Honor V30 Pro je druhý nejlepší fotomobil na trhu. Vystačí si se třemi objektivy

Fotografický test DXOMARK tentokrát nechal projít náročnými zkouškami čínský model Honor V30 Pro, jenž na svoji evropskou premiéru teprve čeká a vzhledem k přetrvávající politicko-ekonomické situaci mezi Čínou a Spojenými státy se jí nejspíš hned tak nedočká. I přesto francouzští odborníci novinku otestovali a je z toho rovnou druhé místo mezi nejlépe fotografujícími smartphony.

Honor V30 Pro získal celkové hodnocení 122 bodů skládající se z váženého průměru známky pro statické foto (133 bodů) a video (100 bodů). Novinka se v žebříčku vmáčkla na stříbrnou medailovou pozici mezi sesterské modely Huawei Mate 30 Pro 5G (123; 134, 102) a Mate 30 Pro (121; 132, 100). I z dílčích výsledků je patrné, že je prakticky jedno, zda má fotoaparát punc Leica a obsahuje čtvrtý ToF objektiv navíc – naměřené hodnoty i vlastnosti fotoaparátů všech tří koncernových telefonů jsou velmi podobné.

Sestavení fotoaparátu Honor V30 Pro:

  • primární: 40 Mpx (quad-bayer), 1/1.7 palce, f1.6, 27 mm, OIS
  • sekundární: 12Mpx, 1,4 µm, širokoúhlý f2.2, 16 mm
  • terciární: 8 Mpx, 1/4 palce, teleobjektiv f2.4, 80 mm, OIS
  • video: až 4K (2 160p, 30 fps), EIS

Autoři testů zmiňují, že nebýt mírné nestability v autofokusu, mohl to Honor V30 Pro klidně dotáhnout až na špičku žebříčku. U statických fotek chválí zejména bohaté detaily a minimum šumu, přesnou expozici, široký dynamický rozsah (účinné HDR), dobrý zoom i bokeh efekt a vydařené noční snímky. Mezi minusy patří lehké zabarvení do modra ve stinných oblastech snímků, již zmiňovaný nespolehlivý autofokus a geometrické zkreslení objektů ve fotkách pořízených na širokoúhlý objektiv.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ukázkové snímky z Honoru V30 Pro

Mezi silné stránky videa patří účinná elektronická stabilizace, přesná expozice, příjemné vykreslování barev v interiéru i venkovním prostředí a dobrý poměr odstranění šumu na úkor úbytku detailů. V nižším osvětlení se kvalita videa trochu zhoršuje, začíná být viditelný šum a artefakty. Také u videa a doostřování na objekt se může projevit nestabilita autofokusu.

Celý fototest Honor V30 Pro si můžete přečíst na DXOMARK (anglicky)

Diskuze (5) Další článek: Mobily kromě volání a zpráv používáme nejčastěji k vyhledání spojení a navigaci

Témata článku: Honor, Žebříčky, DxOMark, Benchmark, Fotoaparát, Čína, ToF, Fotomobily, USA, Trojitý fotoaparát, Leica, OIS, Honor V30 Pro, Šum, Objektiv, Autofokus


Určitě si přečtěte