stačit pouhých 30 minut.

Čínská cena za verzi s 64GB pamětí a 4 GB RAM činí 3 699 juanů, v hrubém přepočtu asi 14 000 Kč.

Váš názor Další článek: Samsung připravuje dvojici brýlí pro virtuální realitu. Dočkáme se příští rok

Témata článku: Honor, Smartphony, Umělá inteligence, Hlasové ovládání, Honor, Google Pixel, Bezpečnostní funkce, Čínská cena, Honor Magic, Assistanta, Hra, Třetí narozeniny, Postel, Každodenní život, Elegantní tělo, Sklo, Hon, Běžná funkce, Otáčení, Přední část


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících korun

Jan Láska | 93

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 78

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 22

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 23